Autor Wątek: Biblioteka Przygody - Hachette  (Przeczytany 2111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline James88

Biblioteka Przygody - Hachette
« dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 09:41:51 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 10:06:54 »
Kurde, fajne, choć nie wiem czy kupować, bo jeszcze Pratchett wychodzi :P To jest dopiero test czy już normalny start?

Offline James88

Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 10:15:10 »
Jest reklama więc raczej już regularna kolekcja.

Offline volker

Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 10:38:26 »
Jest gdzieś zestawienie wszystkich pozycji?

Offline Voitas

Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 10:50:48 »
Drogo

ukaszm84

  • Gość
Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 11:17:29 »
Na FB Hachette napisało, że kolekcja będzie w kioskach i Empikach od 17.08, czyli wychodzi na to, że nie jest to rzut testowy. Zobaczę jak to na żywo będzie się prezentować i pewnie mimo wszystko kupię, choć tanio nie jest, jeśli jakość wydania będzie adekwatna do ceny.

Offline keram2

Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 19:22:33 »

Gdy zobaczyłem "Biblioteka Przygody" od razu na myśl przyszła mi "Biblioteka Podróży, Przygody i Sensacji".
Ech, wspomnienia.

Offline eridraven

Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 11:21:40 »
Kolekcja już w moich łapkach, prezentacja pierwszego tomu:

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

ukaszm84

  • Gość
Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 11:30:34 »
Też kupiłem pierwszy numer, podoba mi się. To jest niezłe wydanie, ale z ekskluzywnością to oczywiście przesadzają. Ale jest trochę większy format niż kioskowe kolekcje książkowe, trochę lepszy papier, fajna okładka i materiał z jakiego jest zrobiona, zakładka, dobre szycie. Jedynie te złocenia to tandeta i będą się na bank zdrapywać. I mam ogromny dylemat czy kupować dalej. Z jednej strony podoba mi się to, z drugiej cena jest konkretna regularnych tomów, no i też występują tomy podzielone na dwie części, czego bardzo nie lubię (w tej cenie jeszcze bardziej nie lubię).

Offline Geekboy

Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 11:49:59 »
Też kupiłem pierwszy numer, podoba mi się. To jest niezłe wydanie, ale z ekskluzywnością to oczywiście przesadzają. Ale jest trochę większy format niż kioskowe kolekcje książkowe, trochę lepszy papier, fajna okładka i materiał z jakiego jest zrobiona, zakładka, dobre szycie. Jedynie te złocenia to tandeta i będą się na bank zdrapywać. I mam ogromny dylemat czy kupować dalej. Z jednej strony podoba mi się to, z drugiej cena jest konkretna regularnych tomów, no i też występują tomy podzielone na dwie części, czego bardzo nie lubię (w tej cenie jeszcze bardziej nie lubię).

Z tego co widzę podzieleni są tylko Trzej Muszkieterowie - zerknij sobie na listę hiszpańską -https://www.salvat.com/colecciones/grandes-novelas-aventuras/entregas.html

Offline volker

Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 12:09:26 »
Moje pierwsze wrażenia to takie:
+fajny format
+odpowiednia czcionka (nie za mała)
+solidna oprawa

- kolor okładki wyblakły w porównaniu z reklamą
- tandetne złocenia okładki (bez tłoczeń tylko nadruk) wręcz pogarszające jej czytelność

Cena 34,99 za tom przy prenumeracie jest dla mnie do przyjęcia, przy czym tom 1 jest za 9,99 drugi za 24,99 a trzeci za 0,00 zł. Dostawa darmowa.
Z prezentów ciekawe są podpórki do książek
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Sierpień 2022, 12:20:51 wysłana przez volker »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 12:20:47 »
Moje pierwsze wrażenia to takie:
+fajny format
+odpowiednia czcionka (nie za mała)
+solidna oprawa

- kolor okładki wyblakły w porównaniu z reklamą
- tandetne złocenia okładki wręcz pogarszające jej czytelność

Cena 34,99 za tom przy prenumeracie jest dla mnie do przyjęcia, przy czym tom 1 jest za 9,99 drugi za 24,99 a trzeci za 0,00 zł. Dostawa darmowa.
Z prezentów ciekawe są podpórki do książek

U mnie tylko kioski jeśli się zdecydują, te prenumeraty od nich są tak archaiczne, że na bank nie będę się w to bawił.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #12 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 19:23:21 »
Te złocenia są jeszcze bardziej tandetne niż myślałem. Po przeczytaniu pierwszego rozdziału moje dłonie wyglądały jakby były w brokacie. Tak więc już nie mam dylematu czy kupować czy nie.

Offline eridraven

Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 19 Wrzesień 2022, 11:01:31 »
Prezentacja tomów 2 i 3:

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline deFranco

Odp: Biblioteka Przygody - Hachette
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 19 Wrzesień 2022, 19:52:02 »
A ja z góry zamierzałem kupić tylko pierwszy tom.
Ze względu na moją ukochaną "Wyspę Skarbów" (top5 książek u mnie), gdyż moje
stare wydanie lekko się psuje a chciałem mieć fajne exclusive  ;)
No ale rozczarowałem się z miejsca. Za szeroki format dla mnie, gdzie więcej tekstu jest
upchane po szerokości. Lata czytania książek z epoki PRL zrobiły swoje i nie przestawię się już.
Gryzie mnie to gdy tak muszę wodzić oczyma.
Tak więc gdybym nawet chciał i tak nie wszedłbym w serię.
Przemęczyłbym się jakoś (z ciekawości) gdyby było nowe tłumaczenie, ale zachowano
kanoniczne, przedwojenne Brinkenmajera (którego fanem nie jestem, ale tu akurat dał radę).

Przy okazji może w końcu sięgnął by po tę pozycję Taurus Media i przekonał się, że
w Polsce nigdy nie było żadnego Long Johna, a czy to w książkach czy szeregu filmach
zawsze funkcjonował Długi John (zwany niekiedy "Patelnią")  >:(