Autor Wątek: Odp: Gospodarka  (Przeczytany 964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Gospodarka
« dnia: So, 28 Marzec 2020, 12:59:01 »
Czyli co, głosowanie o 4 w nocy i dopisywanie rzeczy odnośnie wyborów jest normalne.

Offline PJP

Odp: Odp: Gospodarka
« Odpowiedź #1 dnia: So, 28 Marzec 2020, 13:08:18 »
Tak naprawdę teraz mogą dużo rzeczy przeforsować i praktycznie wszystko da się skwitować - dla dobra obywateli. I nawet opozycja lepsza od naszej (bo nasza jest nadzwyczaj nieudolna i dająca się rozgrywać) nic z tym nie zrobi bo wystarczy zamknąć dyskusję "stawiasz wyżej konstytucję czy inne ustawy nad życie ludzi?"

Offline John

« Odpowiedź #2 dnia: So, 28 Marzec 2020, 13:11:23 »
Pis po raz kolejny pokazuje jak antypolska partia jest i jak gleboko w dupie ma polakow i swoich wyznawcow pokroju apasza. Niech sie zarazaja pozyteczni idioci, ja zostaje w domu, zdrowie najwazniejsze.

PiS konsekwentnie od początku niemalże swojego istnienia jest w tym kraju po to, by dbać o interesy amerykańskich Żydów, wycierając sobie okazjonalnie gębe interesami państwa Watykan. Raz za razem wszystko się to potwierdza, retoryka PiSowska w dziedzinie międzynarodowej jest zapatrzona w Amerykę która miała i będzie mieć nas gdzieś, i ciężko żeby słoń się przejmował zdaniem mrówki. Zamiast szlifować stosunki z naszymi sąsiadami, choćby Ukrainą i Białorusią, zakochany w Hameryce Jarkacz bezmyślnie wierzy że jakikolwiek "sojusz" z nimi to gwarancja bezpieczeństwa. Nie ma i nie było żadnego "sojuszu" Polski i USA. Sojusz mogą mieć partnerzy zbliżeni możliwościami i siłą. W innym przypadku to zawsze będzie tylko dyplomatyczna kurtuazja. Widziałeś by osiedlowy gangster miał kiedyś "sojusz" z drobnym bibliotekarzem?

Lepiej już było gdy Tusk pudrował Angelę, bo przynajmniej Niemcy są bliskimi sąsiadami, szkoda tylko że nie wypucował wciąż reparacji wojennych, ale w przyjaźni polsko-niemieckiej gdzie by tam było miejsce na załatwienie tak starych spraw. A teraz Izrael zabierze w końcu "swoje" kamienice które Polacy wyremontowali i odbudowali po wojnie ;)

Online xanar

« Odpowiedź #3 dnia: So, 28 Marzec 2020, 13:19:40 »
Tak naprawdę teraz mogą dużo rzeczy przeforsować i praktycznie wszystko da się skwitować - dla dobra obywateli. I nawet opozycja lepsza od naszej (bo nasza jest nadzwyczaj nieudolna i dająca się rozgrywać) nic z tym nie zrobi bo wystarczy zamknąć dyskusję "stawiasz wyżej konstytucję czy inne ustawy nad życie ludzi?"

Tylko ta tarza w takiej postaci, nie bardzo komu pomoże, ewentualne jakimś jednoosobowym działalnością, które mają działalność usługową, ale wtedy to zawieszasz działalność i robisz na czarno, przynajmniej póki jeszcze gotówki nie zlikwidowali.

Offline death_bird

« Odpowiedź #4 dnia: So, 28 Marzec 2020, 13:27:33 »
szkoda tylko że nie wypucował wciąż reparacji wojennych

OMG.  :o  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline parsom

• Rower, rower, rower!
« Odpowiedź #5 dnia: So, 28 Marzec 2020, 13:47:14 »
Ostatnio w Jerusalem Post przeczytałem, że antysemityzm rozprzestrzenia się teraz szybciej niż wirus. Tym to się znowu wszystko z antysemityzmem kojarzy - pomyślałem. Ale jednak coś jest na rzeczy.

