Autor Wątek: Odp: Scenariusz czy rysunki?  (Przeczytany 119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Scenariusz czy rysunki?
« dnia: Nd, 06 Wrzesień 2020, 19:38:30 »
Naprawdę tak mówimy? Pierwsze słyszę, żeby ktoś używał słowa "scenopis" w kontekście komiksu. To raczej określenie ze świata filmu, oznaczające scenariusz rozpisany na sceny. Wymyśliłeś to na potrzeby swojej nowej przepychanki?

Nie wiem jakie leki dzisiaj brałeś, albo zapomniałeś wziąć  (bo innego uzasadnienia na to co odstawiasz już nie znajduję), ale współpracując w różnych konfiguracjach z rysownikami i scenarzystami stosuję dokładnie takie określenia (oni zresztą również) i nikt nie ma problemu z wzajemnym zrozumieniem sensu wyrazów i określeń.
Być może w Twoim świecie wannolotów i „kajkoszy” obowiązuje inna nomenklatura, ba, możliwe, że osoby, z którymi zdarza ci się coś robić, starannie unikają w konwersacji Tobą używania jakikolwiek określeń, które nie występują w „Oficjalnym słowniku zwrotów komiksowych zaaprobowanych przez Krzysztofa Janicza”, co jest z ich strony logicznym posunięciem, bo spędziliby długie dni na jałowym wklepywanie w kółko jednego zdania.
Z drugiej strony, to może być wyjaśnienie, co się właściwie stało z Twoimi komiksowymi projektami  :o

Po głowie chodzą mi słowa z książki, albo wywiadu z Rosińskim, który twierdził, że Van Hamme dawał mu szczegółowo rozpisany scenariusz i już. A od innych miał mniej szczegółowe wytyczne. I tyle. Scenopis, czy treatment to już raczej domena filmowa i serialowa. Ale w tym przypadku - jesli w ogóle uzywać tych sformułowań - patrząc na materiały dodatkowe zamieszczane w różnych publikacjach, to już chyba bardziej domena rysowników.

Fajnie, szczególnie, że np. W7 powstaje dokładnie w taki sposób: treatment>scenariusz>scenopis>storyboard>rysunek w ołówku>tusz>kolor
I rysownik pojawia się przy storyboardzie.

Online Kapral

• zbanowany
    • Na plasterki!!!
Odp: Odp: Scenariusz czy rysunki?
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 06 Wrzesień 2020, 19:52:45 »
Marku Turku, najbardziej agresywny pieniaczu w historii polskiego grajdoła komiksowego. Czy mógłbyś wreszcie przestać sadzić się na nowego, lepszego Mistrza, którym jesteś tylko w swojej chorej wyobraźni i przyjąć do wiadomości, że ludzie widzą jakie głupoty wygadujesz i jak potem po chamsku bronisz ich wbrew jakiejkolwiek logice? Odpuść sobie.

Offline turucorp

« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 06 Wrzesień 2020, 20:10:57 »
Marku Turku, najbardziej agresywny pieniaczu w historii polskiego grajdoła komiksowego. Czy mógłbyś wreszcie przestać sadzić się na nowego, lepszego Mistrza, którym jesteś tylko w swojej chorej wyobraźni i przyjąć do wiadomości, że ludzie widzą jakie głupoty wygadujesz i jak potem po chamsku bronisz ich wbrew jakiejkolwiek logice? Odpuść sobie.

Nigdy i nigdzie nie popuściły mi lejce wyobraźni do tego stopnia, żebym użył w kontekście mojej skromnej osoby określenia „mistrz”. Znam doskonale swoje miejsce na dnie rodzimego grajdołka komiksowego i nie mam żadnych ambicji, żeby to zmienić.
Rzeczy, o których piszę wynikają tylko i wyłącznie z wieloletniej praktyki w tymże grajdołku, bez jakichkolwiek aspiracji z mojej strony.
Nie wiem skąd Twoje chore urojenia i obsesyjny imperatyw udowodnienia mi, że jestem kurą czy innym baranem. Nie da się jednak ukryć, że od dłuższego czasu wspinasz się na wyżyny chamstwa, żeby osiągnąć ten cel.
To dosyć ponure, że nie jestem ani pierwszą, ani zapewne nie ostatnią osobą „ze środowiska”, którą po prostu próbujesz dojechać.

O tym co ludzie na forum myślą i o kim, mieliśmy zdaje się okazję przekonać ostatnio.
Masz w standardzie nazywanie dużej grupy forumowiczów „gnojkami” i robienie za głównego bohatera klasyki memów typu „mój stary”, czy to tylko takie złudzenie optyczne?

Online Kapral

• zbanowany
    • Na plasterki!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 06 Wrzesień 2020, 20:21:15 »
Masz w standardzie nazywanie dużej grupy forumowiczów „gnojkami”

Wskaż tę "dużą grupę", kłamco. Zachowujesz się jak dziewczynka z przedszkola, która innym dziewczynkom zmyśla "wiecie co Zosia o was powiedziała"? Trochę to żenujące.

Offline turucorp

« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 06 Wrzesień 2020, 20:26:05 »
Trochę to żenujące.

To jak z tym wannolotem w końcu było?
Przez pięć lat chyba już udało się ostatecznie wyjaśnić tą tajemniczą historię?  ::)

Online Kapral

• zbanowany
    • Na plasterki!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 06 Wrzesień 2020, 20:32:29 »
Wannolot przekazałem PSK jako wsparcie dla głodujących rysowników.