Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 97424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pinto

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #810 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 11:29:28 »
ani to dobre, ani ciekawe.
Uściślijmy: jak na komiks. Gdyby to była okładka jakiejś prozy, to wtedy jak najbardziej :)

Offline Chmurny

« Odpowiedź #811 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 12:22:32 »
Uściślijmy: jak na komiks. Gdyby to była okładka jakiejś prozy, to wtedy jak najbardziej :)
Tak, domyślałem się takiego podejścia, choć założenie, ze funkcje okładki komiksu są inne od np.: okładek beletrystyki, mnie wydaje się z gruntu fałszywe, no bo czemuż okładkę komiksu ma stanowić bezkompozycyjne nadziubdzianie z wyśrodkowanymi komputerowymi literkami w estetyce dla nastolatków? Taki turucorp walczy, żeby poszerzać grono czytelników komiksu, no to ludzi z poza ma nagonić okładką Dobranocki?
A ta okładka jest dobra pod paroma względami, z czego wybija się: chcę wiedzieć, co się za nią kryje, odkryć tajemnicę. I ten, kto ją zrobił, zwyczajnie ma pojęcie o projektowaniu graficznym.

Opinia, że Ci się nie podoba, jest ok, natomiast, że to słabe jak na komiks - a przemalowany Wyeth to dobra okładka dla komiksu?

Niespecjalnie orientuję się w dziejach i kultowych pozycjach komiksowych, i mogę się mylić, ale czy ta okładka nie nawiązuje do któregoś Volverina?

Offline Dracos

« Odpowiedź #812 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 12:36:34 »
Okładka jest dobra tak jak i do Larinae (gratulacje dla właściciela oryginału), ja mam tylko z tym zgrzyt że dałbym je jako odróżniające/wyróżniające się stylem do okładek B. Tak na moje oko to by było bardziej spójne patrząc na całą serię.

Offline Toranga

« Odpowiedź #813 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 21:01:58 »
Niespecjalnie orientuję się w dziejach i kultowych pozycjach komiksowych, i mogę się mylić, ale czy ta okładka nie nawiązuje do któregoś Volverina?

Może chodzić o tę.

Offline Klint

« Odpowiedź #814 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 10:43:24 »
Tak się zastanawiam czy może w ramach oczekiwań na papier przedstawiony by nam wersje okładek ?

Offline Zamorano

« Odpowiedź #815 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 19:46:46 »
Znakomita okładka. Uściślijmy, że również jak na komiks. A może nawet przede wszystkim.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline kierpic

« Odpowiedź #816 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 15:17:22 »
Około festiwalowo.
Z Chmurnym wybraliśmy się na wystawę związaną z Wydziałem. Dyskusji nie było końca! Tylko żadnego autora nie spotkaliśmy, a tak liczyłem, że kupię nowy numer. Może kiedyś...

Offline vision2001

« Odpowiedź #817 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 10:37:07 »
Za chwilę numer 8! Papier zaklepany, druk potwierdzony, a więc oficjalnie prezentujemy obie okładki. Odcinek – i okładkę podstawową – narysował Krzysztof Budziejewski. Wariant okładki w wykonaniu Robert Adlera.

Prapremiera ósemki odbędzie się w ramach wydziałowej wystawy w sklepie Yatta (o szczegółach jeszcze poinformujemy). W grudniu numer trafi do szerokiej dystrybucji, a więc sklepów internetowych i stacjonarnych.

PS. Aha, na odcinek #9 też już mamy papier!

Ładna ta adlerowska okładka.
A podstawowa tak ciut bardziej wymagająca pracy niż odcinka 2 - Larinae.

EDIT: dopiero zauważyłem, że kierpic w zdjęciach już pokazał obie okładki  :o

EDIT 2: za rzadko zaglądam w ten wątek... Jeśli chodzi o Wolverine #50 mam gdzieś ten komiks w domu i to:

Może chodzić o tę.

w wydaniu zeszytowym wygląda inaczej:

Miejsca nacięć zrobionych przez pazury są wycięte i widać wnętrze komiksu.
Podobnie Marvel zrobił z Sabretooth #1 (polskie wydanie Mega Marvel 1/14/1997) i też gdzieś mam to w wydaniu zeszytowym, a wygląda to tak, że powycinane są litery "OO":

Może później je znajdę i jakieś fotki pyknę? Zobaczymy.

Koniec offtopu :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Listopad 2021, 11:14:29 wysłana przez vision2001 »

Offline turucorp

« Odpowiedź #818 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 11:47:08 »
Uruchomiliśmy format cyfrowy, w ramach abonamentu na Empik Go.
Na chwilę obecną udostępniamy zeszyty pierwszego sezonu i numer specjalny ("Helena").
https://www.empik.com/szukaj/produkt?publisherFacet=wydzia%C5%82+7