Autor Wątek: Odp: X-Men  (Przeczytany 199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

• Nosiciel Prawdy
Odp: X-Men
« dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 21:45:46 »
I to by miało sens dla nas, a Mucha znowu straty poniesie. Ale sam bardzo chętnie kupię New X-Men dziejące się po zakończeniu WKKM Imperialni.

Offline Crono

Odp: Odp: X-Men
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 21:49:53 »
Czy ja wiem czy poniesie straty... Po pierwsze, chyba nie ponieśli na Astonishing, skoro się za to biorą. A po drugie, pewnie będzie większy format plus Annual. Ja biorę, mając wydanie z Hachette i z Dobrego Komiksu.

Offline Bazyliszek

• Nosiciel Prawdy
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 21:54:53 »
Osobiście bym proponował Musze by wydali te dwa tomy na raz. Wtedy mieliby pełny obraz jak naprawdę jest popularna seria i czy warto czy nie wydawać te duble. Po prostu nie chcę by znowu było opóźnienie 3 miesiące w publikacji drugiego tomu, który ja chcę kupić, bo pierwszy który już mam sprzedał się słabo.

Offline xanar

« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 21:59:09 »
I to by miało sens dla nas, a Mucha znowu straty poniesie. Ale sam bardzo chętnie kupię New X-Men dziejące się po zakończeniu WKKM Imperialni.

Skąd taki genialny pomysł, że znowu straty poniesie ?

Offline Teli

« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 23:03:38 »
Pomysł pochodzi prawdopodobnie stąd iż, analizując wcześniejsze posty Bazyla, można dojść do wniosku że zakłada on fakt kupowania przez całe komiksowo WKKM-u przez co nikt na pewno nie kupi tomu od Muchy bo wszyscy mamy przecież na półkach tom z kolekcji.

Bazylku, ja wiem że kochasz kolekcje, nie odmawiam Ci tego. Ale nie są one doskonałe. Główną słabością owych kolekcji jest ich ograniczona dostępność czyli dwa tygodnie - a potem albo spekulanci albo telefony do wydawcy o zwroty z kiosków. Wielu z komiksiarzy młodszej daty mogło nie mieć szczęścia kupić takiego cuda z pierwszej ręki - dla nich taki dubel to jak złoty gral.

Dwa - WKKM jak kilka razy wspomniano to często tylko pierwsze zeszyty a potem fabułę nożem uciął i cyrk jedzie dalej. I choć przekrojowość kolkcji można uznać za plus na dłuższy czas zmęczyła mnie na tyle że rzuciłem to w cholerę, bo tak naprawdę tylko kilka historii w kolekcji doczekało się prawdziwego zakończenia.

Trzy - osobiście ponad panoramę cenę jednolitość na półce takiego runu i często jeśli widzę że mam możliwość wymiany tomu kolekcji na coś w lepszej oprawie/formacie/lub spójnego graficznie z pozostałymi tomami to wystawiam tomik kolekcji na allegro po niższej cenie bez specjalnych zachamowań :)

A poza tym gdyby to tak nie schodziło to czemu u licha Mucha wznawiała by Astronishing? Przecież nie dość że wcześniej wydali to jeszcze był w WKKM? Nosz dubel podwójny.

Reasumując - sprzeda się. Podobnie jak Old Man Logan, kolekcja miała swoje pięć minut ale nie nasyciła rynku na tyle że nie ma sensu wydawać wznowień takich perełek. Zwłaszcza że Mucha dobrze widzi co i za ile lata na allegro :)

Ps. I tak w ciągu tygodnia znalazłem się między młotem a kowadłem. Z jednej strony Bazyl wieszczący klapę wszystkiemu co może być dublem z kolekcji a z drugiej Carnage piszący że dodruków mało i wkoło sami spekulanci. I bądź to człowieku normalny w tak przyjaznym towarzystwie.

Offline Bazyliszek

• Nosiciel Prawdy
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 23:21:43 »
@UP
Dla takich preferencji jak ty masz, to Mucha wychodzi serią właśnie Astonishing albo Unncany X-Force (bez panoramy :) ). I masz 2 tomy na rok. Super sprawa nieprawdaż?

A w kolekcjach może i wyrywkowo, może i nie w całości, ale wreszcie pchnęli te wydarzenia po Z jak Zagłada i się te 5 lat temu dowiedziałem, że Profesor X zaczął znowu chodzić. Albo wyszedł Schizm, Albo Wolverine and X-Men 1 czy Śmierć Wolviego. Albo  DoFP i AvX. Rzeczy na które bez tego czekałbym i czekał aż może kiedyś łaskawie jakieś wydawnictwo by to ruszyło. Teraz jeśli wrócą do SBM komiksy mutanckie po wchłonięciu Foxa, to w ogóle będzie super sprawa.

A i jeszcze ta prawdopodobna polska wersja kolekcji X-Men. Ugh. Po niej to już naprawdę nie wiem jakie jeszcze minusy przeciwnicy Hachette wyciągną z kapelusza. Bo jej opis wydaje się idealny - kompletne runy i historia. Czego więcej można jeszcze chcieć? O wreszcie dostanę też polskie Mesjasze i Second Comming, których nikt inny ciągle nie wydaje.

Offline xanar

« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 00:08:37 »
@UP
Dla takich preferencji jak ty masz, to Mucha wychodzi serią właśnie Astonishing albo Unncany X-Force (bez panoramy :) ). I masz 2 tomy na rok. Super sprawa nieprawdaż?

WKKM
Astonishing X-Men: Obdarowani 2012.12.19
Astonishing X-Men: Niebezpieczni 2013.12.19

i jeszcze do tego tylko początek , to ja już wolę Muche dostanę w całości i jescze OHC.

Offline ramirez82

« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 00:15:57 »
O, ciekawe porownanie, komplet Astonishing X-men od Muchy w pięć miesięcy, i połowa od Hachette w ciągu roku...

Offline Teli

« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 10:10:53 »
Bazyl zanim coś napiszesz to sprawdź, bo z tą częstotliwością wydawania to zaorałeś sam siebie :)
@UP

A i jeszcze ta prawdopodobna polska wersja kolekcji X-Men.

Pozwoliłem sobie wytłuścić słowo klucz :) Na razie to pisanie palcem na wodzie i póki co konkretami operuje Mucha a nie Hachette które w zapowiedziach jest niczym Jon Snow - Know nothing :)