Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalander

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 11:44:25 »
Rany, gdzieś tutaj pojawiła się kwestia tego, że turucorp pisze agresywnie. Ja z kolei jestem pełen podziwu dla jego spokoju w konwersacji z dwoma tak oczywistymi trollami, którzy zdają się czytać co drugie słowo każdego posta innego niż ich własny.

Dodam tylko, że mi te dodatki bardzo się podobają, fajnie podkreślają klimat serii, czuć, że jesteśmy w jakimś większym uniwersum, a nie w próżni. Czekam z niecierpliwością na kolejne zeszyty i wciąż mocno kibicuję, żeby wszystko zaczęło się spinać finansowo.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 15:49:02 »
Cytuj
Rany, gdzieś tutaj pojawiła się kwestia tego, że turucorp pisze agresywnie.
Ani mnie to ziębi ani grzeje w jaki sposób turu pisze.
Cytuj
Ja z kolei jestem pełen podziwu dla jego spokoju w konwersacji z dwoma tak oczywistymi trollami, którzy zdają się czytać co drugie słowo każdego posta innego niż ich własny.
Ja z kolei jestem pełen podziwu jak bardzo kocioł przygania garnkowi.
Cytuj
Dodam tylko, że mi te dodatki bardzo się podobają, fajnie podkreślają klimat serii, czuć, że jesteśmy w jakimś większym uniwersum, a nie w próżni.
A przypadkiem fabuła nie powinna takiego efektu wywoływać?


A tutaj przykładzik jeszcze z gildii. Pan keram wyraża swoje wątpliwości.
Cytuj
Ja czytałem tylko jedynkę i byłem trochę rozczarowany fabułą [...] Sądzę, że bohaterowie powinni bardziej się natrudzić by zniszczyć przeciwnika.
Turu rzecz jasna zasugerował uwzględnienie czasów, w których toczy się akcja. No i tutaj cały pomysł robi się deficytowy, bo zamiast kupić komiks za 12 zł, trzeba wydać wcześniej toczkę kasy na makulaturę z PRL'u by zrozumieć tamte czasy. Kto żył w tych czasach rozumie, a kto nie żył ten nie rozumie. Zatem ta sugestia jest zbędna. Piłka po stronie twórcy.


Drugi zeszyt? Pan xetras tym razem.
Cytuj
Fabułę Larinae łyka się w jakiś kwadrans.[...]
Z niewyjaśnionych przyczyn, po "połączeniu się z służbą" przeczytać możemy coś o modelu biznesowym. Nie wiadomo czy jego ekscelencja prowadzący w ogóle zauważył, ale fabuła ma problemy. By temu zaradzić być może należałoby zerknąć do szufladki kreatywność (jeśli takowa istnieje)? Przecież to dopiero drugi zeszyt i nie możemy wymagać by ktoś przygotował się to pracy czytając (COKOLWIEK!) przynajmniej o scenopisarstwie.


Pan vision2001
Cytuj
[...]Pawlak lepiej by wyglądał w czerni i bieli (wg mnie tutaj kolor psuje jego pracę, co widzę po materiałach dodatkowych)[...]
Kolega vision rzeczywiście zbyt mocno przycisnął dzwonek do drzwi z czego m.in. zrodziła się scena.
Taka reakcja na kolory wyniknąć może z użycia niewłaściwej metody kolorowania. Nie wiem jak wygląda całość, bo widziałem kilka stron w necie. Za to dowiedziałem się czym są "dodatki". Dowiedziałem się też, że wcale nie ratują fabuły (niezależnie od tego, w którym miejscu są).


Teraz rzeczy, które nas nie interesują gdy wspominamy fabułę:
-model biznesowy,
-słaby rynek kupujących,
-warunki zewnętrzne,
-zrób se sam (bo jak widać mnogość komiksów amerykańskich i japońskich też znacząco na fabułę nie wpływa. Nie wiem zatem co miałby mój komiks zmienić).


Rzeczy, które mogą przekonać nas do komiksu.
- klimat podobno z archiwum X (byłem fanem więc do mnie to przemawia)
- każdy zeszyt w innym stylu (ciekawy pomysł)


Przepraszam jeśli fakty są zbyt obiektywne. Nie mam jeszcze obycia z wrażliwością forumowiczów.


P.S.
Cytuj
Mamy pomysł na kilka sezonów
Panie, miej nas w opiece...
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Luty 2019, 19:22:01 wysłana przez Mark Riddle »

Offline Kalander

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 16:08:51 »
Cytuj

Ja z kolei jestem pełen podziwu jak bardzo kocioł przygania garnkowi.

