Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171240 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #540 dnia: So, 24 Październik 2020, 19:52:21 »
Dzięki za info.

sum41

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #541 dnia: So, 24 Październik 2020, 22:57:07 »
A miało być? :o

No nie zbiorcze tylko komplet zeszytowek/ pakiet :P Był / bedzie?

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #542 dnia: So, 24 Październik 2020, 23:02:52 »
No nie zbiorcze tylko komplet zeszytowek/ pakiet :P Był / bedzie?

Przecież jest, w ramach kickstartera, został ostatni pakiet.

sum41

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #543 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 09:16:11 »
Myslalem ze np Gildi ok thx za info.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #544 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 09:36:33 »
Myslalem ze np Gildi ok thx za info.

Gildia jest jedną z tych księgarni, która stara się mieć cały czas wszystkie zeszyty W7 w ofercie (co jakiś czas uzupełniają braki). Na chwilę obecną można tam kupić komplet zeszytów pierwszego sezonu w cenie 10,50 pln za zeszyt.
Nie wiem czy w czymś pomogłem, ale tak to działa.

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #545 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 10:05:35 »
Co do całej tej publicznej "zbiórki", to mam ambiwalentne odczucia. Z jednej strony fajnie, że padł pomysł specjalnego zeszytu, na pewno wiele osób (w tym ja) przyjmie go z ciekawością. Z drugiej strony sugeruje to, jak słaby mamy rynek komiksowy, że uznani twórcy muszą "dziadować" o te kilka-kilkanaście tysięcy pożyczki od pasjonatów (bo w zasadzie na tym polega ta zabawa) i nie stać ich na wyciągnięcie tej kwoty z kieszeni (własnej albo wydawcy), aby sfinansować najpierw projekt, a później zebrać zasłużone owoce. Bo mam wrażenie, że nam jako odbiorcom, wciska się produkt (komiks) w ciemno (i przy okazji jakieś mydło i powidło, koszulki itp).

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #546 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 10:29:30 »
Co do całej tej publicznej "zbiórki", to mam ambiwalentne odczucia. Z jednej strony fajnie, że padł pomysł specjalnego zeszytu, na pewno wiele osób (w tym ja) przyjmie go z ciekawością. Z drugiej strony sugeruje to, jak słaby mamy rynek komiksowy, że uznani twórcy muszą "dziadować" o te kilka-kilkanaście tysięcy pożyczki od pasjonatów (bo w zasadzie na tym polega ta zabawa) i nie stać ich na wyciągnięcie tej kwoty z kieszeni (własnej albo wydawcy), aby sfinansować najpierw projekt, a później zebrać zasłużone owoce. Bo mam wrażenie, że nam jako odbiorcom, wciska się produkt (komiks) w ciemno (i przy okazji jakieś mydło i powidło, koszulki itp).

Przecież nikt nikogo nie zmusza, żeby dał sobie coś wcisnąć (!?) w ciemno :o
Formuła kickstartera nie jest nasza tylko amerykańska, więc nie rozumiem :/ Rynek amerykański jest tak słaby, że uznani twórcy muszą tam dziadować prosząc o „pożyczkę” od pasjonatów?
Mam wrażenie, że nie przemyślałeś tego co napisałeś powyżej :(

