Autor Wątek: Zefir  (Przeczytany 7254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tymon Nadany

Zefir
« dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 14:41:21 »
Zefir był serią skierowaną do młodszych czytelników która ukazywała się na łamach magazynu komiksowego Mix Komiks w latach 2002-2008.  Seria stworzona została przez Michała Śledzińskiego. schedę  po nim przejął później Filip Myszkowski W swoich rękach miałem tylko kilka  numerów tego magazynu spośród wszystkich komiksów jakie on zawierał najbardziej podobał mi się właśnie Zefir. Czasopismo już dawno zniknęło z polskiego rynku , a wszystkie zamieszczone w nim historie przepadły. W sieci można znaleźć  pojedyńcze numery sprzedawane gdzieś n allegro czy olx. A czy kojarzycie tego polskiego superbohatera.

Offline wonap

Odp: Zefir
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 17:47:26 »
Nie kojarzę. Nie był to czas kiedy kupowałem komiksy;)

Itachi

  • Gość
Odp: Zefir
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 20:22:42 »
Heh, Zona i Mix Komiks, kiedyś to było :)

Zefira można było podziwiać, ale tylko w dwóch czy trzech pierwszych sagach, później to już szła maszynówka i graficznie się to nie imało. Najlepszy był początek jak oklepał Wojtasa i tego drugiego. Tak w sumie jako ciekawostkę chciałbym kiedyś zobaczyć taki zbiorek.


Jeśli chodzi o MixKomiks to do tej pory mam dwie zagwozdki. Pierwsza to historia z Kigpinem kiedy Spidey zostaje powalony uderzeniem w tył głowy. W następnym zeszycie urwało wątek i ukazano wątek ze Skorpionem. W nim zaś pojawił się też Venom, który niby był ale no właśnie. Pojawił się jakiś typ z kosmosu wessał symbiota i było po emocjach....


Natomiast tak. W Zonie był niezły etap z Morbiusem oraz Carnage. W MixKomiks mile wspominam historię z Octopusem i Venomem, kiedy Peter chciał wyznać kim jest przed Mary Jane. Wspomniana seria z Kigpinem również dawała radę, podobnie jak ta z Żukiem ale to już późniejszy etap. Dla małolata nawet te kilka stron ze Spider-Manem było super przygodą, do tego Digimony, Liga Sprawiedliwości, Zefir właśnie, później Batman przyszłości i normalny Batman, Wojownicze Żółwie Ninja...

Offline Tymon Nadany

Odp: Zefir
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 21:29:42 »
Trochę offtop  ale z tego co zauważyłem to  Mix Komiks były przedruki tej serii https://marvel.fandom.com/wiki/Adventures_of_Spider-Man_Vol_1
wspomniana historia z Kingpinem to zeszyt 7  dla którego nr 8 był kontynuacją
historia  ze Scorpionem  pochodziła z zupełnie innej serii
https://marvel.fandom.com/wiki/Marvel_Adventures_Vol_1_2

W czerwcu  pod premierę nowego filmu Marvel wyda  pierwszy TPB z serii Adventures of Spider-Man

Itachi

  • Gość
Odp: Zefir
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:46:40 »
Pierwszy odcinek Zefira pojawił się w Antoligii KKK!

Ależ niespodzianka, móc sobie przypomnieć chociaż te pierwsze cztery strony. Troszkę szkoda, że nie dali całej historii, która zamykała się się przestrzeni 3-4 numerów.

John_

  • Gość
Odp: Zefir
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 20:56:50 »
Szkoda że w ogóle nie ma szans na wskrzeszenie Zefira. Kolega pytał kiedyś M. Śledzińskiego i ten mówił że nie ma szans. Ciekawe co by na to powiedział F. Myszkowski. Prawa i tak chyba ma firma która wydawała Mix Komiks. Dla Zefira byłbym w stanie skupić wszystkie Mix komiksy, niestety są praktycznie niedostępne.

Itachi

  • Gość
Odp: Zefir
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 21:33:41 »
Prawa i tak chyba ma firma która wydawała Mix Komiks.

Nie, to raczej mało prawdopodobne.

Dla Zefira byłbym w stanie skupić wszystkie Mix komiksy, niestety są praktycznie niedostępne.

No, tylko z drugiego obiegu. Obserwuj allegro, czasami są licytacje większej ilości numerów.

Offline Tymon Nadany

Odp: Zefir
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:12:36 »
Zapewne Śledziński i Myszkowski oddali większość  materiałów  dla  wydawcy mix komiks  i zapewne po upadku tej firmy wszystko poszło niestety na przemiał.

Itachi

  • Gość
Odp: Zefir
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 18:02:15 »
A przepraszam skąd się wzięły materiały w takim razie do Antologii KKK?

Taka gazetka jak MixKomiks płaciła pewnie za komiksy ale w życiu nie uwierzę, że jakieś prawa mieli wykupione do nich na stałe.

Offline Tymon Nadany

Odp: Zefir
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 18:45:58 »
Może tylko to zachowało się Śledziowi. Skoro twierdzi że wydanie kompletnego Zefira jest nie możliwe  to raczej nie posiada tych komiksów bo inaczej   próbowałby wydać ten komiks za pomocą  crowdfundingu albo by to  udostępnił cyfrowo.

