Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 78916 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #285 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 06:15:13 »
"TO" juz od jakiegoś czasu sie czaiłem na książkę, film bardzo mi sie podobał. Po ok 300 stronach jest satysfakcja z lektury ,a jeszcze jakieś 800stron przede mną.

Offline Jaxx

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #286 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 08:30:16 »
"To!" jest znakomitą książką, moim zdaniem najlepszą Kinga (zaznaczając, że Bastion jeszcze przede mną). Grubas nieziemski, ale leci się przez strony jak na skrzydłach. Poza chyba jedną, kuriozalną sceną to idealny książkowy horror, wzorcowy przykład kunsztu Kinga. Polecam każdemu, a jeżeli kogoś odstrasza objętość, to mogę powiedzieć, że King pisze w taki lekki, swobodny sposób, że jego 200 stron czyta się jak 100 innego pisarza :)

Ja ukończyłem właśnie "Później" i tutaj jest co najwyżej poprawnie. Nie jest to zła ani słaba książka, ale od Kinga osobiście oczekuję nieco więcej. Stylistycznie nie odstaje od innych dzieł, dalej jest to lekko, zgrabnie i sprawnie napisana powieść, natomiast od strony fabularnej miałem wrażenie, że to po prostu bardziej napompowana nowela - coś, co po kilku cięciach mogłoby się znaleźć w czteropakowych zbiorkach typu "Jest krew" czy "Czarna, bezgwiezdna noc", a kondensacja fabuły tylko wyszłaby temu utworowi na plus. Nie ma tu potencjału nośnego na pełnoprawną powieść jak np. Instytut, by trzymać się najnowszych jego pozycji. Niemniej, poza dziwnym zabiegiem fabularnym w finale generalnie mi się podobało, ale to bardziej taka przystawka do wciągnięcia w 2-3 wieczory, w oczekiwaniu na jakąś większą powieść, niż książka, która zapadnie w pamięć na długo.   


Nesumi

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #287 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 19:16:17 »
Dla mnie ostatnią książką Kinga, o której dałoby się powiedzieć, że zapada w pamięć, było Dallas 63. Najlepsza to chyba Ręka mistrza. Ale To, też niczego sobie.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #288 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 16:34:41 »
Drobne sportowo-reportażowo-komiksowe ,,uzupełnienia" w fanowskiej biblioteczce:



P.S. Gwoli ścisłości, ,,topka", z mojego punktu widzenia najlepszych powieści Kinga wygląda następująco, od miejsca pierwszego:

1)Cmętarz Zwieżąt
2)Cujo
3)Przebudzenie
4)Joyland
5) Komórka
6)Uniesienie

"Miasteczko Salem", to taki twór Stephena Kinga, który... pozostawię bez oceny: dużo zalet, ale i dużo wad; dużo przewidywalności plus: za dużo fizycznej objętości powieści. Wspominał książkę będę co najwyżej ,,średnio".

Tuzy, ba!, giganty mistrzowskiej ręki Kinga, jak: "Pod Kopułą", "Carrie", "Stukostrachy", "Christine", "Dallas'63", no i najważniejsze pożerające jestestwa czytelników, potężne swym świetnie wykorzystanym potencjałem narracyjnym i strachogennym, jak i ,,jebitnie" potężne rozmiarem a'la biblijna księga lub Codex Gigas: "To", dopiero przede mną... dopiero! Aż wstyd przyznać, dlatego trzeba za którąś z tych ,,zaległości" się niedługo zabrać!

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #289 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 23:00:16 »
Ostatnio przeczytałem dwie świetne książki:

1. Andrus Kivirähk, Człowiek, który znał mowę węży - estońska (!) fantasy. Dla mnie to dla mnie książka fantastyczna nr 1 na polskim rynku AD 2020. Tu obszerniejsza opinia:
http://seczytam.blogspot.com/2021/03/andrus-kivirahk-czowiek-ktory-zna-mowe.html



2. James Marlon, Czarny Lampart, Czerwony Wilk - reklamowane jako afrykańska Gra o tron. Sam widzę tu bardziej inspirację Tolkienem i pożenienie tegoż Tolkiena z grimdarkiem. Powieść bardzo wulgarna, okrutna, z licznymi scenami seksu, także homoseksualnego (a może głównie homoseksualnego), a nawet pedofilskiego i zoofilskiego.

Tu szerzej:
http://seczytam.blogspot.com/2021/04/james-marlon-czarny-lampart-czerwony.html



3. Do tego stare, radzieckie SF - Siergiej Sniegow, Ludzie jak bogowie. Oj, to nie była uczta literacka :D Brzydko się zestarzało.

