Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 80302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #435 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 11:46:09 »
Wcześniejsze wydanie pożyczone już nie wróciło, to sobie chociaż "odkupię" i przypomnę :)
To ładnie wtopiłeś na pożyczce :D To twardookładkowe wydanie chodzi na aledrogo po 200-300 zł.

Offline O.

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #436 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 12:01:28 »
Również na mojej liście, szalenie interesujący temat. Jak wrażenia?
powiem tak, książka (dla kogoś kto jest związany w jakikolwiek sposób z Kresami) jest obłędna. Ilość informacji i zdarzeń przytłacza. Absolutny mus i uważam że historii Kresów powinni uczyć w szkołach na osobnym przedmiocie a nie jakiegoś wos-u czy tych nowych wymysłów kochanego pana Ministra Cz. Chciałem to zakupić do własnej kolekcji ale brakuje mi już miejsca w domu na wszystko co bym chciał. Naprawdę polecam bo po tym pierwszym tomie jestem lekko zszokowany :)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #437 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 10:58:22 »


Książki te są dla mnie bardzo ważne.

Fragmenty kilkudziesięciu pozycji, które zakupiłem w 2021 roku, a których i tak nie zdołałem przeczytać. Będę miał czas, to ogarnę kolekcję w przyszłym roku, no i nie zapomnijmy o tym, co jeszcze mam na zakupowej liście pośród całej maści beletrystyki, biografii i reportaży.

Ten slytherinowy "Kamień Filozoficzny" w kolorach domów Hogwartu... zewnętrze ma cudowne! 20 lat istnienia Sagi Harry'ego Pottera na wielkich ekranach zasłużyło na taką oprawę

Online parsom

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #438 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 12:21:14 »
Witamy ponownie?

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #439 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 14:03:34 »
Magdalena Salik, Płomień

Krótko: dla mnie książka roku w polskiej fantastyce. Grandą będzie, jeśli nie dostanie Żuławia (pal licho plebiscyt krewnych i znajomych pt. Zajdle).

Przez większość powieści właściwie nie wiemy ku czemu to zdąża, mamy jakieś przeczucia, niekoniecznie właściwe (sam całkowicie pobłądziłem). I dopiero w finale klocki trafiają na swoje miejsce. Finale nieoczekiwanym, zaskakującym (przynajmniej dla mnie, choć kiedy już go poznałem, dostrzegłem, że wcześniej autorka jakieś tropy podrzucała).

Bardzo dobrze napisane i bardzo zgrabnie połączone. Już samo to zapewniłoby u mnie wysoką ocenę. Ale na tym zalety powieści się nie kończą...

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2021/12/magdalena-salik-pomien.html


Offline isteklistek

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #440 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 14:35:15 »
Aktualnie czytam: Michael Jones - Libido dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej



Długo się nad tym zastanawiałem. Wydaje się to być pozycja z tych pod tezę, gdy w opisie widnieje, że autorytety to św. Augustyn, św. Paweł. Pewnie mało współczesnych badań. Ciekawi mnie opinia.

Offline Pawel.M

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #441 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 19:26:24 »
Jay Kristoff, Wampirze cesarstwo

Kolejna w ofercie Maga rzecz wtórna do bólu. Mój promotor żartował, że jak rżniesz z jednej pracy – popełniasz plagiat, jak z dwóch – robisz kompilację, jak z trzech – to już piszesz samodzielną pracę. Kristoff zrobił kompilację – przeżuł, przetrawił i wydalił Wiedźmina oraz serial Van Helsing.

A na bolesnej wręcz wtórności, nie kończą się wady tegoż powieścidła...

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2021/12/jay-kristoff-wampirze-cesarstwo.html


Offline death_bird

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #442 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 19:40:01 »
Dzięki za rozwianie wątpliwości ( ;D), bo jak zobaczyłem na zdjęciu to aż się zainteresowałem, ale ludzie właśnie piszą, że to wiedźminem zajeżdża na kilometr. Na co zaś człowiekowi podróba jak ma oryginał.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline O.

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #443 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 01:42:27 »

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #444 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 08:31:14 »

Kupiłem sobie kiedyś takie pudło z Trylogią Husycką i zacząłem wczoraj czytać pierwszy tom. Jak na razie jestem zachwycony. Chyba jeszcze lepsze niż Wiedźmin, a już na pewno nie jest gorsze. Idealny jest układ, który zastosowałem czyli najpierw przeszedłem grę Kingdom Come: Deliverance, która dzieje się w czasach początku poczynań Husa i Žižki, a teraz czytam o tym co działo się później.

To oczywiste że lepsze. Może odrzucić stosowanie gwary/innego języka ale jak już wsiąkniesz to piękna rzecz.