Czyli co, głosowanie o 4 w nocy i dopisywanie rzeczy odnośnie wyborów jest normalne.

Nie jest. Ale to nie zmienia faktu, że memy są zakałą dzisiejszej polityki i życia społecznego w ogóle - dają szybkie poczucie zrozumienia sytuacji bez jakiekolwiek pogłębionej analizy.
« Ostatnia zmiana: So, 28 Marzec 2020, 13:49:11 wysłana przez parsom »
Rower, rower, ROWER!

Offline John

« Odpowiedź #6 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:13:58 »
@Parsom

Możesz mi wskazać antysemityzm w mojej wypowiedzi? Widzę że jesteś jednym z tych płatków śniegu, co jak mówi się o pewnych sprawach inaczej niż pozytywnie od razu przypina ładkę któregoś z "fobów". Już mnie zdemaskowałeś że jestem zakamuflowanym mizoginem, bo miałem czelność wskazać absurd polskiego prawa rodzinnego i rozwodowego, ale jeszcze Ci mało.

Izrael sobie zapracował na to, by Polacy mówili niepochlebnie o nich. Traktują nas jak śmieci. Ja nazywam plucie, pluciem, a nie padającycm deszczem, i stwierdzenie faktu nie jest antysemityzmem. Ludzi którzy nie chcą przypominać tematu reparacji niemieckich nie nazywam jakoś folksdojczami, bo nie brnę w taki klimat. Prezydent Izraela za to co mówił na forum publicznym powinien być potępiony przez ONZ i każdą międzynarodową organizację, niestety tak się nie stało, bo to już antysemityzm. Żyd mi strzeli w twarz, będzie ok, ja mu oddam, to będę antysemitą.

Pokażę statystyki, udowadniające że problem samobójstw dotyczy w 80% mężczyzn, a problem nierównych zaróbkich praktycznie nie istnieje, to będę patriarchalną świnią która ignoruje problemy kobiet, pokażę skandaliczne zachowania i słowa władz Izraela, to będę antysemitą. Tak to właśnie z Wami jest. Za to na mężczyzn i Polaków - można pluć, wymiotować, za to nie ma żadnych konsekwencji ani ostracyzmu.

Offline parsom

• Rower, rower, rower!
« Odpowiedź #7 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:28:10 »
Widzę że jesteś jednym z tych płatków śniegu

Po polsku to się śnieżynka nazywa, patrioto podwórkowy.
Rower, rower, ROWER!

Offline John

« Odpowiedź #8 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:35:36 »
Riposta jak z Reddita :) Goń się pajacu, nie ma co z Tobą dyskutować.

Offline Pawel.M

• https://seczytam.blogspot.com/
« Odpowiedź #9 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:42:04 »
Teraz powolujesz sie na doktora a gdy ja przedstawilem filmik z lekarzem to było "to tylko lekarz i jego interpretacja" troche konsekwencji...
To był lekarz tylko w twoim mniemaniu. Bo typ w zależności o czym się produkuje, występuje to jako lekarz, to jako informatyk. To rzecz 1. Rzecz dwa, że nie wystarczy być lekarzem, żeby się o takich sprawach wypowiadać - jest wiele lekarskich specjalności.

A Napiórkowski to naukowiec badający właśnie m.in. teorie spiskowe - a raczej ich wyznawców.

John
A wiesz, że pisi rząd został przyłapany na rozsiewaniu antysemickiej propagandy za pośrednictwem płatnych trolli? To sobie pomyśl, dlaczego niby Żydzi mają nas lubić...
« Ostatnia zmiana: So, 28 Marzec 2020, 14:47:32 wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline PJP

