Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 78887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 14:32:13 »
Melduję sukces, "Fazy grawitacji" odnalezione :) Tyle, że spadły z wierchuszki listy do przeczytania, bo "Endymion" wskoczył na top podczas poszukiwań ;)

Od razu mam pytanie- i tym razem nie dotyczące Simmonsa :) - warto sięgnąć po Roba Zombie jako autora? Lubię gościa, ale "Panowie Salem" jakoś mi umknęli...Umie pisać, czy grafomania?
,, - Eeeeech.''

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 14:12:38 »
Czwartek, 14 listopada 2019. W paczkomacie InPostu odbieram następujące zamówienie:


To będzie mroczna, trochę alternatywna lektura. Nie zabraknie aspektów psychologicznych i ,,adaptacyjnych", jak powieść w Uniwersum Marvela, co jest super rzadkim zjawiskiem. Nerdgazm!

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 15:41:44 »
Skończyłem podróż z Simmonsem, Terrorem i Erebusem. Nie był to niestety poziom Hyperiona, co nie znaczy że powieść była zła. Wciągała jak diabli, mroźny klimat czuć było niemalże pod palcami a fabuła zagęszczała się z każdą kolejną stroną. Zakończenie niestety było dla mnie totalnie niesatysfakcjonujące - niemniej z tego co wyczytałem w recenzjach, jestem raczej w mniejszości.

W długi weekend wjechało u mnie "Ślepowidzenie" Petera Wattsa. Sroga lektura, ryje beret od samego początku, niektóre akapity muszę czytać kilka razy żeby zrozumieć co autor miał na mysli. W pewnym momencie czuć mocną inspirację Solarisem - ale to nic co bym krytykował, absolutnie nie można tu mówić o bezmyślnej kalce.

Offline Arion Flux

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 20:16:56 »
Watts ma naprawdę fajne pomysły z okolic hard sf, czego dowodem jest choćby Ślepowidzenie, ale niestety jego warsztat pisarski pozostawia wiele do życzenia, czego dowodem jest choćby Ślepowidzenie. Niestety Echopraksja już taka fajna nie jest, moim zdaniem rzecz jasna - ja się np. przy niej meczylem (ale wiem, ze niektorzy piali z zachwytu) i juz dzis ledwo pamietam o co w niej chodzilo. Watts to łebski facet, a jedna z cech łebskosci jest zdawanie sobie sprawy ze swoich niedomagan i niedociągnięć, i dlatego mysle, ze dobrze wie, iz nie jest Proustem i ze wlasnie z tego powodu w Echopraksji zamiescil rysuneczek planu rozkladu pomieszczen statku kosmicznego, w ktorym toczy sie akcja, bo w Slepowidzeniu jego opisy otoczenia pozostawialy naprawde duzo do zyczenia. Tak czy siak, ja w koncu musze przeczytac jego Trylogię Ryfterów, ale wciaz sie boje, ze moge za bardzo cierpiec podczas jego opisów.   

Z Solarisem ma tyle wspolnego, że tu i tu podejmowany jest problem czym jest (samo)świadomość i czy nasza komunikacja z innymi swiadomymi istotami we wszechświecie jest w ogole mozliwa ze względów psychologiczno-epistemologicznych (to ostatnie ulubiony temat Lema). 

--------------------------
Korzystając z okazji chcialbym polecic książkę z nieco innej beczki (tj. nie SF), ktora zrobila na mnie ostatnio bardzo duze wrazenie: "Zaułek koszmarów". Szkoda, ze jej autor, W.L. Gresham, napisal tylko jakies 4-5 rzeczy, bo genialny z niego byl pisarz.   
--------------------------
Skoro jeszcze nie skonczyl mi sie czas do edytowania, to jeszcze jedna rzecz: "Nawiedzony dom na wzgórzu" Sh. Jackson. Ale to ładne!!! Wiem, ze zrobiono serial, ale nie ogladam TV i nie wiem jak to sie ma do ksiązki, ale te ostatnia polecam, bo delikatniejszego i bardziej kobiecego horroru nigdy nie czytalem. W sumie to nawet nie jest horror, tylko dramat psychologiczny. Te wszystkie Kingi ze swoimi plastikowymi wampirami i wilkołakami niech sie schowaja.   
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Listopad 2019, 20:56:21 wysłana przez KukiOktopus »

Offline LordDisneyland

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 23:39:26 »
@KukiOktopus- Jackson to świetna pisarka była! Zresztą wspomniany King wiele razy o tym mówił, wymieniał zresztą powieść w "DanseMacabre" ;)
O serialu nie wiedziałem...Ze swej strony mogę ci polecić film z Vincentem Price, bardzo dobrze się to ogląda mimo upływu lat:

https://www.emag.pl/dom-na-przekletym-wzgorzu-dvd-sell-dvd-01-monf00340/pd/DR27YYBBM/

Jest na płycie także remake z Famke Janssen :) - ale tego obrazu nie widziałem.
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #65 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 00:04:43 »
Dałem się złapać na reklamę i oddalając się od swoich typowych klimatów siedzę właśnie nad "Manson" (T. O`Neill, D. Piepenbring). Efekt coś koło dwudziestoletniego śledztwa dziennikarskiego. Będąc w okolicy 1/3 książki na razie dowiaduję się, że prokuratura mogła dopasowywać motywy (i tym samym częściowo fałszować przebieg niektórych wydarzeń) do z góry ustalonej tezy.
Poza tym ciekawe opinie (tekstem otwartym) nt. Polańskiego.

