Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171195 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #420 dnia: Nd, 03 Maj 2020, 22:10:34 »
Na kiedy planowana jest premiera następnego zeszytu?
Miał być przedpremierowo na Komiksowej Warszawie, ale ze względów wiadomych będzie normalnie, w czerwcu.

Offline Łukasz

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #421 dnia: Nd, 03 Maj 2020, 22:15:08 »
Okładki wspomnianego 6 zeszytu zostaną zaprezentowane w połowie tego miesiąca?
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #422 dnia: Nd, 03 Maj 2020, 22:43:24 »
Okładki wspomnianego 6 zeszytu zostaną zaprezentowane w połowie tego miesiąca?

Jeszcze nie wiem, wolałbym je wrzucić, kiedy będę miał pewność, że komiks jest gotowy (a jeszcze cały czas nad nim pracujemy).

Offline Łukasz

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #423 dnia: Nd, 03 Maj 2020, 22:47:06 »
Łokej :D Jak wiesz czekasz, i jak wiesz, kupiłbym go wprost od twórców, ale mamy, to co mamy, czyli pandemię :/
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #424 dnia: So, 09 Maj 2020, 01:07:43 »
Ech, no to oficjalnie:
Pierwszego zeszytu specjalnego serii Wydział 7, czyli „Heleny” nie będzie w dystrybucji sieci Empik i w kioskach.
Przyczyny są dwie:
-po pierwsze salony Empik nadal pozostają zamknięte.
-i po drugie, osoby zajmujące się katalogowaniem pozycji, odmówiły wprowadzenia tego zeszytu do dystrybucji jako odcinka serii, ze względu na to, że jest to „zeszyt specjalny” a nie „zeszyt nr 6”.
Jak wiadomo „nie ma takiego miasta jak Londyn, jest tylko Lądek, Lądek Zdrój”.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #425 dnia: So, 09 Maj 2020, 02:21:02 »
Niesamowite! Oto przy pomocy komiksu opowiadającego o PRLu [no, powiedzmy ;)] przekonaliście się, że podróż w czasie i przestrzeni do świata opisywanego jest możliwa, a zarazem nawet zbędna, bo pewne rzeczy trwalsze są , niźli ustroje wszelakie ;)

No współczuję. Szczerze.
Ja przy każdej wizycie w spółdzielni mieszkaniowej doświadczam pewnie zbliżonych uczuć. A żeby było bardziej śmiesznie i zdecydowanie bardziej ponuro, to prominentne role odgrywają w niej byli pracownicy resortu i byli wojskowi oraz ich małżonki i dzieci.

,, - Eeeeech.''

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #426 dnia: So, 09 Maj 2020, 03:54:19 »
Niesamowite! Oto przy pomocy komiksu opowiadającego o PRLu [no, powiedzmy ;)] przekonaliście się, że podróż w czasie i przestrzeni do świata opisywanego jest możliwa, a zarazem nawet zbędna, bo pewne rzeczy trwalsze są , niźli ustroje wszelakie ;)

Tutaj miał miejsce jakiś dziwny układ, którego mechanizmów nawet nie staram się zrozumieć.
Na propozycję wydawcy, że skoro im przeszkadza określenie „zeszyt specjalny” to może go nawet zakleić, osoba po drugiej stronie nie nawiązała już kontaktu.
Sytuacja jest kuriozalna, nawet jak na „czas epidemii”, mamy jedynie nadzieję, że problem dotyczy tylko tego zeszytu.

« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 04:04:44 wysłana przez turucorp »

Offline R~Q

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #427 dnia: So, 09 Maj 2020, 11:27:31 »
Niesamowite! Oto przy pomocy komiksu opowiadającego o PRLu [no, powiedzmy ;)] przekonaliście się, że podróż w czasie i przestrzeni do świata opisywanego jest możliwa, a zarazem nawet zbędna, bo pewne rzeczy trwalsze są , niźli ustroje wszelakie ;)
Ale to kapitalistyczna korporacja to zrobiła.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #428 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:13:55 »
Ale to kapitalistyczna korporacja to zrobiła.

