Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171150 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Przemek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #270 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 09:07:52 »

Ultra limitowana edycja z zawartością w czerni i bieli? Hell yeah! Ależ piękny rynek nam się zrobił!

Na Gildii jest już dostępny standard cover i okładka B. Kiedy będzie dostępna tą 'ultralimitowana'? Wie ktoś?

Offline Logan

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #271 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 16:20:19 »

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #272 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 16:30:07 »

Offline Koalar

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #273 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 17:34:33 »
Ale z tą dostępnością to jest cały czas licho. Bach, i już nie ma na Bonito 5. zeszytu (tam jest dobra cena i odbiór za friko). Patrzę na Ceneo - ni ma nigdzie piątki. 1. i 2. - tylko w 2 sklepach.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #274 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 17:36:54 »
Ale z tą dostępnością to jest cały czas licho. Bach, i już nie ma na Bonito 5. zeszytu (tam jest dobra cena i odbiór za friko). Patrzę na Ceneo - ni ma nigdzie piątki. 1. i 2. - tylko w 2 sklepach.
Ongrys dosyła w miarę regularnie, ale to idzie przez centralną dystrybucję i chwilę zajmuje.

Offline JonasCrow

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #275 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 21:03:23 »
Ongrys dosyła w miarę regularnie, ale to idzie przez centralną dystrybucję i chwilę zajmuje.

nie chcę przestrzelić, ale na 5 zeszyt czekałem na Bonito ok. 6 tygodni... jak tylko przyszło mailowo powiadomienie, od razu wziąłem, no i faktycznie, znowu nie ma

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #276 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 21:07:16 »
nie chcę przestrzelić, ale na 5 zeszyt czekałem na Bonito ok. 6 tygodni... jak tylko przyszło mailowo powiadomienie, od razu wziąłem, no i faktycznie, znowu nie ma

Nie mam bezpośredniego wglądu w system zamówień Bonito (i Arosa, bo mają chyba wspólny), a nie chcę zawracać głowy Leszkowi, który aktualnie walczy z drukarnią. Z tego co do tej pory zauważyłem, najczęściej zamawiają po 100 sztuk, wygląda na to, że w tej chwili to już za mało.

sum41

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #277 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 09:21:55 »
Będzie jakis set/komplet calosci ale bez slipcase?

Offline Szekak

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #278 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 09:35:17 »
Teraz masz komplet calosci bez slipcase'a.
Piękno jest w oczach patrzącego.

sum41

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #279 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 14:40:30 »
Mialem na mysli jakas promke z Gildi:)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #280 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 14:50:54 »
Mialem na mysli jakas promke z Gildi:)
Przecież one praktycznie cały czas idą w promocji.
Ile musi kosztować zeszyt, żeby jego cena stała się wystarczająco atrakcyjna?

Offline qprime

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #281 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 15:12:59 »
A ja bym chętnie się dowiedział kiedy ta limitka będzie dostępna (te dwie wersje okładek co już są na gildii to zamówiłem :) ) ?

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #282 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 15:20:05 »
A ja bym chętnie się dowiedział kiedy ta limitka będzie dostępna (te dwie wersje okładek co już są na gildii to zamówiłem :) ) ?
Data na Gildii jest dosyć prawdopodobna, my zapewne zobaczymy autorskie na festiwalu w Krakowie, więc czytelnicy i tak mają lepiej ;)

Offline parsom

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #283 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 19:58:30 »
Miałem ten Wydział 7 na radarze, ale jakoś o nim zapomniałem. I w końcu sprawdziłem. Po dwóch pierwszych zeszytach - fajne, będę brał dalej (zamówione).
Ale - jakoś tak krótko. Jadą, robią swoje, wracają. Chętnie zobaczyłbym coś bardziej rozbudowanego. Chociaż do tych 32 stron, o które tu już była burza. Albo nawet - coś na dwa czy trzy zeszyty.
A i przy okazji daje to jakieś wspomnienie frajdy z kupowania zeszytów w kiosku. I szczerze mówiąc - chętnie bym to kupował w kiosku (nawet za cenę okładkową), jakoś traci to swój urok przy zamówieniach w księgarni internetowej. Ale to już się raczej nie wróci.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #284 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 21:06:56 »
Dzięki za opinię, ale widzę, że jeszcze raz muszę wyjaśnić pewne kwestie:
-Nie da rady robić dłuższych fabuł na 2-3 zeszyty, bo na kolejny odcinek trzeba czekać trzy miesiące, czyli całość czytelnicy dostaną po 9 miesiącach, ile osób będzie cierpliwie tyle czasu czekało?
TO SIĘ NIE SPRAWDZA.
Jak już wcześniej wspomniałem, 30% sprzedaży robi nam Empik, najczęściej to przypadkowi czytelnicy, którzy kupuj jeden zeszyt na próbę, robiąc 3 zeszytowy set ryzykujemy, że część z nich się pogubi.
Do tego już kilka razy zdarzyło się, że rysownik nie dał rady, na chwilę obecną możemy przestawić kolejność wydawania i puścić kolejny numer zamiast.
Po doświadczeniach z Żywą i Martwą wodą, nikt z nas kolejny raz nie zaryzykuje takiej katastrofy (tak, Klimek uratował serię, ale jakim kosztem).

Możemy robić MAKSYMALNIE 32 strony, ale wtedy czytelnicy nie dostaną nic więcej, żadnych dodatków, szkiców itp., tylko goły komiks.
TO SIĘ NIE SPRAWDZA.
Seria całkowicie traci swój charakter.
Na chwile obecną każdy rysownik może rozciągnąć materiał do wygodnej dla siebie objętości, tak zrobił np. Adler (31 stron), teraz Klimek (27 stron), mamy ewentualny zapas jeśli musimy rozbić zbyt gęsty scenariusz.
Przy scenariuszu na 32 strony nie ma na to szans i w dodatku wydłuża się czas realizacji.

Zeszyty w kioskach.
Nie ma na to szans, dwa pierwsze zeszyty poszły w takiej dystrybucji, straty jakie to wygenerowało nie rekompensują potencjalnej "szerszej dostępności". Można dopłacać do serii, ale nie tyle i nie na taką skalę :/
Są w dziale prasowym w Empikach, jeśli ktoś lubi przepłacać żeby poczuć odrobinę nostalgii, proszę bardzo.

Zagęszczamy odrobinę częstotliwość wydawania, rozbudowujemy konstrukcje postaci głównych bohaterów itd.
Ale to wszystko powstaje hobbystycznie, po godzinach i w bardzo ograniczonych realiach naszego rynku.
Albo będziemy to robić w optymalny dla nas, w miarę bezpieczny i sprawdzony sposób, albo seria polegnie jak wiele tego typu projektów wcześniej.