P.S. Ze zdziwieniem skonstatowałem, że Manson nie żyje. Jakoś mi to "umkło".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #66 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 00:44:51 »
Nie nosiłeś koszulki "Je suis Charlie"? ;) Przede mną jeszcze lektura książki Gunna, ,,Manson. Ku zbrodni", ale zaciekawił mnie twój opis. Dziękuję...dodatkowe obciążenie portfela zawsze cieszy :)
,, - Eeeeech.''

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 11:14:03 »
O, "Ślepowidzenie" to chyba już kanon hard sci-fi, ja przeczytałem dwa razy :) "Echopraksja" faktycznie już taka fajna nie jest, ale też warto po nią sięgnąć. Dobrze, że fajnie to niedawno znów wydali.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #68 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 22:36:15 »

Moc mnie buduje, Moc zwycięża! Liczy się tylko pasja, dzięki pasji osiągam siłę. Nie jestem może jakimś potężnym Sithem, ani powyższych, widocznych na zdjęciu zakupów nie stanowią same gwiezdnowojenne pozycje. Ale w myśl głównej mantry i przysięgi Sithów, można rzec, że tak się właśnie czuję - tak jak wskazują jej słowa, szczególnie, gdy osiągnę np. jakiś fanowski cel zakupowy, który sobie wyznaczyłem.

1) "Amityville Horror" Jaya Ansona od Wyd. Vesper. Klasyka horroru, której obecności na rynku polskim się obecnie nie spodziewałem.
2) "The Science of Rick and Morty" Matta Brady'ego; tytuł wiadomy, czysta konieczność z racji uwielbienia serialu "Rick and Morty"... Wubba-lubba-dub-dub!
3) "Star Wars Legendy: W cieniu Yavina". Na dopieszczenie wiedzy i informacji o Uniwersum Star Wars, wprost z komiksowych "Legend". Takie rozszerzenie galaktycznych realiów, to ja rozumiem!

Offline PocoNacoLoco

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 20:36:55 »
Właśnie zakończyłem lekką amerykańską nowelkę Ragtime. Klimatyczna, wczesne lata XX wieku Stany Zjednoczone, Nowy Jork, z muzyką w tle, celebrytami ówczesnych czasów, murzyńskim tagiem i problemami tamtych czasów. Ciekawe, że najbogatsi, najwięksi (dosłownie) z tamtych lat potrafili na śniadanie pochłaniać takie ilości jedzenia, jakie nam wystarczają na dzień lub dwa... Ryby z patelni, steki i wołowe pieczyste, grzanki, jaja, zestawy serów, słodyczy, budyń w kilku smakach... Wszystko dla jednej osoby, w takich, albo i większych ilościach. Dopiero wujo McDonald zracjonalizował i zreglamentował do postaci zestawu talerz Amerykanina. Życzę miłej lektury, jeśli ktoś z Was ma ochotę.

Offline PocoNacoLoco

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 20:37:28 »
Murzyńskim ragiem miało być

Offline PocoNacoLoco

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 23:58:02 »
Studenci polityki, ekonomii, stosunków międzynarodowych, relacji międzyludzkich i wielu innychy jeszcze by wymieniać, powinni rozejrzeć się po bibliotekach i z uwagą przeczytać o Przededniu drugiej wojny światowej Władysława Studzińskiego. Charakter książki kształtuje się od początku, co zauważyć się da w słowiu początkowym o autorze, a przybiera jeszcze na konkretach w każdym kolejnym słowie narratora. Żeby nie być gołosłownym, to przeczytałem dzisiaj blisko 50 stron, które sprawiły, że od jutra brnę w to dalej...

Offline PocoNacoLoco

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #72 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 16:36:05 »
Władysław Studnicki oczywiście.

Offline wonap

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 08:01:03 »
Właśnie przeczytałem książkę Przyjaciele o serialu i słabiej niż się spodziewałem. 4/10

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 15:38:19 »
Połowa "The Science of Rick and Morty", publikacji analizującej świat science-fiction, z uwzględnieniem przedrostka ,,science" serialu animowanego o najbardziej znanym duecie nietuzinkowych dziadka i wnuczka w historii popkultury, już za mną! Ta gawędziarska natura Matta Brady'ego autora niniejszej pozycji - omawianie wielu aspektów naukowych i ich analizowanie przez pryzmat poszczególnych odcinków kreskówki, z uwzględnieniem omawiania tychże epizodów, to miód i idylla wtłoczona na fanowską i geekowską duszę! W końcu i ja wiem, jak to jest z tymi ,,nieskończonymi Rickami i Mortymi", oraz jak funkcjonuje pistolet portalowy, i co nauka a serial mówią o możliwości stworzenia takiego mechanizmu! Nic tylko czytać... i oglądać "Rick and Morty"! Godne polecenia! Na razie ocena publikacji oscyluje w okolicy: 9/10! Fascynująca lektura!


Pickle Rick!