Autor Wątek: Zefir  (Przeczytany 1027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tymon Nadany

Zefir
« dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 14:41:21 »
Zefir był serią skierowaną do młodszych czytelników która ukazywała się na łamach magazynu komiksowego Mix Komiks w latach 2002-2008.  Seria stworzona została przez Michała Śledzińskiego. schedę  po nim przejął później Filip Myszkowski W swoich rękach miałem tylko kilka  numerów tego magazynu spośród wszystkich komiksów jakie on zawierał najbardziej podobał mi się właśnie Zefir. Czasopismo już dawno zniknęło z polskiego rynku , a wszystkie zamieszczone w nim historie przepadły. W sieci można znaleźć  pojedyńcze numery sprzedawane gdzieś n allegro czy olx. A czy kojarzycie tego polskiego superbohatera.

Offline wonap

Odp: Zefir
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 17:47:26 »
Nie kojarzę. Nie był to czas kiedy kupowałem komiksy;)

Offline Itachi

Odp: Zefir
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 20:22:42 »
Heh, Zona i Mix Komiks, kiedyś to było :)

Zefira można było podziwiać, ale tylko w dwóch czy trzech pierwszych sagach, później to już szła maszynówka i graficznie się to nie imało. Najlepszy był początek jak oklepał Wojtasa i tego drugiego. Tak w sumie jako ciekawostkę chciałbym kiedyś zobaczyć taki zbiorek.


Jeśli chodzi o MixKomiks to do tej pory mam dwie zagwozdki. Pierwsza to historia z Kigpinem kiedy Spidey zostaje powalony uderzeniem w tył głowy. W następnym zeszycie urwało wątek i ukazano wątek ze Skorpionem. W nim zaś pojawił się też Venom, który niby był ale no właśnie. Pojawił się jakiś typ z kosmosu wessał symbiota i było po emocjach....


Natomiast tak. W Zonie był niezły etap z Morbiusem oraz Carnage. W MixKomiks mile wspominam historię z Octopusem i Venomem, kiedy Peter chciał wyznać kim jest przed Mary Jane. Wspomniana seria z Kigpinem również dawała radę, podobnie jak ta z Żukiem ale to już późniejszy etap. Dla małolata nawet te kilka stron ze Spider-Manem było super przygodą, do tego Digimony, Liga Sprawiedliwości, Zefir właśnie, później Batman przyszłości i normalny Batman, Wojownicze Żółwie Ninja...

Offline Tymon Nadany

Odp: Zefir
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 21:29:42 »
Trochę offtop  ale z tego co zauważyłem to  Mix Komiks były przedruki tej serii https://marvel.fandom.com/wiki/Adventures_of_Spider-Man_Vol_1
wspomniana historia z Kingpinem to zeszyt 7  dla którego nr 8 był kontynuacją
historia  ze Scorpionem  pochodziła z zupełnie innej serii
https://marvel.fandom.com/wiki/Marvel_Adventures_Vol_1_2

W czerwcu  pod premierę nowego filmu Marvel wyda  pierwszy TPB z serii Adventures of Spider-Man

Offline Itachi

Odp: Zefir
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:46:40 »
Pierwszy odcinek Zefira pojawił się w Antoligii KKK!

Ależ niespodzianka, móc sobie przypomnieć chociaż te pierwsze cztery strony. Troszkę szkoda, że nie dali całej historii, która zamykała się się przestrzeni 3-4 numerów.

Offline John

Odp: Zefir
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 20:56:50 »
Szkoda że w ogóle nie ma szans na wskrzeszenie Zefira. Kolega pytał kiedyś M. Śledzińskiego i ten mówił że nie ma szans. Ciekawe co by na to powiedział F. Myszkowski. Prawa i tak chyba ma firma która wydawała Mix Komiks. Dla Zefira byłbym w stanie skupić wszystkie Mix komiksy, niestety są praktycznie niedostępne.

Offline Itachi

Odp: Zefir
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 21:33:41 »
Prawa i tak chyba ma firma która wydawała Mix Komiks.

Nie, to raczej mało prawdopodobne.

Dla Zefira byłbym w stanie skupić wszystkie Mix komiksy, niestety są praktycznie niedostępne.

No, tylko z drugiego obiegu. Obserwuj allegro, czasami są licytacje większej ilości numerów.

Offline Tymon Nadany

Odp: Zefir
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:12:36 »
Zapewne Śledziński i Myszkowski oddali większość  materiałów  dla  wydawcy mix komiks  i zapewne po upadku tej firmy wszystko poszło niestety na przemiał.

Offline Itachi

Odp: Zefir
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 18:02:15 »
A przepraszam skąd się wzięły materiały w takim razie do Antologii KKK?

Taka gazetka jak MixKomiks płaciła pewnie za komiksy ale w życiu nie uwierzę, że jakieś prawa mieli wykupione do nich na stałe.

Offline Tymon Nadany

Odp: Zefir
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 18:45:58 »
Może tylko to zachowało się Śledziowi. Skoro twierdzi że wydanie kompletnego Zefira jest nie możliwe  to raczej nie posiada tych komiksów bo inaczej   próbowałby wydać ten komiks za pomocą  crowdfundingu albo by to  udostępnił cyfrowo.

Offline John

Odp: Zefir
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 19:06:37 »
Możnaby jakimś cudem zebrać wszystkie Mix komiksy i zeskanować Śledziowi żeby mógł je oczyścić cyfrowo i wydać. Jeśli jest właścicielem praw (jedynym) i wyraziłby zgodę, nie złamalibyśmy prawa.

Offline Itachi

Odp: Zefir
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 20:05:26 »
Może tylko to zachowało się Śledziowi. Skoro twierdzi że wydanie kompletnego Zefira jest nie możliwe  to raczej nie posiada tych komiksów bo inaczej   próbowałby wydać ten komiks za pomocą  crowdfundingu albo by to  udostępnił cyfrowo.

Rozumiem, że pytałeś autora o tę kwestię? Piszesz tak jakby to było oczywiste. Autor ma tyle wydań na koncie, że naprawdę myślisz że byłby zainteresowany taką reedycją raptem kilkunastu stron czy może kilkudziesięciu stron przy dobrych wiatrach?