Offline burberry

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #445 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 12:15:15 »
Długo się nad tym zastanawiałem. Wydaje się to być pozycja z tych pod tezę, gdy w opisie widnieje, że autorytety to św. Augustyn, św. Paweł. Pewnie mało współczesnych badań. Ciekawi mnie opinia.

Jestem mniej więcej w połowie. Autor przyjął konwencję opowiadania historii życia osób, których działania przez ostatnie dwieście lat były skupione na wprowadzaniu zmian obyczajowych i moralnych, oraz na rewolucjonizowaniu podejścia do seksu. I tak mamy wgląd w żywota od Adama Weishaupta, przez de Sade'a, Wollstonecraft, Godwina, Comte'a, Freuda, Junga, Bernaysa, Sanger, Kołłontaj, Watsona, Hischmanna, itp., itd. Hisotrycznie przemieszczamy się po krajobrazie iluminatyzmu, rewolucji francuskiej, rewolucji bolszewickiej, republiki weimarskiej, narodzin public relations i nowoczesnej reklamy, a co dalej, to jeszcze nie wiem, ale sporo "ciekawych" momentów historycznych zostalo jeszcze do opisania.

Konwencja tego tytułu może być problematyczna dla niektórych, co do mnie natomiast to tematyka nie jest mi obca, więc traktuję ją uzupełniająco, i pod tym względem sprawuje się znakomicie. Być może wnioskowanie autora jest czasem na wyrost, chociaż prawidłowe, zgaduję jednak, że Jones musi to pisać w skonendsowany sposób, bo zawartość książki ma około 700 stron. Jest sporo cytatów z oryginalnych dzieł postaci, o których jest książka. Można prześwetlić to, w jaki sposób te złamane, ułomne, zdegenerowane życia pociągnęły za sobą miliony w szaleństwie.

Natomiast nie wiem, jak dalsza treść, ponieważ, jak wspominałem, jestem dopiero w połowie. Ogólnie polecam.  8)

Offline burberry

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #446 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 12:20:33 »
Długo się nad tym zastanawiałem. Wydaje się to być pozycja z tych pod tezę, gdy w opisie widnieje, że autorytety to św. Augustyn, św. Paweł. Pewnie mało współczesnych badań. Ciekawi mnie opinia.

Jeśli natomiast szukasz pozycji stricte naukowej na ten temat, z badaniami, to musisz sięgnąć po Sex and Culture Unwina. Niestety, dostępne tylko w języku angielskim, badania przeprowadzone raczej z pozycji liberalnej. Nic lepszego w tym temacie nie wyszło. Polecam.

Offline isteklistek

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #447 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 15:46:28 »
Jeżeli miałbym coś kupować, to interesuję mnie Justin Lehmiller - nie znam jego książek, ale sporo na yt widziałem filmików i jakiś wywiad z nim czytałem w polskiej zbiorówce. Trochę mnie zawsze odstrasza, gdy autor przytacza żywoty, bo zazwyczaj dopasowuje je pod tezę, którą usilnie stara się przepchnąć i zamiast opisywać, wartościuje do własnej perspektywy. Mam nadzieję, że nie ma zachwianej proporcji cytowania literatury (utwrów) do powstających wtedy dokumentów, ustaw itp. żeby nie wyglądało, że literaci szaleli, a reszta spała.

Offline burberry

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #448 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 18:37:39 »
Kinsey Institute mówi samo za siebie  ;D

Unwin swoją pracę napisał w latach 30. i jeszcze nikt jej nie obalił, a ze względu na jego liberalne sympatie nie  można powiedzieć, że badania robił pod tezę. Z tego, co wiadomo, chciał udowodnić coś zupełnie przeciwnego, niż mu wyszło  ;). Mimo wszystko polecam chociaż zapoznać się z omówieniem jego pracy.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #449 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 16:27:50 »

Jak widać na fotce wyżej, wpadły kolejne bardzo istotne dla mnie pozycje książkowe. "Komnata Tajemnic" z Uniwersum potterowskiego, taaaak! I to w serii kolorów Domów Hogwartu! Slytherin... Duma, ambicja, spryt! Nie wszyscy byli szumowinami jak Malfoyowie.  ;D Doszła jeszcze pewna rzecz o ,,sztuce oddychania" - jakkolwiek by to nazwać; trenowało się bardzo długo zawodowo pływanie, potem bieganie długodystansowe i cięższe treningi wydolnościowe z pewnymi umiarkowanymi sukcesami (ale człowiek to kochał i przykładał się do tego, tak jak ci najlepsi, jego idole! Potencjał mam, może do tego wrócę...), dlatego zobaczymy, co James Nestor na przygotował. "Ostatni Sezon"... wiadomo od kogo, i wiadomo jak będzie napisana to ,,rzecz o koszykówce" spod znaku najlepszej ligi świata! Bang!