Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 78933 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #600 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 15:57:49 »
Zapomniałeś o Batman Ninja.

Offline Leyek

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #601 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 16:06:44 »
Nie wiedziałem, że coś takeigo jest, niepotrzebnie mnie uświadomiałeś ;)
Choć z tych 3 to i tak pewnie jest to najmniej głupi pomysł.

Offline OokamiG

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #602 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 16:24:17 »
Zdziwiłbyś się ;).

Offline Leyek

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #603 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 19:49:28 »
Nie zachęcaj ;)

Offline hansior

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #604 dnia: So, 28 Styczeń 2023, 07:19:53 »
Na tej samej zasadzie za głupi pomysł uznałem Usagi Yojimbo w kosmosie.

Online saruman

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #605 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 00:51:19 »
Książki Star Wars Visions: Ronin: A Visions Novel nie czytałem, ale widziałem, że ma dość niskie oceny.

Natomiast polecam oglądnąć ŚWIETNĄ animację, której książka jest rozwinięciem.

Fragment z YouTube:

« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Styczeń 2023, 00:55:38 wysłana przez saruman »

Offline PJP

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #606 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 08:33:09 »
Amber ostatnio wznawia książki z serii Prehistoria - kontrowersyjne hipotezy. Pomijając dwa czy trzy tytuły mam wrażenie, że ciągle kręcimy się w tym samym kręgu artefaktów paleoastronautycznych ;) Ale nadal czyta się przyjemnie i dobrze wchodzi z Ekspedycją. Niektóre tezy się zestarzały, czy są zabawne, inne nadal prowokują do pytań. Pozycjom przydałaby się lepsza korekta i redakcja  8)

http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/prehistoria-i-starozytnosc

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #607 dnia: Pn, 06 Luty 2023, 20:44:52 »
Aktualnie czytam: "Harry Potter i Książe Półkrwi", "Alfred Hitchcock: życie w ciemności i pełnym świetle", "Ziemiomorze" - wydanie kompletne, tomy I-VI w całości wydania.

Indywidua takie jak "Star Wars: Ronin", to rzecz niecodzienna. Na pewno nie jest to coś fantastycznego i hiper-ważnego dla Gwiezdnych Wojen, ale ,,stety bądź niestety", książka ta z tego co mi wiadomo wchodzi do Kanonu. A jak coś do tego Kanonu wchodzi, to siłą rzeczy buduje treść Uniwersum, rozszerzając je o kolejne ,,niezwykłości". Takie niszowe, bardzo niecodzienne zapożyczenia historyczne i kulturowe w Gwiezdnych Wojnach, to ja biorę na klatę i wciągam lekturkę aż miło!

Oprócz tej książki, moje plany czytelnicze obejmuję (najbliższy czas):

- "Czas zwycięzców. Narodziny dynastii Lakers Jeff PearlmanCzysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat", Matt Alt
- "Dawniej ludzie żyli w brudzie", Agnieszka Krzemińska
- "Dzieci Nocy", "Piąty Kier (premiera marzec 2023)", Dan Simmons
- "Obcy. Przebudzenie", A. C. Crispin
- "Obcy. Wyjście z cienia", Tim Lebbon, premiera w marcu 2023 (oficjalny Spin-Off w Uniwersum AvP; akcja ma rozgrywać się w okresie między wydarzeniami z filmów "Obcy. 8 pasażser Nostromo" a "Obcy. Decydujące starcie".
- "Anonimowy kolarz. Prawdziwe życie w zawodowym peletonie"
- "Czas zwycięzców. Narodziny dynastii Lakers", Jeff Pearlman

Nesumi

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #608 dnia: Wt, 07 Luty 2023, 09:43:43 »
Dzięki za cynk, że Simmons ma nową książkę.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #609 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 15:45:58 »
Dzięki za cynk, że Simmons ma nową książkę.

