Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 78856 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #315 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 17:13:35 »
Akurat wczoraj powtarzałem film Wyspa złoczyńców. Świetna ekranizacja Pana Samochodzika. Templariusze też fajni, a reszty filmów lepiej nawet kijem nie tykać. W podstawówce bardzo lubiłem książki Nienackiego. Przeczytałem prawie wszystkie z tych klasycznych kilkunastu.

Offline death_bird

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #316 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 17:21:38 »
a on że czytał książki i są naukowe dowody na to. Mógłbyś polecić jakąś pozycję na ten temat? Coś core'owego, taki jakby to powiedzieć zawierającego samą esencję. Może pierwsza książka na ten temat? Bo szukałem kiedyś na allegro i widzę, że tytułów już się zrobiło więcej.

Za teorie turbolechickie bierz się tylko jeżeli wierzysz w płaską Ziemię i reptilian. Inaczej szkoda życia.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #317 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 00:18:15 »
  Uwielbiam Nienackiego akurat sporo jego powieści miało motywy erotyczne z wyjątkiem Pana Samochodzika rzecz jasna (chociaż Bajeczkę to raczej Pan Tomasz ten tego). Polecam "Podniesienie" jak nie czytałeś, dosyć odważne jak na rok wydania. Kto wie czy nie taka autolustracja trochę?
Na razie zamówiłem sobie Ja, Dago czy też Dagome iudex (bo pod tym tytułem wznowiło to Wyd. Warmia). Sam Nienacki twierdził, że to jego najlepsza książka. Dwie pierwsze części kiedyś czytałem, ale tak dawno temu, że dziś się wypowiem.

Mógłbyś polecić jakąś pozycję na ten temat? Coś core'owego, taki jakby to powiedzieć zawierającego samą esencję. Może pierwsza książka na ten temat? Bo szukałem kiedyś na allegro i widzę, że tytułów już się zrobiło więcej.
Taka esencja, to książka Bieszka Słowiańscy Królowie Lechii (choć to warto czytać w połączeniu z poprzedzającą - Cywilizacje kosmiczne na Ziemi i następną - Chrześcijańscy Królowie Lechii). Nieco inaczej, jeszcze bardziej od czapy: Paweł Szydłowski Wandalowie, czyli Polacy. Ostatnia zagadka naszej historii. Ale uprzedzam - to potworny bełkot.

Podstawowe tezy Bieszka z Cywilizacji kosmicznych i po części Słowiańskich królów Lechii omówiłem tu:
https://seczytam.blogspot.com/2018/01/turbolechickie-zidiocenie-czyli-dojenie.html

Wrzucę na zachętę fragment wywodów Bieszka w streszczeniu Kosińskiego:
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Czerwiec 2021, 00:25:00 wysłana przez Pawel.M »

Offline Pan M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #318 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 14:52:54 »
Skończyłem Sezon burz. Życzyłbym sobie żeby każdy skok na kasę był na tym poziomie. Przemyślana, wielowątkowa historia. Sapkowski, po latach, napisał książkę na poziomie wcześniejszych siedmiu tomów. Bardzo udany powrót do Wiedźmina. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś ukaże się kolejny tom. A kilka dni temu skończyłem Wojnę krwi, więc została mi już tylko pierwsza gra. Resztę gier, książek i komiksów już wchłonąłem. Fajnie, że za kilka dni wychodzi nowy komiks z Egmontu.

Podziwiam, że Ci się chciało. Naprawdę. Wiedźmin był naprawdę dobry w formie opowiadań. Przy Sadze odpadłem, bo kiedy Sapkowski zaczął bawić się w wielkie lore to zaczał też się bawić w wielką nudę. Jak zerkam na opinie o sezonie burz to już w ogóle macham na to ręką.

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #319 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 21:31:52 »
   No właśnie tak myślałem że chodzi o tych "Słowiańskich Królów Lechii" zapisałem ich w obserwowanych, ale nie bylem pewien. Podobno Bellona ileś tam dodruków musiała robić.

Offline parsom

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #320 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 21:57:34 »
Podobno Bellona ileś tam dodruków musiała robić.

