Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171228 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #285 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 21:14:46 »
Dwuzeszytową historię dostaną po trzech miesiącach, bo przecież liczymy tylko czas pomiędzy. A taka na trzy zeszyty to pół roku. No ja bym nie płakał. :)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #286 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 21:27:25 »
Dwuzeszytową historię dostaną po trzech miesiącach, bo przecież liczymy tylko czas pomiędzy. A taka na trzy zeszyty to pół roku. No ja bym nie płakał. :)
Jak będę miał kiedykolwiek gwarancję, że mi rysownik nie powie miesiąc przed drukiem, że zrobił jedną stronę i więcej nie zrobi, to nie ma problemu, dostaniecie nawet cały sezon.

W tej chwili cztery zeszyty są w trakcie rysowania, dwa kolejne- pisania, jak ktoś się wysypie, to damy radę zamienić.
Przy łączonej historii nie ma na to szans, przynajmniej w naszych realiach, niestety to nie USA, żeby zatrudnić rysowników na etat i wymagać tego za co mają zapłacone.

Online misiokles

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #287 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 22:44:30 »
A kiedy zeszyt narysowany przed Marinettiego? 😉

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #288 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 23:24:56 »
A kiedy zeszyt narysowany przed Marinettiego? 😉
Zeszyt 10, zamykający drugi sezon.

Online misiokles

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #289 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 23:27:43 »
Yey, I'm wet 🤩

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #290 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 23:53:29 »
W takim układzie, że projekt tworzy kilku rysowników, to ja nie widzę powodu, żeby zeszyty się ukazywały co trzy miesiące. Przy WŁAŚCIWEJ organizacji Wydział 7 powinien się pojawiać co miesiąc!  A więcej odcinków = większa sprzedaż = większy zysk.  :) A wtedy to może dałoby się zatrudnić rysownika na etat, jak to w USA heh.

Offline Przemek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #291 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 00:01:54 »
Wracając do czarnobiałego wariantu Heleny. Ultralimitowany to dokładnie ile? ;)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #292 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 00:12:19 »
W takim układzie, że projekt tworzy kilku rysowników, to ja nie widzę powodu, żeby zeszyty się ukazywały co trzy miesiące. Przy WŁAŚCIWEJ organizacji Wydział 7 powinien się pojawiać co miesiąc!  A więcej odcinków = większa sprzedaż = większy zysk.  :) A wtedy to może dałoby się zatrudnić rysownika na etat, jak to w USA heh.

Jak rozumiem wykupisz cały nakład?
Seria Wydział VII nie generuje zysku, na chwilę obecną poziom sprzedaży pozwala na zwrot kosztów wydawcy i wypłatę zaliczki rysownikom "podstawowym" (tj. rysującym sam komiks).
Robienie zeszytu co miesiąc oznacza pełnoetatowe zajęcie dla mnie i dla Tomka Kontnego, praktycznie bez uposażenia.
Oznacza też zamrożenie sporych funduszy przez wydawcę (np. cykl rozliczeniowy w sieciówkach 3-6 miesięcy).
Oznacza również obłożenie grupy rysowników (12?), krótkimi terminami realizacji.
Ja bardzo lubię bajki, nawet te odklejone, ale gdzieś jest granica, za którą kończy się rzeczywistość a zaczyna nierealna fantazja  ::)
WŁAŚCIWA organizacja oznacza świadomość tego co da się zrobić.

Wracając do czarnobiałego wariantu Heleny. Ultralimitowany to dokładnie ile? ;)
Wystarczająco  8)

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #293 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 00:33:26 »
A no to sorki, turu. Miałem cichą nadzieję, że seria przynosi już godziwy zysk (czego życzę autorom!). Nakładu nie wykupię, ale swój przydział (czyli po sztuce) uczciwie nabywam.  :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 04 Marzec 2020, 00:38:03 wysłana przez Torpedo »

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #294 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 01:36:29 »
A no to sorki, turu. Miałem cichą nadzieję, że seria przynosi już godziwy zysk (czego życzę autorom!). Nakładu nie wykupię, ale swój przydział (czyli po sztuce) uczciwie nabywam.  :)
Ależ ja naprawdę to doceniam.
Tyle, że jednocześnie czuję się zobligowany, żeby, w miarę jasno i klarownie wyjaśniać, jak to wszystko działa.
Praktycznie żadna rodzima seria zeszytowa po 90-tym nie przetrwała w regularnym cyklu, albo padają po roku, albo pojawiają się sporadycznie.
Nie wiem czy nam się uda, część osób od początku wróży nam klęskę, część jest zbyt optymistyczna, zobaczymy.
Na chwilę obecną wciąż realizujemy plan minimum, wprowadzając drobne korekty organizacyjne. Nic mniej, ale niestety i nic więcej  ;)

Offline Gorzki

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #295 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 07:21:23 »

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #296 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 07:50:53 »
O, dzięki, już wrzucam ekipie ;)

sum41

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #297 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 09:10:33 »
Przecież one praktycznie cały czas idą w promocji.
Ile musi kosztować zeszyt, żeby jego cena stała się wystarczająco atrakcyjna?

Dobra zabrzmialem jak Janusz - chodzilo mi o pakiet wszystkich numerow bo czasem  brak ktoregos gdzy robie raz  w miesiacu zamowienie.

Tysonek

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #298 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 10:13:31 »
U mnie pierwsze cztery zeszyty na półce czekają na piąty z którego kupnem jest jakiś dramat, co się pojawia to znika :(

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #299 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 15:13:03 »
Dobra, gadałem z Ongrysem, sprawa z Bonito wygląda tak, że oni zamawiają minimalne stany magazynowe, najczęściej 50 max 100 sztuk. Kiedy to schodzi, domawiają kolejną paczkę, ale to trwa, a w dodatku Bonito (i Aros) nie chcą trzymać u siebie większej ilości na zapas, więc niestety trzeba trafić kiedy mają na stanie.
Czas oczekiwania jest najczęściej krótszy niż podawany na stronie.

Kwestia pakietów na Gildii, myślę, że da się to zorganizować, np. przy premierze "Heleny", pogadam z Leszkiem i z ekipą z Gildii, są na tyle elastyczni w kwestii Wydziału, że powinno dać się to zrobić.