Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171284 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #375 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 16:53:39 »
"Towarzysze"
(domyślnie byli "radzieccy")
nie wiem, na ile było to w użyciu w firmie, czyli w resorcie , ale w potocznym służbowym mówionym taki termin może był w użyciu nie tylko w latach 80-ych, ale i w 60-ych ?

Jako antonim byli "nasi".
Do "naszego" również pasuje "obywatelu,..."  w odróżnieniu od nieużywanego "...panie, .." jako zwrot oficjalny.
Obywatel nie mógł być radziecki.Był "nasz".
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Marzec 2020, 17:24:45 wysłana przez xetras »
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Offline Koalar

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #376 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 18:00:36 »
Po 5 zeszytach jestem na tak (a przekonał mnie głównie 5. zeszyt, choć najbardziej podobał mi się 2., gdzie był jak dla mnie najlepszy klimat i rysunki). W 5. zeszycie było więcej o bohaterach, do tej pory wydawali mi się w większości płascy (dla porównania z komiksu o podobnej tematyce mamy Absaloma, który jest bardzo dobrze rozpisany i ciekawy). Brakowało mi też wątku przewodniego (podobnie w Absalomie są zarysowane wątki, które przewijają się i czekamy na ich rozwinięcie i wyjaśnienie; przez to chcemy kolejnych historii). Brakuje mi humoru (jedna osoba z ekipy mogłaby mieć poczucie humoru). W 5. zeszycie podoba mi się zabieg graficzny z dobranocką. Na minus, że wkradło się parę literówek. Brakuje mi też jakichś zwrotów akcji - często wszystko dzieje się tak po prostu.
Ogólnie jednak zostałem kupiony, więc i ja będę kupował dalej. Brawa za zaangażowanie i kawał dobrej roboty!
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #377 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 07:37:32 »
1.Dystrybucja
Zeszytówki bez grzbietu tylko na prasie i przez kioski trafiają do czytelnika, księgarnie takich nie chcą. Pozostałe mutanty okładkowe zainteresowani znajdą, wiedzą gdzie szukać. Tempo jest  w sam raz - przypomnę : Wiśniewski ze szwedzkim Klossem przy szalonym tempie stracił wzrok, a brak regularności sprawia kłopot przy żbikowych reedycjach (to cykl raczej i tak dla sentymentalnych kolekcjonerów ).
2.Treść
Pisanie obecnie o rzeczywistych* faktach, które miały miejsce to główny czynnik, przez który jestem na dobre uzależniony od serii.
3.Forma
Więcej bajkowego stylu (w realiach kolejnych planowych, socjalistycznych 5latek) może się przydać. Połowa 5.zeszytu skojarzyła mi się ze stylem "Jonki, Jonka i Kleksa".
4.Życzenia
Czekam na reptilian i historyjki z morałem, bo cykl sugeruje swój dalszy rozwój.
5.Wygoda
Odcinki są tak cienkie, że jeszcze wcisnę na półkę.
Serdeczności!

*Kortowo, Szczecin, Wrocław, Murcki a  osoby, inscenizacja mogły tak wyglądaćowszem, z wyobraźni.
PS.
Ciekawe, jak wyglądałaby "paranienormalna" plansza "bohaterska".
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #378 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 14:02:25 »
W kwestii formalnej, bo sporo zmiennych się ostatnio pojawia, a sytuacja na rynku sprzedaży jest wciąż dynamiczna, wiadomo.
Na chwilę obecną „Helena” jest dystrybuowana kanałami „komiksowymi”, czyli księgarnie komiksowe (oczywiście te, które są otwarte) i sklep Gildii.
Bonito i Aros zapewne za chwilę (nie wiem jak będzie z odbiorem w punktach)
Empik w ostaniej kolejności, Wydział i Żbik idą tam w takiej samej dystrybucji prasowej, która jest uzależniona od wznowienia pracy salonów.
W Kolpolterze nas nie ma (z wiadomych względów), tam trafia tylko Żbik.

