Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 173177 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #555 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 15:08:54 »
Z drugiej strony sugeruje to, jak słaby mamy rynek komiksowy, że uznani twórcy muszą "dziadować"...

Mam wrażenie, że jedynym kto tu dziaduje, to Ty Torpedo. Zachowujesz się jakby ktoś chciał cię okrasc z pieniędzy. Kupuję Wydział 7, ale jeszcze nie zdecydowałem czy wesprę projekt, czy kupię ten numer na Gildii, jak już się ukaże. Przyznam, że do podobnych zbiórek zniechęciły mnie wysyłki dużo późniejsze do wspierających, niż do sklepów. Rozumiem, że łatwiej i szybciej wysłać duża ilość do sklepu, niż indywidualne wysyłki. Ale żeby mieć problem, że ktoś organizuje zbiórkę? Dziwne...

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #556 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 16:00:17 »
Zapewniam, że ja nie mam żadnego problemu!  :) W przeciwieństwie chyba do twórców Wydziału, którzy muszą finansować projekt z przedpłat zainteresowanych. Bardzo im współczuję!

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #557 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 17:36:25 »
No niech będzie. To ciekawe jakbyś zareagował, gdybyś miał problem...

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #558 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 20:00:27 »
Ja tylko nie rozumiem dlaczego akurat ten jeden zeszyt finansujesz z publicznej ściepy. Czemu to ma służyć? Nie można było go wydać normalnie, przez Ongrysa? Wytłumacz mi proszę, Turu,  na czym polega myk? Więcej na tym zarobisz, czy jak? To akurat bym zrozumiał, ale całe to mydlenie oczu o personalizacji, wsparciu, fanach itd. wcale do mnie nie przemawia.

Gdyby np. Egmont wydał kolejny tom "Kajka i Kokosza" na Kikstarterze, to nieźle bym się wkurzył. A tutaj się nie wkurzam, tylko jestem zaciekawiony :)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #559 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 21:16:25 »
Ja tylko nie rozumiem dlaczego akurat ten jeden zeszyt finansujesz z publicznej ściepy. Czemu to ma służyć? Nie można było go wydać normalnie, przez Ongrysa? Wytłumacz mi proszę, Turu,  na czym polega myk? Więcej na tym zarobisz, czy jak? To akurat bym zrozumiał, ale całe to mydlenie oczu o personalizacji, wsparciu, fanach itd. wcale do mnie nie przemawia.

Do ciebie już od dawna nic nie przemawia.
Tak, jeszcze więcej zarobię, bo zarabiam w ciul, ale ciągle mi mało.
Zadowolony z odpowiedzi?
No to do widzenia.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #560 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 21:45:37 »
Nie jestem zadowolony, bo ty nie odpowiadasz na żadne pytania, tylko spinasz poślady przy byle okazji. Rozumiem, że tym razem masz coś do ukrycia, dlatego reagujesz tak nerwowo.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #561 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 21:49:57 »
Nie jestem zadowolony, bo ty nie odpowiadasz na żadne pytania, tylko spinasz poślady przy byle okazji. Rozumiem, że tym razem masz coś do ukrycia, dlatego reagujesz tak nerwowo.

Nie, nie mam nic do ukrycia, wszystko jest klarownie podane na stronie zbiórki.
Ale jak widać, ty masz tradycyjnie pretekst do dojebania się.
Dlatego pozwolę sobie zignorować twoje posty w tym temacie (niczego nie wnoszą, a służą jedynie do rozmywania tematu spamem.)

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #562 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 21:56:33 »
Nie kręć. Pytam grzecznie dlaczego tym razem zrobiłeś ściepę, skoro mogłeś wydać normalnie? Co innego gdybyś nie miał wydawcy, ale przecież masz.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #563 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 22:13:47 »
Nie kręć. Pytam grzecznie dlaczego tym razem zrobiłeś ściepę, skoro mogłeś wydać normalnie? Co innego gdybyś nie miał wydawcy, ale przecież masz.
Czego nie rozumiesz?
Wszystko jest opisane na stronie zbiórki, nawet taka wieczna maruda jak ty, powinna bez problemu to rozczytać.
To nie jest regularny zeszyt, tylko zbiór krótkich form i różnych zakulisowych rzeczy typu szkice, storyboardy itp., m.in. dlatego nakład będzie zdecydowanie niższy, dystrybucja węższa, a objętość większa (na chwilę obecną przekroczyliśmy kolejny próg i mamy już 40 stron).
Ze względu na powyższe nie zarobilibyśmy na tym komiksie normalnie tyle żeby zapłacić rysownikom.
Do tego dochodzi możliwość spersonalizowanego zamówienia np. koszulek, z czym był cały czas problem.
Nikogo do niczego nie zmuszamy, przypieprzanie się do samej zbiórki jak i doszukiwanie się jakiś ukrytych (zbrodniczych?) intencji, zaczyna przekraczać granicę minimalnego, akceptowalnego poziomu konwersacji.
Jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia w temacie, to prosiłbym żebyś udał się gdzie indziej ze swoim spamem i atakami :/

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #564 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 22:17:02 »
Myślisz, że tak łatwo pójdzie? Ha, Kapral nie odpuści! Zaraz będzie kontynuował zawracane dupy ;)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #565 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 22:24:03 »
Myślisz, że tak łatwo pójdzie? Ha, Kapral nie odpuści! Zaraz będzie kontynuował zawracane dupy ;)

Wiem, ale od tego momentu z czystym sumieniem mogę ignorować jego „przemyślenia” w tym temacie.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #566 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 22:25:56 »
Ty się Ramirez nie wtrącaj. Pytam Turucorpa, a nie jego przydupasów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #567 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 22:35:26 »
Czy to temat Turucorp-Kapral? Nawet nie pisałem do Ciebie, więc to Ty nie wtrącaj się 8)

Offline stachel

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #568 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 23:54:52 »
Przecież tu jest prosta idea. Dostajemy specjalny zeszyt z materiałem, który nigdy by nie ujrzał światła dziennego w głównej serii, chyba że mówimy o jakimś integralu za wiele lat (mam nadzieję, bo dzisiaj imo to byłby strzał w stopę). Sama zbiórka jest przeznaczona dla fanów serii, którzy mogą przy okazji nabyć gadżety związane z serią. I 100 osób zrozumiało konwencję, ale jak widać niektórym ciężko dogodzić...

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #569 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 06:01:42 »
Dostajemy specjalny zeszyt z materiałem, który nigdy by nie ujrzał światła dziennego w głównej serii

Dlaczego twierdzisz, że ten materiał nigdy by nie ujrzał światła dziennego? To po co powstał? A co do dodatków i innych zapchajdziur, to w każdym zeszycie W7 jest ich aż za dużo, więc jak widać jednak się ukazują :)

Sama zbiórka jest przeznaczona dla fanów serii, którzy mogą przy okazji nabyć gadżety związane z serią. I 100 osób zrozumiało konwencję

Skoro sam twierdzisz, że ta seria ma aż 100 fanów, to ja nie mam więcej pytań. W tej sytuacji rzeczywiście pozostaje łażenie z kapeluszem.