Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 90087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #660 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 21:35:58 »
Tylko gdyby to co pisze było bzdurami to raczej nie rzucałby nazwiskami w obawie przed pozwami. A tymczasem jakoś nie obawiał się pojechać po nazwisku po (jeśli dobrze pamiętam) dwóch miliarderach zarzucając im kłamstwa i manipulacje. Gdyby sam pisał bajki to pozwy miałby jak w banku.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline parsom

« Odpowiedź #661 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 21:38:01 »
Jasne, sama prawda i tylko prawda, niech ci będzie.

Offline death_bird

« Odpowiedź #662 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 21:48:31 »
Nie chodzi o to, że sama prawda. Chodzi o to, że to co sprzedają w głównym nurcie samą prawdą być nie musi.

Offline parsom

« Odpowiedź #663 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 22:54:35 »
A tym bardziej to co się sprzedaje pod hasłem: "Tamci ci tego nie powiedzą! Prawda którą przed tobą ukrywają!"

Offline death_bird

« Odpowiedź #664 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 23:02:12 »
Śmiem podejrzewać, że podpinanie się pod koncerny, gra w ich orkiestrze i pisanie "ekspertyz" pod tezy lobby jest dzisiaj bardziej opłacalne niż skrobanie książki, którą kupi garstka podejrzliwych świrów. ;) To nie jest nowy "Raport Pelikana" żeby z tego były film i miliony na koncie. Kasa dzisiaj leży gdzie indziej. U nas wydało to wydawnictwo "Prześwity". Pierwszy raz trzymam ich książkę w ręku. Nie sądzę żeby nakład szedł w miliony.

Offline parsom

« Odpowiedź #665 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 23:11:20 »
No tak, zapomniałem - jest jeszcze uczciwy i dla idei to pisze.

Offline death_bird

« Odpowiedź #666 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 23:39:04 »
Może pisze dla idei. Może dla kasy. Może z poczucia humoru. Wychodzę z założenia, że dopóki zapewnia inny punkt widzenia niż obowiązujący to trzeba korzystać, bo niedługo może się okazać, że tego typu bibuła będzie wychodzić wyłącznie w obiegu nieoficjalnym za ciężkie, mało oberżnięte monety.
Ale rzecz jasna wierz w co chcesz i nie wierz w co nie chcesz.

Offline JakubM

« Odpowiedź #667 dnia: Wt, 02 Lipiec 2024, 13:37:28 »
Przyjemne książki przeczytałem.

Pierwsza  - "PARADYZJA" - taki Orwell 1984, albo KOMBINAT (Teatr muzyczny Poznań)

Druga - "Nieznajomy na tratwie" - książka kupiona w ciemno na bazarze nad morzem. Bardzo szybko się czyta. Lubię książki gdzie jest "hermetyczne" środowisko -  w tym przypadku tratwa.

Offline volker

« Odpowiedź #668 dnia: Wt, 02 Lipiec 2024, 13:46:07 »
Janusz A. Zajdel to mistrz, polecam także inne jego książki i opowiadania!
Nie bez przypadku najważniejsza literacka nagroda za fantastykę jest jego imienia.

Offline bfg

« Odpowiedź #669 dnia: Wt, 02 Lipiec 2024, 13:50:44 »
Paradyzja bardzo mi się podobała. Tego samego autora polecam jeszcze Limes inferior, która jest równie wspaniała. Reszty pozycji jeszcze niestety nie czytałem.

Offline Kandor

« Odpowiedź #670 dnia: Wt, 16 Lipiec 2024, 19:28:33 »
Pamiętacie Roberta Rankina? Pisarz w Polsce dziś w zasadzie zapomniany, w latach 90-tych i na początku tego wieku jego humorystyczne powieści fantastyczne publikowane były przez Zysk  i s-kę w serii "Kameleon". Wedy też co niektórzy publicyści "Nowej Fantastyki" wykorzystywali jego nazwisko by udowodnić jacy to przereklamowani są Terry Pratchett i Douglas Adams o których wciąż się w Polsce pamięta, co wcale nie znaczy że Robert Rankin tym sławom nie dorównywał, wręcz przeciwnie (jednak wtedy redaktorzy "NF" - w ówczesnym składzie redakcyjnym - bywali czesto złośliwi :-))
Piszę o tym autorze bo szukając nowinek na portalu Bleeding Cool natknąłem się na taki mały artykulik jego osobie poświęcony:

https://bleedingcool.com/comics/robert-rankin-books-sell-more-in-one-day-now-than-in-a-month-before/