Offline Lyricstof

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #547 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 10:45:49 »
Też się nie zgadzam z opinią Torpedo, tę konkretną akcję W7 na kickstarterze odbieram jako fajny bonus, i możliwość zakupu tego czego się chce. Albo sam zeszyt, albo zestaw  z gadżetami, albo z koszulką, itp. Co kto chce.
kilka-kilkanaście tysięcy pożyczki od pasjonatów
Ja jestem zwykłym czytelnikiem i też wspieram, nie określiłbym tego jako pożyczkę tylko inwestycję w twórcę, który pokazał, że potrafi znaleźć wydawcę i wydać cały sezon serii zeszytowej, dostępnej w szerokiej dystrybucji, nawet w Empiku. Zauważyłem, że podobne projekty są wspierane również przez innych rysowników, artystów. I to jest super fajne. I to mnie też zachęca do tego by, po prostu kupić, coś co nie będzie dostępne innym kanałem albo w niewielkim stopniu.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #548 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 11:02:15 »
Chyba muszę coś wyjaśnić?
To osoby, które wsparły projekt doprowadziły do tego, że ten zeszyt powstanie (wielkie dzięki :) ), ale nikt nikogo nie zmusza do zakupu w ciemno.
Przecież teraz ten komiks pojawi się (prawie) normalnie, w limitowanym nakładzie, z inną okładką i bez imiennych podziękowań, ale każdy będzie mógł sobie go kupić. Nie zostawiamy nikogo na lodzie, wspierający dostają coś więcej, pozostali jak zechcą to sobie kupią na Gildii czy gdzie indziej. Będzie dużo niższy niż normalnie nakład, ale zainteresowanych, ze względu na charakter publikacji, też chyba będzie mniej.

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #549 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 13:03:04 »
Cytuj
Formuła kickstartera nie jest nasza tylko amerykańska, więc nie rozumiem :/
Generalnie formuła  ta w zamyśle była przeznaczona dla młodych, nieopierzonych twórców, którzy nie mieliby inaczej szans przebić się z swoim produktem, nieraz naprawdę dobrym jakościowym. Oczywiście, jest na to teraz pewna moda i podłączają się do kickstarterów artyści mający zarówno pozycję, jak i zapewniony zbyt swoich prac. Ekipa Wydziału 7 jak widać też tu wpisuje, bo seria jest już znana i popularna (jak mi się wydaje ;-). Ale OK, jest pełna dobrowolność, kto chce - niech wspiera. Szkoda byłoby tylko dojść do etapu, kiedy np każdy następny zeszyt Wydziału zależny będzie od kickstartera heh.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #550 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 14:12:25 »
Szkoda byłoby tylko dojść do etapu, kiedy np każdy następny zeszyt Wydziału zależny będzie od kickstartera heh.

Może przeczytaj najpierw co napisaliśmy na zbiórce?
Bo mam wrażenie, że tego nie zrobiłeś (z lenistwa?) a teraz dramatyzujesz i w sumie nie wiadomo po co?
Będę tak miły, że wkleję tutaj właściwy fragment z naszej zbiórki:
„Spokojnie, regularna seria W7 pozostaje naszym oczkiem w głowie - jak zawsze będziemy się starać, aby kolejne odcinki ukazywały się możliwie regularnie, były tanie i szeroko dostępne. Wspierając W7 IE pozwolicie nam rozwinąć skrzydła, ale - serio! - nie chcemy drenować waszych portfeli. Ten zeszyt to tylko dodatek do głównej serii, którą będziemy kontynuować tak długo, jak tylko będziecie chcieli nas czytać!”

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #551 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 14:42:07 »
Dramatycznie to raczej wygląda nadstawianie kapelusza do zrzutki heh. Ale żeby nie było - życzę powodzenia!

Offline turucorp

Odp: Wydział
« Odpowiedź #552 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 14:53:05 »
Dramatycznie to raczej wygląda nadstawianie kapelusza do zrzutki heh. Ale żeby nie było - życzę powodzenia!

A dziękuję, chociaż nie rozumiem zaciekłości, z którą atakujesz samą zbiórkę :(
Osobiście odbieram jako obraźliwe teksty typu „nadstawianie kapelusza”, nie żebrzemy tylko oferujemy konkretny produkt za określoną kasę, więc po co takie obelżywe sugestie?

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #553 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 14:58:16 »
Napisałem o zrzutce a nie jałmużnie, także chyba masz sam problem z tym, co zarzucasz innym.  :)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #554 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 15:04:02 »
Napisałem o zrzutce a nie jałmużnie, także chyba masz sam problem z tym, co zarzucasz innym.  :)

No tak, „zrzutka do kapelusza” rzeczywiście oddaje naturę tej kampanii  ::) , dzięki za docenienie, polecamy się na przyszłość.
EOT