Offline michał81

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #379 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 09:27:13 »
@turucorp czy wiadomo kiedy Helena będzie dostępna w gidii? Jest to jedyny komiks, który blokuje wysyłkę mojej paczki i ma "Dostępność: premiera opóźniona". Ja rozumiem, że w obecnej sytuacji może dojść do przesunięcia, zatem mam pytanie o ile?

Offline Death

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #380 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 09:44:42 »
U mnie ta sama sytuacja. Tylko Helena mi blokuje. A to dziwne, bo Centrum Komiksu wrzuciło zdjęcie wydrukowanych zeszytów we wszystkich trzech wersjach już 20 marca.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #381 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 10:34:15 »
Edit: już idzie, dzisiaj i jutro powinny zacząć wychodzić do Was paczki. Sytuacja jest taka a nie inna i system dostaw na linii wydawca-księgarnia odrobinę łapie zadyszkę w transporcie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Marzec 2020, 10:40:34 wysłana przez turucorp »

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #382 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 14:50:15 »
Wtrącę się z ewentualną poprawką - 1. Drukarnia, 2. Magazyn sortownia.
To podstawowe huby.
Chyba, że sam wydawca wysyła ale chyba tylko pliki (?)
Drukarnia robi dystrybucję firmą kurierską/pocztą. Tam jest policentryczny system sortowni. Tzn. Poczta Polska, DHL, DPD nie mają jednej centralnej sortowni na kraj - co najmniej 3.

Drukarnia pakuje wg adresów doręczenia, ale realizuje to ktoś dalej w transportowym łańcuszku.
Centrum Komiksu
Tam była premiera.
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Marzec 2020, 14:53:44 wysłana przez xetras »
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #383 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 14:59:08 »
Wtrącę się z ewentualną poprawką - 1. Drukarnia, 2. Magazyn sortownia.
To podstawowe huby.

Problem raczej po stronie transportu/dostawcy do końcowego punktu, Ongrys wysłał jak zawsze, Gildia oczekiwała jak zawsze, transport się spóźnił (bo wiadomo).

Offline Klint

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #384 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 08:54:26 »
Sprawdziłem właśnie status wysyłki na gildii i HELENA ma status : dostępność - 1 tydzień ?!!

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #385 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 09:04:24 »
Sprawdziłem właśnie status wysyłki na gildii i HELENA ma status : dostępność - 1 tydzień ?!!

Nie chcę ponownie zawracać głowy ekipie z Gildii, ale wygląda na to, że po prostu poszedł im cały zamówiony transport, bo wersja cz-b ma pełną dostępność w 24h, a wersja regularna i limitowana -tydzień.
Jeśli ktoś zamawiał wcześniej to może podzieli się informacją, czy już wyszła do niego przesyłka?
Jeśli nie, to oczywiście dopytam ;)

Offline michał81

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #386 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 09:13:47 »
Moje zamówienie ma status "zamówienie jest w trakcie kompletacji", więc zdecydowanie mają już na stanie.

Offline Arne

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #387 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 12:38:25 »
Moje zamowienie ma obecnie status "wysylka", wiec pewnie dzis jeszcze wysla :)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #388 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 12:46:30 »
Wychodzi na to, że epidemia przekierowała czytelników do sklepów internetowych, co jest dosyć oczywiste.
Aros i Bonito są zazwyczaj sieciami drugiego wyboru, szczególnie, że mają tylko regularną okładkę, a teraz jeszcze na razie nie dostały zeszytu i przy okazji ograniczyły odbiór osobisty.
I Gildia zaliczyła kumulację.

Offline Logan

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #389 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:20:39 »
Nie chcę ponownie zawracać głowy ekipie z Gildii, ale wygląda na to, że po prostu poszedł im cały zamówiony transport, bo wersja cz-b ma pełną dostępność w 24h, a wersja regularna i limitowana -tydzień.
Jeśli ktoś zamawiał wcześniej to może podzieli się informacją, czy już wyszła do niego przesyłka?
Jeśli nie, to oczywiście dopytam ;)

Ja zamówiłem jak tylko gildia dała taką możliwość i dziś mam już w paczkomacie do odbioru. Wysłane jakoś w zeszły czwartek.