« Odpowiedź #10 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:47:18 »
To przykre gdy kolega komiksiarz stosuje wobec innego komiksiarza tak nędzne sztuczki socjotechniczne. Na szczęście tzw. pałka antysemityzmu nie jest już tak skuteczna jak np. dwadzieścia lat temu i bardzo dobrze.
A Napiórkowski to naukowiec badający właśnie m.in. teorie spiskowe - a raczej ich wyznawców
Zapytam z ciekawości. Tworzy wyimaginowane konstrukty, powiela slogany uważając się za wszechwiedzącego czy wszedł w temat uczestnicząc np. w dyskusjach na forach i grupach na takiej zasadzie jak pewien dziennikarz GW? ;) Mam nadzieję, że zadziałał jak naukowiec obiektywnie poszukując i wyprowadzając racjonalne wnioski a nie np. stawiając tezę i szukając materiałów do jej potwierdzenia, odrzucając przy okazji wszystko co nie pasowało... jednocześnie mających inne zdanie szufladkując jako oszołomów, chorych z nienawiści, faszystów itp.
« Ostatnia zmiana: So, 28 Marzec 2020, 14:49:49 wysłana przez PJP »

Offline Pawel.M

• https://seczytam.blogspot.com/
« Odpowiedź #11 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:49:22 »
PJP
Poczytaj jego bloga, a może nawet książki. Zadaj mu pytanie na blogu. Nie obawiaj się - nie wszczepi ci zdalnie czipa.

A z własnego doświadczenia, sam zająłem się jedną z tych teorii spiskowych. Miałkość intelektualna jej głosicieli jest porażająca.
« Ostatnia zmiana: So, 28 Marzec 2020, 14:52:53 wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline parsom

• Rower, rower, rower!
« Odpowiedź #12 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:51:07 »
Riposta jak z Reddita :) Goń się pajacu, nie ma co z Tobą dyskutować.

Ech, ci współcześni analfabeci - albo mnie obrażasz, albo wyrażasz szacunek. Zdecyduj się.

Co do pałki antysemityzmu - żeby wpleść w ten wątek Żydów to naprawdę trzeba mieć coś we łbie nie tak.
Rower, rower, ROWER!

Offline PJP

« Odpowiedź #13 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:53:15 »
Z miłą chęcią poczytam.
Przy okazji, zastosowałeś kolejną sztuczkę socjotechniczną polegającą na deprecjonowaniu rozmówcy. Tutaj - chcesz mnie wrzucić do oszołomów. Postaraj się bardziej. Kpina i ironia są wskazane JEŚLI masz coś do przekazania. W przeciwnym wypadku wyglądają dość żałośnie.
Mam taką zasadę, że jeśli ktoś w krótkiej rozmowie próbuje na mnie stosować dwa albo trzy tricki socjotechniczne przestaję uważać to za dyskusję na równych prawach i traktuję takiego delikwenta jak zwykłego trolla czy spamera. Niektórzy tutaj zbliżają się już do limitu ;)
---
Zerknąłem na tekst
http://mitologiawspolczesna.pl/smieszkowanie-strategiczne-czyli-rozmawiac-ludzmi-ktorzy-wierza-w-teorie-spiskowe/
"Najważniejszym i podstawowym narzędziem w walce z teoriami spiskowymi może i powinno być zatem rozwijanie w odbiorcach umiejętności logicznego myślenia i dostarczanie im sprawdzonych danych" :>
Sprawdzonych ale przez kogo i jakich? Mamy znowu wszystko brać na wiarę a całą niewygodną resztę pominąć. Faktycznie, bardzo rozwijające podejście.
"Ale ośmieszanie także okazało się skuteczne! Badani, których skonfrontowano z nagraniem stawiającym wierzących w teorię w negatywnym świetle, nie chcieli być zaliczani do grupy opisanej wcześniej jako „śmieszna” czy „nieracjonalna”.
Już rozumiem czym niektórzy na forum się inspirowali :) Bierzmy na logikę i sprawdzone dane a resztę będziemy wyśmiewać bo jesteśmy naukowcami i tacy z nas racjonalni goście. Paradne!
Czytam dalej, chociaż widzę, że to takie pitu pitu.
« Ostatnia zmiana: So, 28 Marzec 2020, 14:59:44 wysłana przez PJP »

Offline SkandalistaLarryFlynt

« Odpowiedź #14 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:53:38 »
Jak już braknie na komiksy to można by jakąś galę boksu lub tego mixed fight coś tam zorganizować z zawodnikami z forum. Myślę, że trochę osób z chęcią by poparło argumenty pięściami, a to teraz w modzie jest trochę kaski można by przytulić.