Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171278 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #435 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:23:27 »
Ależ oczywiste, że taką decyzję podjęła jakaś osoba w której kompetencji to leży. Chyba nie sądzisz, że w sprawie ewentualnej dystrybucji tego komiksu zbierze się zarząd firmy? A pretekst dobry jak każdy inny.  :) Zapewne nie opłaca się im sprzedaż tego zeszyciku, co nie dziwi kiedy np większość forumowiczów kupuje gdziekolwiek indziej, byle cena była tych parę złotych niższa.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #436 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:31:38 »
Ależ oczywiste, że taką decyzję podjęła jakaś osoba w której kompetencji to leży. Chyba nie sądzisz, że w sprawie ewentualnej dystrybucji tego komiksu zbierze się zarząd firmy? A pretekst dobry jak każdy inny.  :) Zapewne nie opłaca się im sprzedaż tego zeszyciku, co nie dziwi kiedy np większość forumowiczów kupuje gdziekolwiek indziej, byle cena była tych parę złotych niższa.

Wybacz, ale chyba jakiś obłęd grupowy się dzisiaj na tym forum szerzy  :o
Problem dotyczy TYLKO I WYŁĄCZNIE tego jednego zeszytu, a nie całej serii!
Regularna seria W7 była, jest i będzie w takiej dystrybucji, dla nas to jakieś 25-30% zbytu, dla Empiku też jakiś biznes (skoro im się sprzedaje).
Nie rozumiem zatem tego, co do mnie właśnie piszesz  ???

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #437 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:38:25 »
Ale co Wy tu za pierdoły opowiadacie? Wczoraj przyszła do mnie paczka filmowo-książkowa z Empiku, a w niej "Helena". O tu ją zamówiłem:
https://www.empik.com/helena-wydzial-7-zeszyt-specjalny-opracowanie-zbiorowe,p1241235347,ksiazka-p

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #438 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:40:34 »
Ale co Wy tu za pierdoły opowiadacie? Wczoraj przyszła do mnie paczka filmowo-książkowa z Empiku, a w niej "Helena". O tu ją zamówiłem:
https://www.empik.com/helena-wydzial-7-zeszyt-specjalny-opracowanie-zbiorowe,p1241235347,ksiazka-p

Problem dotyczy stacjonarnej sprzedaży, a nie sklepu internetowego.
Na internetowym możesz sobie kupić nawet komiksy wydawnictw, które już dawno zerwał współpracę z empikiem (albo nigdy jej nie nawiązały).

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #439 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:43:36 »
Problemem bym tego nie nazwał :) Kto teraz kupuje w stacjonarnych Empikach? Zaraza jest! W ogóle słyszałem, że Empik ma się wycofać z galerii handlowych.

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #440 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:47:48 »
Możesz turu spróbować poprosić o książkę życzeń i zażaleń.  ;)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #441 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:52:11 »
Możesz turu spróbować poprosić o książkę życzeń i zażaleń.  ;)

Ja jestem za małym żuczkiem, takie rzeczy to już do Ongrysa :(
BTW @Kapral, Empik zamyka kilkadziesiąt, niedochodowych placówek, a nie zawija się z rynku  ::)

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #442 dnia: So, 09 Maj 2020, 18:00:02 »
BTW @Kapral, Empik zamyka kilkadziesiąt, niedochodowych placówek, a nie zawija się z rynku  ::)

A gdzie ja napisałem, że Empik "zawija" się z rynku, kłamczuszku?
Sprawdźmy...

W ogóle słyszałem, że Empik ma się wycofać z galerii handlowych.

Aha.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #443 dnia: So, 09 Maj 2020, 18:06:16 »
A gdzie ja napisałem, że Empik "zawija" się z rynku, kłamczuszku?
Sprawdźmy...
Aha.

Ty i ten Twój parszywy język :/
Nie „wycofuje się z galerii handlowych”, tylko redukuje swoje nierentowne placówki w galeriach handlowych, kłamczuszku  ::)
Wiem, wiem, nie wiesz, ale i tak się wypowiesz  :-\

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #444 dnia: So, 09 Maj 2020, 18:17:45 »
Ty i ten Twój parszywy język :/

Mam prośbę: jeśli zwracasz się do mnie, pisz z łaski swojej zaimki "ty", "twój" itp. małą literą. Wielka litera wyraża szacunek dla rozmówcy, a przecież w tym wypadku to bujda na resorach i czysta hipokryzja. Umowa?