Parafrazując Lema - dopóki nie zajrzałem na listy bestsellerów, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów.

Wrzucę na zachętę fragment wywodów Bieszka w streszczeniu Kosińskiego:


Ten fragment to mistrzostwo świata. Chyba na nowo musze odczytać pierwsze tomy Slaina.

Offline enoce

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #321 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 23:47:25 »
Bellona nie wydaje pozycji których nakład jest jakiś bardzo wysoki, fakt robią dodruki a potem te same książki łączą w pakiety i puszczają za cenę jednej... takie zainteresowanie...

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #322 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 00:23:26 »
   No właśnie tak myślałem że chodzi o tych "Słowiańskich Królów Lechii" zapisałem ich w obserwowanych, ale nie bylem pewien. Podobno Bellona ileś tam dodruków musiała robić.
Chyba cały czas robi, a już w styczniu 2020 naliczyłem:

Wydanie 1.
Sześć dodruków.
Wydanie kieszonkowe.
Wydanie w kolekcji DeAgostini (naprawdę, DeAgostini wydało to w kolekcji "Tajemnice Historii").

Dziewięć wydań, sprzedaż co najmniej w okolicach 100 000. Czyli na bredniach można dobrze zarobić.

Parafrazując Lema - dopóki nie zajrzałem na listy bestsellerów, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów.
 
Ten fragment to mistrzostwo świata. Chyba na nowo musze odczytać pierwsze tomy Slaina.
Niezły bredziciel jest też z Kosińskiego. W jednej ze swoich wypocin pisał, że Słowianie czcili boga Pierona (jak zwie Peruna) jedząc pier-niki i pier-ogi. Też sam Kosiński uczcił Pierona pier-... totalnie bezsensowne brednie :D

Bellona nie wydaje pozycji których nakład jest jakiś bardzo wysoki, fakt robią dodruki a potem te same książki łączą w pakiety i puszczają za cenę jednej... takie zainteresowanie...
Bo ja wiem czy takie małe... Szydłowski kiedyś chwalił się, czy raczej skarżył, jak mało mu Bellona odpaliła od sztuki i podał ile zarobił na tych bredniach. Przeliczyłem - sprzedaż ok. 12 000 sztuk, a Szydłowski chyba nie miał dodruku, więc tyle od razu drukowała Bellona.

Z kolei Kosiński podał, że trzech pierwszych wypocin sprzedał ok. 20 000, co daje po ok. 6600 na tytuł, a wciąż jest dostępne i też chyba było bez dodruków.
« Ostatnia zmiana: Śr, 16 Czerwiec 2021, 00:29:10 wysłana przez Pawel.M »

Nesumi

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #323 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 18:26:30 »

Widać było, że chłop się starał, że chciał urodzić kolejną fajną powieść, ale sorry. Moim zdaniem chyba przerwa była zbyt długa i zwyczajnie nie poszło.

A moim zdaniem nawet się nie starał. Po prostu stwierdził: Czemu tylko inni mają zarabiać na mojej postaci? I napisał takiego gniota.

Offline chch

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #324 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 19:14:34 »
A moim zdaniem nawet się nie starał. Po prostu stwierdził: Czemu tylko inni mają zarabiać na mojej postaci? I napisał takiego gniota.

Czytałem Sezon Burz kilka lat temu (niedługo po premierze) i podzielam opinię o niższym poziomie prequela.
Wiedźmin w każdej części jest zupełnie inną postacią, nieporadną, fajtłapowatą, niezaradną. Do jego pokonania wystarczą dwie gwardzistki... Zupełnie nie kupuję też koncepcji, że
Spoiler: PokażUkryj
wszystkie potwory są dziełem magów. To by znaczyło, że tak naprawdę niemożliwa była sytuacja w której na ziemi zostało ich niewiele (a tak było w sadze, ostatnie niedobitki zastawiły na wieddźmina pułapkę). Opowiadania uwelbiam, Sagę bardzo lubię (rzeczywiście zakończenie nie udało się, znaczy nie mam problemu z tym co spotkało wiedźmina i yennefer, ale wykańczanie każdej postaci z drużyny w dogodnym momencie, jacyś mega łucznicy pojawiający się znikąd... Sapkowski nie umie kończyć dłuższych cykli. Takie samo wrażenie miałem w trylogii husyckiej, do połowy drugiego tomu ok, a potem...

