Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171263 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pinto

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #810 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 11:29:28 »
ani to dobre, ani ciekawe.
Uściślijmy: jak na komiks. Gdyby to była okładka jakiejś prozy, to wtedy jak najbardziej :)

Offline Chmurny

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #811 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 12:22:32 »
Uściślijmy: jak na komiks. Gdyby to była okładka jakiejś prozy, to wtedy jak najbardziej :)
Tak, domyślałem się takiego podejścia, choć założenie, ze funkcje okładki komiksu są inne od np.: okładek beletrystyki, mnie wydaje się z gruntu fałszywe, no bo czemuż okładkę komiksu ma stanowić bezkompozycyjne nadziubdzianie z wyśrodkowanymi komputerowymi literkami w estetyce dla nastolatków? Taki turucorp walczy, żeby poszerzać grono czytelników komiksu, no to ludzi z poza ma nagonić okładką Dobranocki?
A ta okładka jest dobra pod paroma względami, z czego wybija się: chcę wiedzieć, co się za nią kryje, odkryć tajemnicę. I ten, kto ją zrobił, zwyczajnie ma pojęcie o projektowaniu graficznym.

Opinia, że Ci się nie podoba, jest ok, natomiast, że to słabe jak na komiks - a przemalowany Wyeth to dobra okładka dla komiksu?

Niespecjalnie orientuję się w dziejach i kultowych pozycjach komiksowych, i mogę się mylić, ale czy ta okładka nie nawiązuje do któregoś Volverina?

Offline Dracos

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #812 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 12:36:34 »
Okładka jest dobra tak jak i do Larinae (gratulacje dla właściciela oryginału), ja mam tylko z tym zgrzyt że dałbym je jako odróżniające/wyróżniające się stylem do okładek B. Tak na moje oko to by było bardziej spójne patrząc na całą serię.

Offline Toranga

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #813 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 21:01:58 »
Niespecjalnie orientuję się w dziejach i kultowych pozycjach komiksowych, i mogę się mylić, ale czy ta okładka nie nawiązuje do któregoś Volverina?

Może chodzić o tę.


Offline Klint

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #814 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 10:43:24 »
Tak się zastanawiam czy może w ramach oczekiwań na papier przedstawiony by nam wersje okładek ?

Offline Zamorano

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #815 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 19:46:46 »
Znakomita okładka. Uściślijmy, że również jak na komiks. A może nawet przede wszystkim.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline kierpic

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #816 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 15:17:22 »
Około festiwalowo.
Z Chmurnym wybraliśmy się na wystawę związaną z Wydziałem. Dyskusji nie było końca! Tylko żadnego autora nie spotkaliśmy, a tak liczyłem, że kupię nowy numer. Może kiedyś...














Offline vision2001

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #817 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 10:37:07 »
Cytuj
Za chwilę numer 8! Papier zaklepany, druk potwierdzony, a więc oficjalnie prezentujemy obie okładki. Odcinek – i okładkę podstawową – narysował Krzysztof Budziejewski. Wariant okładki w wykonaniu Robert Adlera.

Prapremiera ósemki odbędzie się w ramach wydziałowej wystawy w sklepie Yatta (o szczegółach jeszcze poinformujemy). W grudniu numer trafi do szerokiej dystrybucji, a więc sklepów internetowych i stacjonarnych.

PS. Aha, na odcinek #9 też już mamy papier!





Ładna ta adlerowska okładka.
A podstawowa tak ciut bardziej wymagająca pracy niż odcinka 2 - Larinae.

EDIT: dopiero zauważyłem, że kierpic w zdjęciach już pokazał obie okładki  :o

EDIT 2: za rzadko zaglądam w ten wątek... Jeśli chodzi o Wolverine #50 mam gdzieś ten komiks w domu i to:

Może chodzić o tę.



w wydaniu zeszytowym wygląda inaczej:



Miejsca nacięć zrobionych przez pazury są wycięte i widać wnętrze komiksu.
Podobnie Marvel zrobił z Sabretooth #1 (polskie wydanie Mega Marvel 1/14/1997) i też gdzieś mam to w wydaniu zeszytowym, a wygląda to tak, że powycinane są litery "OO":



Może później je znajdę i jakieś fotki pyknę? Zobaczymy.

Koniec offtopu :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Listopad 2021, 11:14:29 wysłana przez vision2001 »

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #818 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 11:47:08 »
Uruchomiliśmy format cyfrowy, w ramach abonamentu na Empik Go.
Na chwilę obecną udostępniamy zeszyty pierwszego sezonu i numer specjalny ("Helena").
https://www.empik.com/szukaj/produkt?publisherFacet=wydzia%C5%82+7

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #819 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 23:00:20 »
Brytyjska edycja pierwszego sezonu Wydziału, czyli „Section VII” już jest wydrukowana i za chwilę rozpocznie swoją podróż do rąk wspierających na KS, oraz w różne zakątki GB  ;)

Offline Lyricstof

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #820 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 23:56:31 »
Fajna rzecz, dobrze zrobiona widziałem e-wersję. Można porównać z polską wersją, bo np. dymki są w innych miejscach. Inne fragmenty ilustracji są odsłonięte. Szkoda, że jednak ograniczyli się w zasadzie do samych zeszytów. Przydałaby się galeria okładek chociażby. Czekam niecierpliwie na wersję papierową. Jest szansa, że przed świętami będzie. A swoją drogą dość szybko to wydrukowali od zapowiedzi druku. Kilka dni.  :o Chyba nie mają problemu z papierem.  ;) Mam nadzieję, że pod względem dodatków dużo lepiej wypadnie W7IE. Tylko kiedy to będzie.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #821 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 00:26:57 »
Fajna rzecz, dobrze zrobiona widziałem e-wersję.
Rezygnacja z dodatków była ich decyzją, ale jak sobie pomyślę, ile było cyrku z tłumaczeniem samego komiksu, to może to i dobra decyzja, bo bym całkowicie zwariował. Do tego kwestia, ile z tego byłoby czytelne dla niepolskiego odbiorcy?
IE będzie miał inną konstrukcję, powinno się zmieścić trochę dodatków, których namiastka jest właśnie prezentowana na wystawie Wawie. Jednak trzonem będą krótkie formy, wykonane przez twórców, z których normalnie nie wyciągnęlibyśmy całego zeszytu, pierwsze szorciaki mam już na dysku  8) W dodatku to tylko grubszy zeszyt, a nie integral.

Offline Kielo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #822 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 09:53:42 »
oraz w różne zakątki GB  ;)

A mozna sie dowiedziec co to za zakatki? Z checia bym nabyl.

Online misiokles

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #823 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 09:58:13 »
Zgaduję, że w każde, gdyż to jest normalne wydawnictwo ze sklepem i za kilka dni zapewne pojawi się do kupienia na stronie: https://www.afterlightcomics.com/

Offline Kielo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #824 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 16:53:07 »
Dzieki. Kupie na pewno.