Przynajmniej przyznałeś, że nie jesteś bez winy.

Twoje cytowania z forum gildii robią średnie wrażenie, bo znajomość opinii paru anonimowych użytkowników nie zmieni faktu, że próbujesz dyskutować o komiksie, którego nie czytałeś. Co więcej, nawet nie miałeś w rękach.

Cytuj

Fabułę Larinae łyka się w jakiś kwadrans.

Zeszyt amerykański czytam w jakieś 12 minut,W7 wychodzi powyżej średniej (m. in. dzięki fajnym dodatkom).

Cytuj
A przypadkiem fabuła nie powinna takiego efektu wywoływać?

Pewnie że tak! I robi to bardzo dobrze, tak jak dodatki.

Nie wiem, może za młody jestem, ale rodzice zawsze mnie uczyli, żeby nie dyskutować o dziełach kultury, których się nie zna, bo świadczy to o złym wychowaniu, ignorancji i o jeszcze kilku niefajnych rzeczach.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 16:13:53 »
Boszszsz, @Mark, masz atak jakiejś choroby, czy też zawsze tak o komiksach, których na oczy nie widziałeś? (że o ich czytaniu nie wspomnę)  :o

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 17:51:22 »
Cytuj
Przynajmniej przyznałeś, że nie jesteś bez winy.
Przyłapałeś mnie zaraz się potnę.
Cytuj
Twoje cytowania z forum gildii robią średnie wrażenie
Mało mnie obchodzi co robi na Tobie wrażenie.
Cytuj
bo znajomość opinii paru anonimowych użytkowników nie zmieni faktu, że próbujesz dyskutować o komiksie, którego nie czytałeś. Co więcej, nawet nie miałeś w rękach.
Jeśli chodzi o fakty. Wielu nie widziało wirusa jednak wielu rozmawia o szczepionkach. Nie znajomość opinii tylko faktów. Błąd pisarski jest faktem. Jak ci przeszkadza czyjaś anonimowość to poproś o pełne dane. Fakt i tak zostanie faktem. Faktem też jest, że pisałem, że widziałem kilka stron w necie. Gdybyś czytał co pisałem o scenopisarstwie to byś wiedział, że wystarczą trzy strony by kogoś przekonać do komiksu/książki. To znaczy, że po tych trzech stronach osoba ma już jakąś opinię. Ja na szczęście nie opieram swoich wypowiedzi o opinie (bo one bywają subiektywne), a o obiektywne fakty wspomniane przez czytelników. Kolejnym faktem jest to, że nie wykazałeś tą sofistyką i zabiegami erystycznymi, że się mylę.
Cytuj
Zeszyt amerykański czytam w jakieś 12 minut
Chwalisz się czy żalisz?
Cytuj
W7 wychodzi powyżej średniej (m. in. dzięki fajnym dodatkom).
A powinien dzięki fabule.
Cytuj
Pewnie że tak! I robi to bardzo dobrze, tak jak dodatki.
No to mamy sprzeczne dane bo wykazano błąd fabuły (pan keram)
Długość fabuły też jest problemem (pan xetras). I tero uwaga. Na scenie pojawia się jego ekscelencja, najjaśniejszy pan prowadzący ratując sytuację
Cytuj
-ściskać dłuższe fabuły do stron max 32 strony, kosztem dodatków, aranżu kompozycji, itp.
Co mogłoby zaowocować dłuższą fabułą i możliwością umieszczenia kilku dodatkowych scen utrudniających życie bohaterowi. Za jednym razem mamy anulowane dwa problemy. Dodatki może w formie plakatów sprzedać obok komiksu? co może troszeczkę anulowałoby deficyt. Klientowi ilościowemu się spodoba skoro błędy pisarskie kupili.
Cytuj
Nie wiem, może za młody jestem, ale rodzice zawsze mnie uczyli, żeby nie dyskutować o dziełach kultury, których się nie zna, bo świadczy to o złym wychowaniu, ignorancji i o jeszcze kilku niefajnych rzeczach.
Uff..dzięki Bogu ten komiks nie jest dziełem.