Simmons to Simmons... Pisze wyjątkowo, prawie na granicy Lovecraftowsko-kingowskiego suspensu i wielu innych gatunków i stylistyk. Sam nie wiem, jak określić tego artystę pióra. Jego książki, to nie są już książki gatunkowo dobre, one są po prostu... ,,simmonsowe"! A jeśli czytelniczo siądą jego powieści danej osobie, to można wciągnąć się w jego tytuły absolutnie. Simmonsa, jakbym miał coś tego autora kupować, to tylko od wydawnictwa Vesper, i to nowego! Nie używki z Vinted albo OLXa, bo zawsze do nowych książek (nieważne czy okładka miękka, twarda, czy z obwolutą) Vesper dodaje bardzo klimatyczną i wyjątkowo oryginalną, idealną dla kolekcjonerów, zakładkę (nie wiem, czy zakładki Vesper dodaje również do książek encyklopedycznych, biografii, jakiś historycznych etc.), która czego nie ukrywam dodaje niewyobrażalnego smaku i swego rodzaju ,,idealnego wykończenia" przy ocenianiu danego tytułu. Przykłady takowych perełek poniżej:



A'propos "Piąty Kier”, ma to być powieść, którą Dan Simmons składa hołd klasykom literatury wiktoriańskiej. Jak pisze wydawca ,,(...)Napisana z dbałością o realia historyczne, pełna zapadających w pamięć postaci drugoplanowych, spisków, intryg i sekretów, zachwyca stylem i niewymuszonym humorem".

Online parsom

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #610 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 19:25:58 »
Pytanie mam. Chcę kupić "Młot na czarownice", tym bardziej że wyszły ostatnio przekłady trzeciej części. Na rynku są dwa między którymi się waham - wydawnictwa Replika (przekład uwspółcześniony) i wydawnictwa Graf-ika (nowy przekład, z przypisami). Co więcej - Graf-ika wydaje teraz całość w wypasionej oprawie.
Miał ktoś styczność z którymś z tych wydań? A jak tak, to poleca? Odradza?

Offline starcek

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #611 dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 19:42:18 »
Obowiązkowa pozycja dla osób zainteresowanych PRL-em, literaturą popularną, no i oczywiście pewnym komiksowym kapitanem, który był postrachem dla wszelkiego autoramentu złoczyńców, choć tutaj wspomniany jest tylko półgębkiem. Solidna monografia gatunku zwanego  "powieścią milicyjną", opisującą pracę resortowych kolegów naszego kapitana. Przy okazji lekcja najnowszej historii Polski w pigułce.
I teraz tylko się obawiam, że mnie zachęci do przeczytania kilku powieści, które w ogromnej części zalatywały strasznym grafomaństwem.





Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline PJP

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #612 dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 20:11:04 »
Możesz pójść krok dalej i poczytać o dzielnych esbekach zamiast milicjantach ;) Seria labiryntowa: Wojt, Jaworowski, Kłodzińska, Ziemski ;)

Offline starcek

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #613 dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 21:12:13 »
To już wolę zadziwiające przygody WOP-istów w zbiorze opowiadań Edmunda Niziurskiego pt. Śmierć Lawrence’a. :-)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #614 dnia: Wt, 18 Kwiecień 2023, 13:57:19 »
https://lubimyczytac.pl/seria/25025/zrozum

Do polecenia książki reportażowo-popularnonaukowe z serii wydawniczej "Zrozum"; Wyd. Poznańskie.

Przeczytałem już "z wielu książek "Zrozum": Astrohaj", "Dawniej ludzie żyli w brudzie", "Co nas (nie) zabije", "Zapytaj filozofa". Za niedługo zabieram się za "Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii", również z tego cyklu. Cenię sobie "Zrozum" za nieszablonowe podejście do czytelnika - odbiorca zróżnicowany, może książkę chwytać każdy, kto chce poznać prezentowane w danym tytule zagadnienie, aby ta wiedza go usatysfakcjonowała i pozwoliła jakoś ,,zrozumieć" szeroko poruszone w książce kwestie, i to tak, aby móc samemu ściślej i głębiej przyswoić sobie wiedzę w tym konkretnym zakresie.