Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #60 dnia: So, 16 Luty 2019, 19:25:15 »

Ale dlaczego 2 nie ma blanka? Dlaczego?


Z powodu ograniczeń technicznych, każda wersja okładki to odrębny druk, im mniejszy nakład druku tym wyższa cena (dlatego limitowane są droższe), o ile alternatywne wersję okładek schodzą dobrze (i w kilku księgarniach), o tyle blanki są w bardzo ograniczonej dystrybucji i na chwilę obecną ludzie kupują je tylko, żeby autorzy pierwszego zeszytu coś wrysowali.
Zapewne kiedyś, któryś kolejny zeszyt wyjdzie jako blank (dobieramy lepszy papier), ale teraz za dużo nam leży jedynki w blanku żeby tak szaleć.
Cały czas wszystko w rękach kupujących.

Offline starcek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #61 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 10:18:41 »
A można wiedzieć, czy limitka i blank 1 miały ten sam nakład i dystrybucję? O ile to nie tajne/poufne?  ;) 

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #62 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 10:58:17 »
A można wiedzieć, czy limitka i blank 1 miały ten sam nakład i dystrybucję? O ile to nie tajne/poufne?  ;)
Blanka jest najmniej (chociaż teraz zostało więcej niż limitki), limitowana idzie do księgarni komiksowych (i przy dwójce trochę trafiło do bonito i arosa ;) ), blank trafił chyba tylko na Gildię (trochę mamy "w redakcji", ale to pod bezpośrednie zlecenia dla rysowników), reszta u wydawcy, z przeznaczeniem na festiwale i różne takie ;)

Offline starcek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #63 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 22:30:52 »
Ech, no to może jak już stopnieją zapasy blanka 1, zrobicie nagły druk dla 2?  ;D  Skoro to i tak odrębny druk? Akurat ogarniecie do tej pory kwestię jaki papier najlepiej pasuje pod wrysy. Niski nakład, wyższa cena, część nakładu i tak zniknie zarysowana - każdy kolejny blank (o ile nie będzie dodruków), powinien sprzedać się szybciej, bo dotrze do ludzi, że ostatecznie blanków będzie w obiegu najmniej, więc trzeba się spieszyć z zakupem.

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #64 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 23:42:58 »
To trochę tak nie działa, blanki i limitki są drukowane tylko w czasie druku danego zeszytu. Później, dużo później można co najwyżej przeokładkować część komiksów że zwrotów (tak zdaje się jest teraz że Żbikami), ale na takie coś trzeba poczekać, conajmniej pół roku- rok.

Offline freshmaker

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #65 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 16:58:33 »
promocja wydziału sredniawa - byłem przekonany ze to komiksy o tematyce powstańczej:) dyskusja jednak swoje robi bo właśnie zamówiłem oba zeszyty.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 17:13:51 »
promocja wydziału sredniawa - byłem przekonany ze to komiksy o tematyce powstańczej:) .
dzizas, skąd taki pomysł? :O


Offline wonap

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 22:40:38 »
promocja wydziału sredniawa - byłem przekonany ze to komiksy o tematyce powstańczej:) dyskusja jednak swoje robi bo właśnie zamówiłem oba zeszyty.
też zakupiłem oba numery po założeniu tego tematu;)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 22:59:00 »
Heh, czyli specyficzna forma promocji jednak działa ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 18:25:45 »
Przy okazji okazuje się, że komiks o UB- tak, komiks o dowolnych powstańcach - nie :)
Aleśmy się, panie, czytelników dochowali :D ;)
,, - Eeeeech.''

Offline robin

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 20:36:40 »
Aleśmy się, panie, czytelników dochowali :D ;)
Wychowanych na "Kapitanie Żbiku"? :)

Offline LordDisneyland

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 22:36:05 »
Ano prawda :D
,, - Eeeeech.''

Offline KubciO

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 13:25:50 »
Okładka limitowana trzeciego zeszytu. Jest moc! :D Premiera marzec/kwiecień.


Offline wonap

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 14:37:46 »
limity mnie nie kręcą ale na numer czekam;)

Offline karol177

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 15:19:45 »
Rewelacja, a można jeszcze dostać limitowaną okładkę drugiego zeszytu?