Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 8225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #135 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 22:05:29 »
Czasami o różnych Zmierzchach i Greyach piszę: literatura dla ociężałych intelektualnie kobiet. To tu mamy literaturę dla ociężałych intelektualnie mężczyzn:

https://seczytam.blogspot.com/2020/03/lee-child-jack-reacher-t-1-18-23.html

rozbawiły mnie te recenzje. lubię czasem przeczytać takie gniotki do rozrywki, a wypociny tego autora wielokrotnie widywałem w auchanie na stoisku z literaturą. to brzmi jak taki amerykański Mróz na sterydach. chyba się skuszę.

Ja kończę aktualnie biografię Beksińskich. Ciekawa lektura, w sumie chyba pierwsza czy druga pełnoprawna biografia jaką czytam w życiu (zależy czy literaturę Feynmana liczyć jako biografię ;)) i jestem zachwycony. Czyta się jak świetny reportaż, pozwala stworzyć sobie w głowie prawdziwy obraz zarówno Mistrza jak i jego syna. O ile osobowość   i rys psychologiczny Zdzisława (i Zofii) naprawdę fascynują, o tyle obraz ich syna po lekturze odmienił mi się o 180 stopni.

Na deser dostajemy wklejki w postaci kilku obrazów plus fotografie Beksińskiego - one też robią wrażenie.

Offline negatron

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #136 dnia: So, 28 Marzec 2020, 20:10:34 »

Ja kończę aktualnie biografię Beksińskich. Ciekawa lektura, w sumie chyba pierwsza czy druga pełnoprawna biografia jaką czytam w życiu (zależy czy literaturę Feynmana liczyć jako biografię ;)) i jestem zachwycony. Czyta się jak świetny reportaż, pozwala stworzyć sobie w głowie prawdziwy obraz zarówno Mistrza jak i jego syna. O ile osobowość   i rys psychologiczny Zdzisława (i Zofii) naprawdę fascynują, o tyle obraz ich syna po lekturze odmienił mi się o 180 stopni.Polecam zapoznać się z książką Wiesława Weissa „Tomek Beksiński. Portret prawdziwy” napisaną w kontrze do filmu i książki Grzebałkowskiej. Większość książki to wypowiedzi kilkudziesięciu osób, które znały Tomasza.

Offline parsom

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #137 dnia: So, 28 Marzec 2020, 21:03:03 »
Tak mi się przypomniało w związku z sytuacją, która pewnie zmieni nasz świat. Książka o zmianach - innego co prawda rodzaju, ale wielka literatura nie przystaje tylko do jednej sytuacji. Natrafiłem na tę książkę kiedyś na jakiejś amerykańskiej chyba liście 100 najlepszych książek wszechczasów. Mocno się zdziwiłem, że nie znam już pierwszej z nich. Dopiero potem zorientowałem się, że lista była ułożona alfabetycznie, ale i tak postanowiłem sprawdzić co to jest.


Uwaga - są jednak w internecie także głosy że "pozycja jest kiepska, ja sięgałam po nią niechętnie, akcja nie jest wartka, sposób pisania nie przemawiał do mnie". Oraz: "Nie wierzę ... nie wierzę,że owa książka znalazła się na 14 miejscu najlepszych książek według Newsweek-a w 2009 roku."

Głosuj na mój projekt Lego Ideas: link.do/56xyk