Meh... chyba masz na myśli aktualnych posiadaczy pakietu większościowego?  :D

Offline R~Q

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #429 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:22:16 »
Meh... chyba masz na myśli aktualnych posiadaczy pakietu większościowego?  :D

Nie wiem, kto jest właścicielem Empiku i nie interesuje mnie to, nawet jakby był nim Skarb Państwa to Empik pozostaje ultrakapitalistyczną korporacją.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #430 dnia: So, 09 Maj 2020, 14:43:53 »
Nie wiem, kto jest właścicielem Empiku i nie interesuje mnie to, nawet jakby był nim Skarb Państwa to Empik pozostaje ultrakapitalistyczną korporacją.

O strukturach decyzyjnych rodem z głębokiej komuny  ;)

Offline R~Q

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #431 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:06:24 »
To zabawne - absurdalne poczynania korporacji Empik wy nazywacie poczynaniami z głębokiej komuny. Ale te absurdy miały miejsce zarówno w "komunie", jak i w obecnej kapitalistycznej korporacji. Więc może te "struktury decyzyjne" i poczynania jednak nie są przyrodzone dla PRL-u? Może absurdy występują tak samo w "komunie", jak i w kapitalizmie? Może po prostu są ludzkie niezależnie od systemu?

Widzę tutaj typową dla Polaków manierę: "coś mi się nie podoba, więc jest komunistyczne, jak w PRL-u".

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #432 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:27:22 »
To zabawne - absurdalne poczynania korporacji Empik wy nazywacie poczynaniami z głębokiej komuny. Ale te absurdy miały miejsce zarówno w "komunie", jak i w obecnej kapitalistycznej korporacji. Więc może te "struktury decyzyjne" i poczynania jednak nie są przyrodzone dla PRL-u? Może absurdy występują tak samo w "komunie", jak i w kapitalizmie? Może po prostu są ludzkie niezależnie od systemu?

Widzę tutaj typową dla Polaków manierę: "coś mi się nie podoba, więc jest komunistyczne, jak w PRL-u".

Kapitalizm, jak sama nazwa wskazuje, koncentruje się na zarabianiu pieniędzy, czyli powiększaniu kapitału. Przesunięcie procesu decyzyjnego w dół i rozbudowanie struktur „biurowych” jest działaniem, które najdoskonalej rozwinęły się w ustrojach „pseudo-komunizmu”, z którym mieliśmy min. do czynienia w okresie PRLu.
Typową dla Polaków manierą jest odnoszenie się do czegoś, co już znają i z czym mieli do czynienia „od zawsze”.

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #433 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:57:56 »
Jest dokładnie odwrotnie - historyczne struktury komunistyczne, o których mówisz cechowały się przesunięciem procesów decyzyjnych do góry, czyli scentralizowaniem.

Dorabianie teorii spiskowych do decyzji dystrybucyjnych takiego czy innego podmiotu gospodarczego mija się z celem. Przedsiębiorstwo w świecie wolnej gospodarki ma prawo decydować, jakie produkty zechce sprzedawać.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #434 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:08:31 »
Dorabianie teorii spiskowych do decyzji dystrybucyjnych takiego czy innego podmiotu gospodarczego mija się z celem. Przedsiębiorstwo w świecie wolnej gospodarki ma prawo decydować, jakie produkty zechce sprzedawać.
Decyzję o nieprzyjęciu do dystrybucji tego zeszytu podjęła jedna osoba, ze względu na to, że z przodu okładki jest opis „zeszyt specjalny nr 1” i nie chciało jej się zapisać w tabelce „zeszyt 1/2020” (bo tak jest opisana „Helena” w stopce) i domagała się zmiany numeracji na „zeszyt 6” (argument, że wydawca może z przodu zalepić „”specjalny” olała).
Co jest „teorią spiskową” w informacji, że takie decyzje podejmuje pracownik biurowy niskiego szczebla, a nie „przedsiębiorstwo”?
O czy my teraz rozmawiamy? :O