Autor Wątek: Autorzy komiksów a kwestie światopoglądowe  (Przeczytany 1001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Autorzy komiksów a kwestie światopoglądowe
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 23:19:59 »
Jakbyś spojrzał na drugą stronę okładki komiksu "Turbolechici. Bohaterowie kosmosu", to byś wiedział, że raczej czytałem :D Widzę, że to satyra na pseudonaukowe wywody. Ale jakoś nie dostrzegam tam niczego, co mogłoby zakwalifikować KRLa do prawicy czy lewicy czy centrum.
Ja z kolei nigdy bym nie powiedział, że Top10 Alana Moore'a jest lewicowym komiksem. A jednak kluczowa dla fabuły postać na kilku kadrach rozmawia ze swoim partnerem czy tam mężem. A mimo wszystko ten naturalnie poprowadzony wątek gejowski rezonuje na odbiór całości i całkiem sporo osób określa komiks jako lewacki właśnie.

Offline death_bird

« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 23:22:58 »
W takim samym stopniu, jak po Piotrze Wielkim i Katarzynie Wielkiej - władcach okresu feudalnego.

Zdaje się, że właśnie to napisałem.
I podtrzymuję opinię, że Lenin wpisuje się w ten schemat czyli jest elementem tej polityki, która wisi nad nami po dzień dzisiejszy. Nie ma najmniejszego znaczenia czy imperializm jest biały czy czerwony. Liczy się sama jego idea.
EOT.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Pawel.M

• https://seczytam.blogspot.com/
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 23:28:16 »
poprowadzony wątek gejowski rezonuje na odbiór całości i całkiem sporo osób określa komiks jako lewacki właśnie.
Ale ja się dotąd nie wypowiadałem o problematyce LGBT i przyznam, że niespecjalnie mnie to interesuje. Geje itp. byli, są i będą - a zagrożeniem dla naszego stylu życia nie są. Nie przeszkadzają mi, osobiście dałbym im prawo do zawierania prawnych związków. Inna rzecz, że lewactwo ich pierwszych złoży na ołtarzach w ofierze islamskim panom. Już przecież lewactwo protestowało przeciwko gejowskiej paradzie w Szwecji, bo parada miała przejść przez dzielnice islamskie, co dla lewactwa było niedopuszczalną prowokacją.

death_bird
OK, ale to nie ma nic wspólnego z ideologią komunistyczną (która zresztą formalnie jest przeciwna imperializmowi).
seczytam.blogspot.com

Offline Bender

« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 23:33:44 »
Ta tematyka mnie po prostu nie interesuje niezależnie czy pozycja jest pro czy anty, nawet jeżeli graficznie jest pysznie. Ale zazwyczaj na szczęście nie jest.

Z tego co piszesz to chyba nie do końca Cię "nie interesuje" tylko jesteś najzwyczajniej uprzedzony. Może też dlatego że tego nie znasz to od razu zakładasz, że są tam jakieś ideologie. A jak wiadomo "ideologie" to big foot naszych czasów.

Offline turucorp

« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 23:49:42 »

Jakbyś spojrzał na drugą stronę okładki komiksu "Turbolechici. Bohaterowie kosmosu", to byś wiedział, że raczej czytałem :D Widzę, że to satyra na pseudonaukowe wywody. Ale jakoś nie dostrzegam tam niczego, co mogłoby zakwalifikować KRLa do prawicy czy lewicy czy centrum.

Kilka godzin temu zarzucałeś mi lewactwo i sugerowałeś, że moje wypowiedzi mogą uderzyć w wydawnictwo (nadal nie sprecyzowałeś które?), z którym współpracuję, co zresztą zmotywowało moderatora do wydzielenia tego wątku.
Wytłumacz mi proszę, jak to możliwe, że w przypadku mojej skromnej osoby powiązałeś bez żadnych przesłanek, domniemane poglądy z moimi komiksami i wydawnictwami,  a w przypadku KRLa, mimo jego jednoznacznych deklaracji, takich związków raczysz nie uwzględniać?
Rozumiem, że tam gdzie ci pasuje, naciągasz sobie wszystko do absurdalnych granic, a tam gdzie nie pasuje, udajesz, że tego nie ma?
Jakież to ludzkie  ::)

Offline Pawel.M

« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 23:55:13 »
Wytłumacz mi proszę, jak to możliwe, że w przypadku mojej skromnej osoby powiązałeś bez żadnych przesłanek, domniemane poglądy z moimi komiksami i wydawnictwami,  a w przypadku KRLa, mimo jego jednoznacznych deklaracji, takich związków raczysz nie uwzględniać?
KRL nie dał mi żadnych przesłanek, które umożliwiłyby mi identyfikację jego poglądów politycznych. A ty zareagowałeś wściekłością, bo ktoś śmiał zwrócić uwagę na przechył ideologiczny NSC. Uprawniony wniosek jest taki, że tobie ten przechył odpowiada, a z tego znowu wypływa kolejny wniosek - skoro ci odpowiada, to z taką ideologią się identyfikujesz.
Ale potem przejrzałem twoje starsze posty i uznałem, że może być inna przyczyna - masz zapędy hejterskie i po prostu zwęszyłeś okazję do wywołania gównoburzy. I to nie jest atak na ciebie (bo pewnie znowu tak odbierzesz) - pytasz, odpowiadam szczerze :)
seczytam.blogspot.com

