Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171477 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #405 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 08:11:31 »
fabularnie skupia się na jednej postaci i jest jeden ciągły wątek

Założenie jest takie, że wydania specjalne są inaczej skonstruowane, idą po za cyklem, ale "dopowiadają" historie do głównej fabuły, co pozwala na różne zabiegi formalne.
Nie chcę za bardzo spojlerować, ale wychodzi nam, że każde wydanie specjalne będzie odrobinę inne (akurat coś w tym temacie kombinujemy z Tomkiem ;) )

Offline Takesh

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #406 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 09:04:05 »
Z uwagi na zakup "Heleny" przeczytałem od nowa całą serię i muszę stanowczo stwierdzić, że to naprawdę świetna seria. Oby więcej, częściej i z dobrym wynikiem finansowym dla twórców, by im się dalej chciało :)

Przeczytałem też całą serię... "Białego Orła". Równie świetna seria, aczkolwiek celująca w zupełnie inny klimat, nurt, klienta itd.

I tutaj naszła mnie myśl - a może by tak jakiś cross-over?? Przeczytajcie do końca, zanim zmieszacie mnie z błotem!!!

Widzę to na kilka sposobów:
1. Wymiana artystów, od robienia okładek, po całość historii. A.H. Szymborska świetnie by pasowała do Wydziału 7, a i Kmiołek też by dał ciekawe spojrzenie, jak to było w przypadku Jaszcza.
2. Wspomnienie lub mały easter egg. "Wydział 7" dzieje się w latach 60-tych (główna linia fabularna), a "Biały Orzeł" współcześnie, ale można wspólnie coś wymyślić. Rodzina Poniatowskich, Zapomniany Rycerz, akta Wydziału współcześnie, itp. itd. Opcji jest wiele.
3. Jakaś wspólnie przeplatana historia, dziejąca się w dwóch płaszczyznach czasowych. Wydział rozwiązuje zagadkę, jakieś niepełne zakończenie i kontynuacja współcześnie. Reklama i wzajemne wspieranie się serii i szukanie nowych czyteników dla siebie. Można też tak to skontruować, że historie są zamnkięte, i jak ktoś nie chce, nie kupuje drugiej serii, ale i tak mamy "wspólną" historię.

Twórcy obu serii są bardzo kreatywni (co widać), więc liczę, że napewno zrobiliby to w rewelacyjny sposób :)

To jak??
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Kwiecień 2020, 09:08:58 wysłana przez Takesh »

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #407 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 09:56:16 »
ech, żeby życie było takie proste  :(

-znamy się z AHS, jest sympatycznie, ale, no właśnie... nie ma szans żeby Anna zrobiła w najbliższym czasie komiks do Wydziału :( (robiliśmy już bodaj dwa razy podchody).
-Wydział ma w tej chwili praktycznie zamkniętą fabułę drugiego sezonu i kolejnego specjalna. Sezon trzeci, z tego co już widzę, raczej też nie będzie dawał szansy, żeby cokolwiek dodatkowo tam wcisnąć, a już na pewno nie przeplatanie czasu i miejsca z "Białym Orłem", to się nam po prostu nie sklei na tym etapie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Kwiecień 2020, 10:24:04 wysłana przez turucorp »

Offline muaddib

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #408 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 10:30:24 »
Marzy mi się śląski sezon, gdzie Wydział 7 zajmowałby się sprawami, za którymi stałoby Silesiańskie Stowarzyszenie Okultystyczne. Do Wydziału dołączyłby Węglorz (origin story w antologii Fest). Na koniec sezonu jakiś twist, po którym Hellboy Węglorz odchodzi z Wydziału i dostaje swoją serię :)

Offline Takesh

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #409 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 11:38:54 »
Nie trzeba robić zaraz historii, czy zeszytu. Niech to będzie nawet za kilka lat. Można wrzucać za to jakieś małe smaczki do uchwycenia przez uważne oko czytelnika, np. wśród akt leżących na stole niech będzie jedna teczka z tytułem nawiązującym do innej serii.

Muaddib też rzucił świetnym pomysłem.

Oczywiście są to tylko pomysły jednego, dwóch czytelników. No i macie dużo w przód określone co i jak. Rozumiem. Ale jakby tak czasem w różnych seriach i albumach robić sobie wzajemnie odniesienia do pracy innych twórców, to byłoby fajnie. Amerykanie to często robią, a i w Launfeście był fajny kadr w pokoju pełnym rekwizytów z komiksów z całego świata...

Taka moja mała myśl.....;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Kwiecień 2020, 11:40:39 wysłana przez Takesh »

Offline misiokles

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #410 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 12:01:14 »
Crossover że Żbikiem byłby ciekawszy niż z Białym Orłem!

Offline muaddib

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #411 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 12:04:37 »
Crossover że Żbikiem byłby ciekawszy niż z Białym Orłem!
Albo z Kapitanem Bzykiem ;)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #412 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 15:56:22 »
Dalszy ciąg przygody ze slipkejsem w warunkach domowych, czyli grafika od Arka Klimka:
https://www.facebook.com/arkadiusz.klimek.52/posts/2827001154003033

Online parsom

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #413 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 17:15:36 »
Crossover że Żbikiem byłby ciekawszy niż z Białym Orłem!

Zabawne - wszedłem tu właśnie po to, żeby rzucić takim pomysłem. Na koniec musiałoby paść coś o tym, że ci z Wydziału 7 chodzili na wagary, a Żbik nie.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #414 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 20:13:36 »
Zabawne - wszedłem tu właśnie po to, żeby rzucić takim pomysłem. Na koniec musiałoby paść coś o tym, że ci z Wydziału 7 chodzili na wagary, a Żbik nie.

Dodałbym Sławka Karskiego, który naparzałby wydziałowców, żeby wypróbować nowo poznane tricki judo.... ;)
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #415 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 23:53:56 »
Nie mogę edytować, a mam jeszcze pytanie do @turucorp - czy znak z okiem i mackami w "Helenie" słusznie kojarzy mi się z Dagonem? Oczko puszczone do czytelnika, czy też coś więcej? ;)
Jakoś mnie ta kwestia dręczy :P
,, - Eeeeech.''

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #416 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 07:34:52 »
Oczko puszczone do czytelnika, czy też coś więcej? ;)

Tylko oczko ;)

Offline Lyricstof

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #417 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 19:20:47 »
Dalszy ciąg przygody ze slipkejsem w warunkach domowych, czyli grafika od Arka Klimka:
https://www.facebook.com/arkadiusz.klimek.52/posts/2827001154003033

Dodano jeszcze wersję z inną postacią. Czarno-białą i kolorową, czyli jest już cztery do wyboru.
Tak z ciekawości próbował ktoś zrobić ten slipcase?

https://drive.google.com/drive/folders/12wW20VwvGSLqaqPMleRxJU6rHESWIp03?fbclid=IwAR0IAg32IGcdFNBEASs4PB0NbeCWZCV4Vkb0sGWUymhUPdRwBFidCmz-hnE
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Kwiecień 2020, 19:53:47 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Klint

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #418 dnia: Nd, 03 Maj 2020, 20:55:08 »
Na kiedy planowana jest premiera następnego zeszytu?

Offline Łukasz

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #419 dnia: Nd, 03 Maj 2020, 20:58:11 »
Drugi kwartał tego roku, chyba.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów