Autor Wątek: Alberto Breccia  (Przeczytany 12760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 12:25:04 »
Albo po prostu Alberto Breccia?



Forum KOMIKSpec.pl » Komiksy » Alberto Breccia » Alberto Breccia


Offline Castiglione

Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 18:56:25 »
Spoko, mam w schowku na Gildii "Skazańca 666", za jakieś pół roku pojawi się temat.

Offline Death

Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 20:08:18 »
Nie no, są komiksy brazylijskie, jest Shaun Tan z Australii, jest Mafalda z Argentyny. Gdyby to forum trwało dłużej to byśmy już pewnie mieli więcej tematów. :) I gdyby wychodziło mniej komiksów. 10 lat temu czytaliśmy wszyscy to samo, teraz za duży wybór. Nawet fajnie było kiedyś.

Online bibliotekarz

Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 23:35:44 »
I gdyby wychodziło mniej komiksów. 10 lat temu czytaliśmy wszyscy to samo, teraz za duży wybór. Nawet fajnie było kiedyś.
Dokładnie. Kiedyś to były czasy. Nadążało się z czytaniem wszystkiego. Portfel zbytnio nie cierpiał. Mieliśmy piękne marzenia o zagranicznych komiksach.
Może jeszcze kiedyś wrócą złote czasy. Nie traćmy nadziei.
Batman returns
his books to the library

Kapral

  • Gość
Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 00:09:03 »
Ech, dawniej to było... Człowiek sobie wyobrażał, że te zagraniczne komiksy to jest jakaś rewelacja. Czasem coś dorwał po francusku, ale że nie rozumiał ani słowa, to mu się wydawało, że obcuje z geniuszem. A jak czytał amerykana na poziomie "komunikatywnym" i czegoś nie zrozumiał, to sobie dośpiewał i potem myślał, że ten komiks taki tajemniczy i ciekawy. No i niestety potem to wszystko przetłumaczyli, wydali i czar prysł. Okazało się, że na tym mitycznym zachodzie w większości ukazują się albo mierne czytadła albo kompletne głupoty :)

Online NuoLab

Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 20:55:45 »
Dlaczego w tym wątku nie można lajkować ?

Offline Toranga

Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 23:02:51 »
Ech, dawniej to było... Człowiek sobie wyobrażał, że te zagraniczne komiksy to jest jakaś rewelacja. Czasem coś dorwał po francusku, ale że nie rozumiał ani słowa, to mu się wydawało, że obcuje z geniuszem. A jak czytał amerykana na poziomie "komunikatywnym" i czegoś nie zrozumiał, to sobie dośpiewał i potem myślał, że ten komiks taki tajemniczy i ciekawy. No i niestety potem to wszystko przetłumaczyli, wydali i czar prysł. Okazało się, że na tym mitycznym zachodzie w większości ukazują się albo mierne czytadła albo kompletne głupoty :)

Popkultura, Panie.

Offline Nephilim

Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 15:23:14 »
Okazało się, że na tym mitycznym zachodzie w większości ukazują się albo mierne czytadła albo kompletne głupoty :)
Ale to nie jest temat o komiksie polskim!  :o

Kapral

  • Gość
Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 15:48:00 »
Hę?

Offline Nephilim

Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 21:46:01 »
Hę?
Piszesz o miernych czytadłach i głupotach a ja zauważam, że temat o polskim komiksie znajduje się gdzie indziej ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 22:07:17 »
Możesz jaśniej? Śmiało, nie krępuj się.

Offline Nephilim

Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 23 Grudzień 2020, 08:18:45 »
Możesz jaśniej? Śmiało, nie krępuj się.
Trzeci raz mam napisać, że mierne czytadła i głupoty są typowe dla komiksu polskiego a nie zachodniego? ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 23 Grudzień 2020, 11:20:10 »
Ale Ty tak naprawdę uważasz, czy jaja sobie robisz? Bo jakoś ciężko mi w Twoich komentarzach wykryć ironię.

Offline Nephilim

Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 23 Grudzień 2020, 13:16:42 »
Ale Ty tak naprawdę uważasz, czy jaja sobie robisz? Bo jakoś ciężko mi w Twoich komentarzach wykryć ironię.
Poza klasykami wiadomymi typu Kajko, Tytus czy Polchy, to w gruncie rzeczy tak uważam. Może jeszcze KRL daje radę.

Offline donT

Odp: Alberto Breccia
« Odpowiedź #44 dnia: So, 06 Marzec 2021, 09:58:42 »
Koledzy, szybkie pytanie - czy Non Stop Comics zapowiedział bądź wyraził jakiekolwiek zainteresowanie wydaniem The Eternaut 1969?
Nie wiem czy zaczekać czy wziąć po angielsku.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.