Offline turucorp

« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 00:08:10 »
KRL nie dał mi żadnych przesłanek, które umożliwiłyby mi identyfikację jego poglądów politycznych. A ty zareagowałeś wściekłością, bo ktoś śmiał zwrócić uwagę na przechył ideologiczny NSC. Uprawniony wniosek jest taki, że tobie ten przechył odpowiada, a z tego znowu wypływa kolejny wniosek - skoro ci odpowiada, to z taką ideologią się identyfikujesz.
Ale potem przejrzałem twoje starsze posty i uznałem, że może być inna przyczyna - masz zapędy hejterskie i po prostu zwęszyłeś okazję do wywołania gównoburzy. I to nie jest atak na ciebie (bo pewnie znowu tak odbierzesz) - pytasz, odpowiadam szczerze :)
"Wściekłością"? Widzę, że masz naturalny dar nadinterpretowania moich wypowiedzi?
A kwestia "gównoburzy", no cóż, zazwyczaj staram się konstruktywnie odpowiadać na kwestie poruszane w odpowiednich wątkach, jeśli ty, ze swoim dotychczasowym "dorobkiem błyskotliwych wypowiedzi na forum" zarzucasz mi "zapędy hejterskie" to jest to jeden z najbardziej ponurych żartów jakie ostatnio tutaj czytałem  ::)

Offline Pawel.M

« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 00:17:33 »
Cóż, widocznie nie potrafisz nawet ocenić własnych wypowiedzi. A, tak, już pisałem o narcyzmie- nie będę się powtarzał.
seczytam.blogspot.com

Offline turucorp

« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 00:20:29 »
Cóż, widocznie nie potrafisz nawet ocenić własnych wypowiedzi. A, tak, już pisałem o narcyzmie- nie będę się powtarzał.
Tak, wiem, pisałeś o narcyzmie, hejtowaniu, lewackości, byciu kołkiem, nie znaniu się na niczym i wielu innych intrygujących sprawach.
BTW belka w oku, jak rozumiem trochę uwiera podczas klepania w klawiaturę?

Offline Pawel.M

« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 00:23:27 »
Masz coś merytorycznie do powiedzenia, czy koniecznie chcesz wywołać kolejną gównoburzę? Bo jeśli to drugie, to zostawiam cię samego w piaskownicy.
seczytam.blogspot.com

Offline turucorp

« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 00:35:05 »
Masz coś merytorycznie do powiedzenia, czy koniecznie chcesz wywołać kolejną gównoburzę? Bo jeśli to drugie, to zostawiam cię samego w piaskownicy.
Merytorycznie dostałeś już wystarczająco dużo informacji, żeby jako normalny człowiek dojść do jakichś konstruktywnych wniosków i poukładać sobie odpowiednio komiksy na domowych półkach.
W kwestii piaskownicy wypadałoby żebyś zaprezentował coś więcej niż dziecięce kopanie w piasek i skakanie po cudzych zabawkach, ale obawiam się, że o to będzie trudno  :(

Offline Pawel.M

« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 00:37:17 »
Aha, czyli nihil novi. Dobranoc.
seczytam.blogspot.com

Offline gashu

« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 10:17:15 »
Ciekaw jestem, czy w związku z obecnością na polskim rynku wielu autorów o światopoglądzie lewicowym (Moore, Breccia, Bilal, Śledziński :) ), w Polsce ukazują się dla odmiany jakieś komiksy stricte "prawicowe"? Takie poruszające tematykę naszych narodowych obsesji i fobii (inwazja islamu, LGBT, Polska = Mesjasz Narodów, dechrystianizacja Europy, itp.)? Tudzież, opowiadające historie "po swojemu", tak by pasowała do promowanej ideologii.

Padło gdzieś tam kiedyś nazwisko Jakuba Kijuca, ale w tym przypadku (oddzielając autora od jego dzieła) - ja czytając jego komiksy nie czułem się w żaden sposób indoktrynowany :). Choć przyznaję, że całej twórczości wspomnianego autora nie znam.

Pytam o pozycje w oficjalnym obiegu (posiadające numer ISBN itp), nie jakieś podziemne ziny wydawane przez chłopaków hajlujących po lasach.

Offline FloreK

« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 10:39:46 »
Z tego co pamiętam to Pan Zajączkowski kiedyś wypowiedział się o komiksie Kultury Gniewu z pozycji polskiego "patrioty" i przeciwnika Isamu. Z tym, że poproszę to traktować jako przeblyski w pamięci i musiałbym poszukać źródła. Możliwe, że chodzi o "Komiks i my" które wydaje, a którego nie czytam więc ciężko określić mi czy jest to publikacja w której mocno prawicowe poglądy przewijają się częściej.

Offline Nawimar III

• „Pasywno-agresywna persona"
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 11:08:00 »
Skoro już padło hasło "Komiks i My" to w kontekście tzw. prawackich produkcji proponuję zwrócić uwagę na publikowaną w tym magazynie twórczość Mieczysława Skalimowskiego. Przejawia się ona paskami o przygodach niejakiego Stefana. Nie napisałbym prawdy twierdząc, że ów autor koncentruje się tylko i wyłącznie na obnażaniu absurdów i - nazwijmy to umownie - intelektualnych niedoborów środowisk postępackich, bo to tylko jeden z elementów składowych tych historyjek. Niemniej śmiechawy z tymczasowo lansowanych "ideolololo" jest w nich całkiem sporo. Poniżej stronka z jednym z pasków wspomnianego autora: