Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171399 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #750 dnia: So, 20 Marzec 2021, 15:31:06 »
Zarówno wersja alternatywna jak i wersja blank to dodatkowa inwestycja (odrębny druk okładek, dużo mniejsza dystrybucja). O ile wersje alternatywne/limitowane mają w miarę duże grono nabywców, o tyle blanki to naprawdę nisza (przynajmniej w przypadku W7).

Rozumiem, szkoda, że tak jest. Ale fajnie, że niektóre zeszyty będą miały wersję blank.

Rezygnujemy niestety, przynajmniej na razie, z wersji cz-b, co mnie osobiście bardzo boli, bo np. finałowy zeszyt drugiego sezonu aż się prosi o taką edycję :(

A to jest smutna wiadomość. W pełni się zgadzam i popieram. Szczególnie zeszyt finałowy z wiadomych powodów, ale też nie pogardziłbym zeszytem specjalnym w tej wersji, chociaż nie wiem kto będzie rysował, albo zapomniałem. Sam kupiłem Helenę w wersji czarno-białej i naprawdę rewelacyjnie się czytało - oglądało na dwa zeszyty. Polecam kto jeszcze nie kupił.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #751 dnia: So, 20 Marzec 2021, 15:46:29 »
A to jest smutna wiadomość. W pełni się zgadzam i popieram. Szczególnie zeszyt finałowy z wiadomych powodów, ale też nie pogardziłbym zeszytem specjalnym w tej wersji, chociaż nie wiem kto będzie rysował, albo zapomniałem. Sam kupiłem Helenę w wersji czarno-białej i naprawdę rewelacyjnie się czytało - oglądało na dwa zeszyty. Polecam kto jeszcze nie kupił.

Problem z "Heleną" ogólnie jest taki, że jej dostępność została ograniczona (nie trafił do sieci Empik, ze względu na problemy zaksięgowania tej pozycji w ich systemie), do tego wersja cz-b była bardzo limitowana, a jednak nadal jest bez problemu dostępna. Na razie chyba nie będziemy eksperymentować z tą formą wydawania (chociaż technicznie jest to oczywiście możliwe, ale wymaga odrębnego, trochę innego przygotowania materiału, co dodatkowo komplikuje cały proces).

Nesumi

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #752 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 07:34:41 »
Zarówno wersja alternatywna jak i wersja blank to dodatkowa inwestycja (odrębny druk okładek, dużo mniejsza dystrybucja). O ile wersje alternatywne/limitowane mają w miarę duże grono nabywców, o tyle blanki to naprawdę nisza (przynajmniej w przypadku W7). My decydujemy, Ongrys realizuje, ale nie chcemy nadużywać tej formy.
Tak, w drugim sezonie będą blanki, ale jeszcze nie zapadła decyzja, w których numerach.
Rezygnujemy niestety, przynajmniej na razie, z wersji cz-b, co mnie osobiście bardzo boli, bo np. finałowy zeszyt drugiego sezonu aż się prosi o taką edycję :(

Nawet jeśli, jak mówisz, blanki to nisza, to i tak sprzedaż jest chyba zadowalająca, bo trupia główka zniknęła z dystrybucji dosyć szybko. Na chwilę obecną z blanków W7 jest tylko Martwa woda. Poza tym wydawnictwo dystrybuuje blanki w cenie okładek alternatywnych, czyli o jakieś 80% drożej od wersji podstawowej, więc już na tym etapie amortyzuje trochę koszty słabszej sprzedaży. Weźcie sie w garść i dajcie jakiegoś kolejnego blanka, proszę.

Offline misiokles

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #753 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 08:16:34 »
No ale wydawca przecież napisał w cytowanym przez ciebie poście że w drugim sezonie będą blanki w wybramych numerach, natomoast zrezygnowano z wersji cz-b.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #754 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 08:31:39 »
No ale wydawca przecież napisał w cytowanym przez ciebie poście że w drugim sezonie będą blanki w wybramych numerach, natomoast zrezygnowano z wersji cz-b.

Nie jestem wydawcą, tę funkcję pełni Ongrys  :P
Blanki będą, spokojnie.
Nie ma sensu zestawiać poziomu sprzedaży okładek alternatywnych z blankami, bo blanki mają niższy nakład, a są równie kłopotliwe w produkcji.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Marzec 2021, 08:35:05 wysłana przez turucorp »

Nesumi

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #755 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 11:16:14 »
No ale wydawca przecież napisał w cytowanym przez ciebie poście że w drugim sezonie będą blanki w wybramych numerach, natomoast zrezygnowano z wersji cz-b.
Aha, wiem. Ale to dosyć ogólne stwierdzenie. Takie mało zobowiązujące rzekłbym.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #756 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 11:20:58 »
Aha, wiem. Ale to dosyć ogólne stwierdzenie. Takie mało zobowiązujące rzekłbym.

W takim razie bardziej zobowiązująco ci odpowiem, że blanki do konkretnego zeszytu są już wydrukowane i czekają na moment, kiedy będzie drukowany cały zeszyt   :D

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #757 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 15:48:15 »
Na FB już się trochę rozniosło, więc pozwolę sobie tutaj też wrzucić, żeby znowu nie było, że coś ukrywamy czy coś.
https://www.instagram.com/p/CNnR9spl3co/?igshid=2qnkk0ptg1i

Offline Takesh

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #758 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 16:06:03 »
Co tam jest napisane, bo nie mam tam konta i nie mogę rozwinąć niusa? Domyślam się właściwie, że seria będzie ukazywać się za wielką wodą?

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #759 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 16:18:28 »
Na razie za tą mniejszą wodą ;)
Brytyjskie wydawnictwo AfterLights startuje z kickstarterem na integrala pierwszego sezonu.

Offline Takesh

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #760 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 16:28:18 »
No to wielkie gratulacje i trzymam kciuki żeby był to spory sukces!!!

Trochę naszych pracuje dla zagranicznych wydawnictw,  ale serii eksportowanych za wiele nie ma. Oby przeniosło się to na dalszy rozwój Wydziału 😀

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #761 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 16:52:48 »
To pierwszy, malutki kroczek, w dodatku nie z naszej inicjatywy, bo takie ruchy planowaliśmy dopiero jak się zbierze więcej materiału.
Na razie będziemy spokojnie obserwować, bo AfterLight działa w bardzo bezpieczny sposób, testując za każdym razem potencjał danego tytułu przez zbiórkę KS. Ich podejście i profil wydawniczy jest dosyć bliskie temu jak my traktujemy tę serię, więc drobnymi kroczkami...  ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #762 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 17:17:50 »
A czy planowane jest wydanie polskiego integrala?

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #763 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 17:53:23 »
A czy planowane jest wydanie polskiego integrala?

Robię karbę na kolbie karabinu za każdym razem kiedy pada to pytanie  :(
Tak, jest planowane takie wydanie, na identycznych zasadach jak w krajach o bardziej rozwiniętej kulturze komiksowej, tzn. kiedy regularna seria osiągnie założony pułap sprzedaży i minie wystarczająco długi okres czasu, żeby takie wydanie nie wpłynęło na sprzedaż zeszytów.
Edit
Gwoli ścisłości, wydanie brytyjskie będzie mocno zredukowane, bez dodatków itd. tylko komiks, poprzedzony niezbędnym wstępniakiem, wyjaśniającym kontekst historyczny i geopolityczny tej serii.

« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Kwiecień 2021, 18:40:06 wysłana przez turucorp »

Offline kv

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #764 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 19:25:04 »
Szczere gratulacje!

Mały krok dla komiksiarza, ale wielki dla komiksowa   ;D