John_

  • Gość
Odp: Zefir
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 19:06:37 »
Możnaby jakimś cudem zebrać wszystkie Mix komiksy i zeskanować Śledziowi żeby mógł je oczyścić cyfrowo i wydać. Jeśli jest właścicielem praw (jedynym) i wyraziłby zgodę, nie złamalibyśmy prawa.

Itachi

  • Gość
Odp: Zefir
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 20:05:26 »
Może tylko to zachowało się Śledziowi. Skoro twierdzi że wydanie kompletnego Zefira jest nie możliwe  to raczej nie posiada tych komiksów bo inaczej   próbowałby wydać ten komiks za pomocą  crowdfundingu albo by to  udostępnił cyfrowo.

Rozumiem, że pytałeś autora o tę kwestię? Piszesz tak jakby to było oczywiste. Autor ma tyle wydań na koncie, że naprawdę myślisz że byłby zainteresowany taką reedycją raptem kilkunastu stron czy może kilkudziesięciu stron przy dobrych wiatrach?

Online Castiglione

Odp: Zefir
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 12:20:39 »
Komiksy w Mix Komiks były oczywiście dosyć miałkie i poszatkowane, ale dla mnie w podstawówce to była super gazetka (zdarzyło mi się nawet wygrać film na VHS w konkursie rysunkowym). Zacząłem zbierać w 2004 roku i kompletowałem przez jakieś dwa lata, do czasu aż zaczęły dominować zrąbane polskie komiksy w stylu jakichś qczaków czy demonków - ja oczekiwałem wtedy historii o kreskówkowych superbohaterach, na których się wychowałem - Justice League, Batman Beyond, Spider-Man, X-Men, Digimon.

Wyjątkiem był Zefir. Fajnie sprawdzał się jako taka odmiana od amerykańskiego superhero i dosyć długo trzymał fajny poziom, jednak im później tym jakość coraz bardziej spadała, a rysunki zrobiły się strasznie badziewne, a że akurat zbiegało się to z faktem, że reszta tytułów w numerach kompletnie przestała mnie interesować, zaprzestałem kupowania całej gazety.

Mimo to taki tomik Zefira to chyba jedyna rzecz z czasów Mix Komiks, którą obecnie byłbym skłonny zakupić i powspominać, chociaż pewnie nie ma co liczyć, że kiedyś się pojawi.

Online Castiglione

Odp: Zefir
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 07 Wrzesień 2020, 01:03:42 »
Hehe, prawie rok minął i znowu odkopuję wątek, bowiem Śledziu przymierza się do kontynuacji Zefira.

Cytuj
Koniec lata to dobry moment, aby zacząć planowanie komiksowej roboty na 2021 a nowy Zefir pozostaje, oczywiście, ważną częścią tego planu.
Korzystając z kilku wolnych godzin przyznanych sobie za zakończenie (mam nadzieję) ważnego etapu pracy nad projektem, w który jestem ostatnio mocno zaangażowany (i nie chodzi o serię Czerwony Pingwin, drugi album wkrótce wyjedzie z drukarni) wróciłem do napisanych wiosną scenariuszy, pogrzebałem w wątkach, od razu przymazałem, co załączone. Następnie podrapałem się po brodzie i podjąłem decyzję, że nowy Zefir powstanie w kooperacji z rysowniczką/rysownikiem. Sam nie dam rady tego ogarnąć w satysfakcjonującym dla mnie i dla Was terminie. Tym bardziej, że (raz) praca, (dwa) trzecie Osiedle Swoboda, (trzy) rodzina, (cztery) wszystko czego nie planuję a co się pojawi.
Podział prac byłby dość klasyczny. Scenariusz oraz szybki layout stron po mojej stronie. Szkic, tusz po stronie artystki/artysty. Kolor do uzgodnienia, można wspólnie. Do okładek zapraszałbym gości specjalnych. Format publikacji? Dwie opcje wciąż walczą w mojej głowie. Albo klasyczna zeszytówka (pierwsza seria rozpisana jest na cztery zeszyty po 22 strony), albo dwa albumy po 52 strony. Myślę także o sfinansowaniu projektu z tłumozbiórki (może Kickstarter?), profil komiksu dobrze rezonuje z tego typu platformami. Termin startu ewentualnej zbiórki - wiosna 2021. Wydawca? Znajdziemy, bez problemu:)
To nie do końca jest open call, mam kilka wytypowanych osób, do których odezwę się w najbliższym czasie w temacie Zefira, ale jeśli czujecie się dobrze w superhero ("realistycznym", osiedlowym, bez magii, mocy itp.) to śmiało - możecie podesłać odpowiednie linki w komentarzach pod tym postem, w wiadomości lub na...
Dr Śledziu


Offline gashu

Odp: Zefir
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 07 Wrzesień 2020, 12:36:15 »
"Zefir" to jakieś śledziowe super-hero? Czy coś innego?
Pytam poważnie, bo nie znam, a w sieci jest mało konkretnych informacji na temat (albo szukam nie tam, gdzie trzeba).
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Wrzesień 2020, 12:38:49 wysłana przez gashu »