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #325 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 12:57:30 »

Jak widać na fotce, ,,wpadło" kilka dobrodziejstw na czytelniczą tapetę. Od lewej: kolejna pozycja obowiązkowa dla koszykarskiego geeka i sportowego nerda; coś z kategorii psychokryminologii, medycyny sądowej i różnych dziedzin kryminologicznych - kontynuacja dość dobrej pozycji tej samej autorki, którą mam na półeczce: "Co mówią zwłoki"; pierwszy tom nowego, dość świeżego spojrzenia - mimo wielu elementów wspólnych tego typu narracji w tym gatunku - na... Zombizm w popkulturze. Zamawiam tom drugi; wrzutkę pierwszego tomu dałem raczej dla polecenia sagi "Dzień po dniu".


Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #326 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 16:48:23 »
Fajny ten fragment o wojnach piramidowych. Jestem zachęcony, chyba kupię.

EDIT: a tak serio, to po co ty piszesz o jakichś turbolechitach? Popełniłeś 8 wpisów na blogu o nich. Rozumiem, że musiałeś też przeczytać kilka takich książek. Zbadać "źródła". Wiesz że w ten sposób sprowadzasz sam siebie do ich poziomu?
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Czerwiec 2021, 16:53:51 wysłana przez Użytkownik usunięty53490 »

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #327 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 00:59:26 »
Fajny ten fragment o wojnach piramidowych. Jestem zachęcony, chyba kupię.

EDIT: a tak serio, to po co ty piszesz o jakichś turbolechitach? Popełniłeś 8 wpisów na blogu o nich. Rozumiem, że musiałeś też przeczytać kilka takich książek. Zbadać "źródła". Wiesz że w ten sposób sprowadzasz sam siebie do ich poziomu?
Skąd wniosek o sprowadzaniu się do ich poziomu? To historyk badający nazizm sprowadza się do poziomu nazistów?

Nie osiem. Napisałem:
- Definicję turbolechtyzmu.
- 11 części o zjawisku, ich "źródłach" i różnych objawach, od dość lajtowych (np. o pochodzeniu 44 królów z kolumny Zygmunta), przez średnie (np. negowanie chrztu Mieszka I), ciężkie (Lechici z kosmosu), po bardzo ciężkie (jak sekta Antrovis).
- 2 części o jednym z ich mitów (istnienie słowiańskiego pisma przed chrystianizacją).
- 3 teksty ukazujące poziom merytoryczny niektórych z ich bardów (Szydłowskiego, Kosińskiego).
- Tekst o mitach genetycznych.
- Recenzje 3 pozycji turbowskich.

Tu część biblioteczki z wypocinami turbolechitów:
« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Czerwiec 2021, 01:06:37 wysłana przez Pawel.M »

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #328 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 00:01:17 »
To znowu wycieczka do PRL - zassałem coś na stare powieści historyczne.

Bogusław Sujkowski, Lisowczycy

Prosta, jednowątkowa opowieść, czyta się łatwo i przyjemnie. Trochę trudno mi znaleźć dziś docelową grupę odbiorców, bo dla młodzieży zbyt wiele scen drastycznych i to ujmowanych niepedagogicznie, z kolei dla dorosłych może być ciut zbyt naiwne. Ale sam przeczytałem z przyjemnością. Warto dodać, że Sujkowski posługuje się bardzo fajną polszczyzną (wszak to syn XIX-wiecznego profesora) – stylizowaną na staropolski, ale bez przesady.

Ogólnie polecam.

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2021/06/bogusaw-sujkowski-lisowczycy.html


Offline keram2

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #329 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 18:21:53 »
Ten wpis o Lisowczykach, przywołał wspomnienie powieści "Szable nie rdzewiały" Bohdana Królikowskiego.
Czytałem pod koniec podstawówki (gdzieś 88-89) i wtedy podobało się, nie wiem jak odebrałbym to po latach, jeśli jednak ktoś lubi takie klimaty to polecam.