Więcej:
http://seczytam.blogspot.com/2021/04/siergiej-sniegow-ludzie-jak-bogowie.html


Online Kandor

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #290 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 04:15:58 »
Czytam "Lustro i światło" Hilary Mantel -  powieść z czasów Henryka VIII, trzecią część trylogii o Thomasie Cromwellu. Z tym, że wczoraj odnowiłem abonament Netflixa więc ciężko będzie - wiecie jak to jest :-D Czytanie komiksów zostawię sobie na długie jesienne wieczory - pamiętam jak w zeszłym roku w tym okresie obróciłem Animal Mana, Zegar Zagłady i jeszcze ze dwa opasłe tomiszcza w jeden weekend :-)

Offline O.

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #291 dnia: So, 08 Maj 2021, 01:21:36 »

Offline O.

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #292 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 23:10:37 »
Pożeram. Pochłaniam.


Offline death_bird

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #293 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 23:31:21 »
W sumie awansem, ale:

Dzisiaj dowiedziałem się, że chyba jutro wychodzi i jak dla mnie zaskoczenie roku. Nie miałem pojęcia.  :o



Co prawda nie lubię dokrętek po latach, co prawda "Tomek w grobowcach faraonów" to jak dla mnie był chłam niemożebny, ale coś mi się widzi, że w tym wypadku nie odpuszczę.
Jak dziś pamiętam gdy A.D. 1991 Ojciec przyniósł mi pierwsze trzy tomy wydane przez Muzę (swoją szosą szkoda wielka, że nie utrzymano czcionki z tamtego wydania, no ale 30 lat minęło...). Zaraz rzuciłem się na "Tomek na wojennej ścieżce" a tu okazało się, że to chronologicznie idzie i trzeba od "jakiejś głupiej Australii" zaczynać. No i wessało człowieka niczym jakaś czarna dziura na kilka dobrych lat, bo cały cykl kilka razy powtarzałem. 
Kto wie. Może nawet odświeżę sobie całość przed zakupem.
Ależ ten czas zapinkala.  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Dracos

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #294 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 07:30:06 »
Ja też pewnie nie odpuszczę chociaż moje odczucia do grobowców faraona było identyczne, pamiętam że nie dośc że ciężko się  czytało to po skończeniu uczucie niesamowitego zawodu było dojmujące. Swoją drogą ja nie chronologicznie zacząłem z nim przygodę bo od Tomka na czarnym lądzie, nie ogarnąłem wtedy że była wcześniejsza część, a i tak wsiąkłem  ;D To była chyba moja pierwsz książka nie komiks (ofc oprócz lektur typu Dzieci z Bullerbyn) którą z własnej woli wziąłem do ręki. Wspaniałe czasy były  :)

Offline Jaxx

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #295 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 08:01:39 »
Pożeram. Pochłaniam.



Czy to jest jakoś związane z Frontlines czy to zupełnie niezależne, nowe uniwersum/cykl?

Offline O.

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #296 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 23:26:41 »
Czy to jest jakoś związane z Frontlines czy to zupełnie niezależne, nowe uniwersum/cykl?
zupełnie inny cykl/uniwersum, trzy tomowy jak na razie. Bez obcych :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #297 dnia: Nd, 30 Maj 2021, 10:11:02 »
Trzy wielkie książki, trzy wielkie tematy, powiedziałbym idee oraz zjawiska - odpowiednio w sporcie, kinematografii, narko-biznesie / ciemnej stronie świata. Nie ma to tamto, po prostu... musiałem, bo nie byłbym sobą, sięgnąć po te pozycje. Wsiąknięte będą czytelniczo, oj będą, i to jak! Godnie zastąpią (choć zupełnie jest to inna tematyka, ale w pewnym sensie na tym to polega) mą tymczasową komiksową posuchę. Jest dobrze! Klasyczny ,,keep calm and focus on"! Ha!  ;)


Offline perek82

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #298 dnia: Nd, 30 Maj 2021, 10:24:56 »
Wielka księga koszykówki to dla mnie super pozycja. Piramida najlepszych graczy to strasznie karkołomne zadanie ale widać że autor dużo o tym myślał. Chyba ta piramida została odświeżona jakiś czas temu ale nie mogłem jej odnaleźć w necie.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline PJP

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #299 dnia: Nd, 30 Maj 2021, 13:27:56 »
Pomijając komiksy ostatnio wróciłem do książek Jacquemarda o płatnym zabójcy Harrym Shulzu i wziąłem się za cegłę ->