Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #240 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 08:57:24 »
Wydział 7 zresztą ma to do siebie, ze każdy zeszyt ma fenomenalne okładki, i to dwie.
Tak. Przednia i tylna☺

Offline KubciO

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #241 dnia: Cz, 27 Luty 2020, 22:20:42 »
No zachorowałem na te okładki/warianty Wydziału 7. Dwie już zamówione. Teraz tylko czekać na wersję b&w. 8)

Offline radef

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #242 dnia: So, 29 Luty 2020, 21:44:56 »
W końcu, półtora roku po premierze, zakupiłem wszystkie do tej pory wydane zeszyty "Wydziału 7" i się pytam sam siebie... dlaczego dopiero teraz? Nie spodziewałem się, że seria aż tak mi się spodoba.
Na razie przeczytałem 4 pierwsze zeszyty i jeżeli 1. i 3. mogę określić słowami porządne, dobre, to 2. i 4. nie powstydziłaby się żadna pierwszorzędna amerykańska seria. Co mnie szczególnie urzekło? Rysunki Krzysztofa Budziejewskiego z "Larinae", które są pełne ciekawych zabiegów graficznych, a także niesamowicie napisany scenariusz "Martwej wody" pełen doskonałych scen akcji.
Więc jeżeli ktoś nadal nie jest przekonany do "Wydziału 7", a lubi komiksy o tajnych organizacjach, wydarzeniach paranormalnych czy mitologicznych stworach, to powinien jak najszybciej zainwestować w serię. Lata czekałem na dobrą polską zeszytówkę i w końcu się doczekałem. A pewnie już dziś wieczorem usiądę do 5. zeszytu, a następnie zacznę odliczać dni do kolejnego wydania.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #243 dnia: So, 29 Luty 2020, 22:21:50 »
"Lata czekałem na dobrą polską zeszytówkę" a jak już zaczęła wychodzić to czekałem dalej... heh, i tak średnio kilka razy w miesiącu ;)
Dzięki, przekażę ekipie.
W sumie daliśmy sobie trzy sezony na dotarcie do czytelników, więc jeszcze jest czas.
A kolejne zeszyty już niedługo.

Offline radef

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #244 dnia: So, 29 Luty 2020, 22:29:37 »
"Lata czekałem na dobrą polską zeszytówkę" a jak już zaczęła wychodzić to czekałem dalej... heh, i tak średnio kilka razy w miesiącu ;)
Tyle nowości trafia ostatnio na rynek, że ciężko sprawdzać każdą nową serię, tym bardziej, że na kilku polskich projektach zeszytowych się zawiodłem.. Powiem jednak, że 1. zeszyt "Wydziału 7" miałem kupić już na MFKIG w 2018 roku, ale jakoś zapomniałem o tym, potem jak już gdzieś w jakimś sklepie widziałem serię, to nie było wszystkich zeszytów, i tak odkładałem, odkładałem...
Ale lepiej późno niż wcale, co nie?
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #245 dnia: So, 29 Luty 2020, 22:58:45 »
Ale lepiej późno niż wcale, co nie?
No przecież żartuję ;)
A tak trochę bardziej serio, wygląda na to, że sporo osób wchodzi w serię dopiero teraz, po zakończeniu pierwszego sezonu. To było do przewidzenia, ale jednocześnie dowodzi, jak ciężkim rynkiem jest Polska, szczególnie dla rodzimych projektów.
Farmazony o zbyt wysokim progu wejścia (za darmo mamy rozdawać?), rzucanie kłód pod nogi w tylu "Sztuki komiksu" na FB, programowa niechęć sporej grupy potencjalnych czytelników, kurcze, to nie pomaga w robocie.
Dobra, zapraszam do Krakowa a potem do Warszawy, będzie sporo niespodzianek na obu festiwalach ;)

Offline FloreK

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #246 dnia: So, 29 Luty 2020, 23:15:25 »
Jest możliwość zakupu u wydawcy czy trzeba szukać po księgarniach internetowych?

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #247 dnia: So, 29 Luty 2020, 23:19:18 »
Jest możliwość zakupu u wydawcy czy trzeba szukać po księgarniach internetowych?
Ongrys nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej, ale bez problemu można skompletować całość sezonu w promocyjnej cenie np. na Gildii, Arosie czy Bonito (empik prowadzi sprzedaż jedynie najnowszego zeszytu jako "czasopisma").

Itachi

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #248 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 10:46:35 »
A kolejne zeszyty już niedługo.

A po pierwszym sezonie pomyślałbym o wypasionym integralu zawierającym obok komiksów, szkice artystów, komentarze do poszczególnych zeszytów, galerię okładek itd... Myślę, że przy okazji emefki (kiedy drugi sezon będzie już w toku) to niezły moment na taki zabieg. Limitowany produkt bez problemu powinien rozejść się wśród fanów serii.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #249 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 10:54:52 »
A po pierwszym sezonie pomyślałbym o wypasionym integralu

No przecież po to wydają w zeszytach, żeby wydać w integralu. To oczywista oczywistość :D

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #250 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 10:59:25 »
No przecież po to wydają w zeszytach, żeby wydać w integralu. To oczywista oczywistość :D

I tu się kolejny raz mylisz.
Integral, jeżeli nawet będzie, to za kilka lat.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #251 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 11:18:40 »
IRONIA:

No przecież po to wydają w zeszytach, żeby wydać w integralu. To oczywista oczywistość :D

Bo jedna emota to za mało :)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #252 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 11:30:28 »
IRONIA:

Bo jedna emota to za mało :)
Raczej nie ta emota  ::)

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #253 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 11:32:27 »
A jaką emotę trzeba zastosować, żeby turu wyjął sobie wreszcie szyszkę z tej-tam?

Offline Przemek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #254 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 11:45:13 »
Więc jeżeli ktoś nadal nie jest przekonany do "Wydziału 7", a lubi komiksy o tajnych organizacjach, wydarzeniach paranormalnych czy mitologicznych stworach, to powinien jak najszybciej zainwestować w serię. Lata czekałem na dobrą polską zeszytówkę i w końcu się doczekałem. A pewnie już dziś wieczorem usiądę do 5. zeszytu, a następnie zacznę odliczać dni do kolejnego wydania.

Radef przekonałeś mnie, zamówiłem pierwsze dwa zeszyty. Zobaczymy z czym się to je... ;) Jak mi się spodoba lecę z całością + warianty.