P.S. Turuś, nie dąsaj się. My będziemy najlepszymi kumplami jak tylko uporam się z Twoimi akolitami  ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Luty 2019, 17:55:10 wysłana przez Mark Riddle »

Offline wonap

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 18:13:06 »
Widzę, że wypowiedzi troszkę odbiegają od samego komiksu;) Zamówiłem, odebrałem, przeczytałem;)
  • Fabuła bardzo dobra
  • Cena za zeszyt troszkę wysoka. Za 10zł bym brał chętniej;) (mówię o okładkowej a nie o tej jaką zapłaciłem czyli jakieś 11 ale zawsze się odnoszę do okładkowej;))
  • Czekam na kolejne numery
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Luty 2019, 18:14:58 wysłana przez wonap »

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 19:17:16 »
P.S. Turuś, nie dąsaj się. My będziemy najlepszymi kumplami jak tylko uporam się z Twoimi akolitami  ;D


Pomijając całą resztę słodkich głupot, które wypisujesz, "turuś" to dosyć znaczące zniekształcenie nicka, nie wiem jak tutaj, ale na pozostałych forach jest to traktowane jako wyraźne naruszenie netetykiety (ja mam na to wywalone, ale moderatorzy i administratorzy powinni zacząć się pochylać, zanim zrobi się tutaj bajzel).
W kwestii "akolitów", dla wielu z nich, od lat jestem jak zadra w tylnej części ciała, ale tego chyba też nie załapałeś :(

[/size]
Widzę, że wypowiedzi troszkę odbiegają od samego komiksu;) Zamówiłem, odebrałem, przeczytałem;)
  • Fabuła bardzo dobra
  • Cena za zeszyt troszkę wysoka. Za 10zł bym brał chętniej;) (mówię o okładkowej a nie o tej jaką zapłaciłem czyli jakieś 11 ale zawsze się odnoszę do okładkowej;))
  • Czekam na kolejne numery


Dzięki za opinię, a w kwestii ceny, nie mamy wsparcia instytucji państwowej, która by nam dokładała z kasy podatników do publikacji (ze względu na tematykę nie możemy liczyć na takie finansowanie), cena okładkowa wynika z wolnorynkowej marży dużych sieci księgarskich i raczej tam należy kierować uwagi :(
Zazwyczaj w przypadku zakupów komiksów sugeruję księgarnie specjalistyczne lub internetowe (co zresztą jak widać zrobiłeś, chociaż W7 można zakupić nawet poniżej magicznej kwoty 10pln ;) )

Offline Nawimar III

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #52 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 13:11:04 »
Opinia Kolegi o drugiej odsłonie tej serii:

https://paradoks.net.pl/read/37116-wydzial-7-larinae-recenzja

Offline LordDisneyland

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #53 dnia: So, 16 Luty 2019, 03:37:38 »
Przyzwoita recenzja, tylko w oczy kłuje mnie ta "grupa zagranicznych osób" :(
,, - Eeeeech.''

Offline Klint

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #54 dnia: So, 16 Luty 2019, 08:18:27 »
A kiedy możemy się spodziewać okładki kolejnego tomu ?

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #55 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:17:20 »
A kiedy możemy się spodziewać okładki kolejnego tomu ?
Jak tylko autor zrobi ostateczną wersję :)
W związku z tą okładką chyba zrobimy konkurs na stronie Wydziału ( https://www.facebook.com/wydzial7komiks/ ), fajne nagrody będą ;) a pytanie łatwe, trzeba będzie zgadnąć autora okładki  8)
« Ostatnia zmiana: So, 16 Luty 2019, 11:18:52 wysłana przez turucorp »

Offline LordDisneyland

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #56 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:04:01 »
Nie przewidujecie konkursu dla osób niefejsbookowych?
,, - Eeeeech.''

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #57 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:11:05 »
Nie przewidujecie konkursu dla osób niefejsbookowych?
Nie bardzo jest gdzie :(
Konkurs będzie na razie jeden, na fejsie docieramy przez dwie grupy komiksowe do  ponad +/- 10K użytkowników równocześnie, nie widzę alternatywy  ???

Offline LordDisneyland

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #58 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:32:11 »
Dziękuję za odpowiedź.
,, - Eeeeech.''

Offline starcek

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #59 dnia: So, 16 Luty 2019, 19:08:53 »
Nie wiem w ile pochłonąłem drugi zeszyt, ale miałem poczucie, że seria chwyciła wiatr w żagle. A może to tylko wrażenie spotęgowane kreską, która była dla mnie ciekawsza od tej z pierwszego zeszytu? Tak więc - do trzech razy sztuka.  ;)  A potem się zobaczy.


Ale dlaczego 2 nie ma blanka? Dlaczego?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.