Offline R~Q

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #445 dnia: So, 09 Maj 2020, 18:19:29 »
Decyzję o nieprzyjęciu do dystrybucji tego zeszytu podjęła jedna osoba, ze względu na to, że z przodu okładki jest opis „zeszyt specjalny nr 1” i nie chciało jej się zapisać w tabelce „zeszyt 1/2020” (bo tak jest opisana „Helena” w stopce) i domagała się zmiany numeracji na „zeszyt 6” (argument, że wydawca może z przodu zalepić „”specjalny” olała).
Co jest „teorią spiskową” w informacji, że takie decyzje podejmuje pracownik biurowy niskiego szczebla, a nie „przedsiębiorstwo”?
O czy my teraz rozmawiamy? :O
Ta, na pewno jeden jakiś pracownik niskiego szczebla podjął wiążącą decyzję XD dostał polecenie od kierasa albo dyra, że tak ma robić, a całkiem najpewniej w Empiku mają jakiś (najtańszy) system informatyczny, który tego i owego nie dopuszcza, a w korpo szary żuczek nie ma żadnych szans się przebić, żeby ktoś, kto siedzi w Warszawie poprawił jakąś ogólnofirmową niedogodność.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #446 dnia: So, 09 Maj 2020, 18:28:18 »
Mam prośbę: jeśli zwracasz się do mnie, pisz z łaski swojej zaimki "ty", "twój" itp. małą literą. Wielka litera wyraża szacunek dla rozmówcy, a przecież w tym wypadku to bujda na resorach i czysta hipokryzja. Umowa?

Czemu zaraz hipokryzja?
Ja bardzo szanuję część ciężkiej pracy, którą wykonujesz w ramach „komiksowa” i liczę się z niektórymi Twoimi opiniami.
A to, że potrafisz tutaj sprowadzić rozmowę do poziomu bagna, nie stanowi dla mnie wystarczającej przyczyny, żebym miał ci przestać okazywać szacunek za całą resztę roboty.

@R~Q, nie widzę większego sensu w takim działaniu, szczególnie, że regularna seria będzie tam szła cały czas.

Offline R~Q

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #447 dnia: So, 09 Maj 2020, 18:46:24 »




@R~Q, nie widzę większego sensu w takim działaniu, szczególnie, że regularna seria będzie tam szła cały czas.

Większość działań korporacji nie ma sensu, a już na pewno takiej jak Empik, która opinię wśród komiksiarzy ma taką, jaką ma.

Z ciekawości - Empik stacjonarny to naprawdę taki ważny kanał dystrybucji? Ludzie kupują tam komiksy impulsywnie? Ja nie znam nikogo, kto kupuje w Empiku.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #448 dnia: So, 09 Maj 2020, 19:11:32 »

Większość działań korporacji nie ma sensu, a już na pewno takiej jak Empik, która opinię wśród komiksiarzy ma taką, jaką ma.

Z ciekawości - Empik stacjonarny to naprawdę taki ważny kanał dystrybucji? Ludzie kupują tam komiksy impulsywnie? Ja nie znam nikogo, kto kupuje w Empiku.

To może wydawać się dziwne, szczególnie z punktu widzenia ludzi, którzy kupują masę komiksów i dla których cena ma znaczenie. Ale tak, przy sprzedaży zeszytów w dziale prasowym, poziom zbytu w stacjonarnych Empikach jest znaczący.

Offline R~Q

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #449 dnia: So, 09 Maj 2020, 20:00:03 »
To może wydawać się dziwne, szczególnie z punktu widzenia ludzi, którzy kupują masę komiksów i dla których cena ma znaczenie. Ale tak, przy sprzedaży zeszytów w dziale prasowym, poziom zbytu w stacjonarnych Empikach jest znaczący.
Kurde no to ciekawe, chociaż rzeczywiście, prenumerowany przeze mnie lewicowy kwartalnik też narzeka, że zamknęli empiki, mimo że myślałem, że całość to prenumerata