Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 173066 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #735 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 16:41:59 »
Ok, ale ten kolejny zeszyt to kiedy? Niedawno kupiłem całość i ten ostatni zeszyt to mnie trochę zaintrygował i czekam teraz co dalej.
Batman returns
his books to the library

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #736 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 17:03:32 »
Ok, ale ten kolejny zeszyt to kiedy? Niedawno kupiłem całość i ten ostatni zeszyt to mnie trochę zaintrygował i czekam teraz co dalej.

Jest w drukarni.

Offline Toranga

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #737 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 21:05:25 »
A tak serio to po co dobra seria, jaką jest W7 miała by robić crossa z taką kupą jak BO...

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #738 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 21:28:46 »
Może jednak spróbujmy nie wartościować komiksów w tak ekstremalny sposób?  :(

Offline Toranga

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #739 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 21:38:03 »
Spróbujmy.
Po co robić crossa W7 z serią, która nie ma do niego startu ani pod względem graficznym, ani scenariuszowym.
PS Nie pomyślałbym że określenie "kupa" będzie przeszkadzało komuś, kto pisał na tym forum o "ciamkaniu biskupom".

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #740 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 21:50:19 »
Spróbujmy.
Po co robić crossa W7 z serią, która nie ma do niego startu ani pod względem graficznym, ani scenariuszowym.
PS Nie pomyślałbym że określenie "kupa" będzie przeszkadzało komuś, kto pisał na tym forum o "ciamkaniu biskupom".

„ciamkanie biskupom” jest obiektywnym stwierdzeniem powszechnie znanego (i przez wielu akceptowanego) faktu, a nie subiektywną oceną cudzej twórczości :(
Nie przeszkadza mi język, tylko cel w jakim zostało użyte dane określenie.

Offline BillyButcher

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #741 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 13:04:32 »
Ludzie nie przesadzajmy , rozumiem ,że lubicie Wydział 7 (cieszę się waszym szczęściem) ale nazywanie innego dzieła "kupą" tylko dlatego ,że podsłyszałem na tym forum pewną plotkę i z czystej ludzkiej ciekawości chciałem się dowiedzieć czy jest ona prawdopodobna , jest co najmniej fanboyskie.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #742 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 17:41:58 »
"Pościg na E 81" jest już dostępny w Empikach, czyli na Gildii tez zapewne na dniach.

Offline emedzi 12

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #743 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 22:28:57 »
Takie pytanie, jako, iż seria co i rusz nazywana jest polskim "BBPO", albo "Z archiwum X", to czy to podobieństwo jest aż tak odczuwalne, czy jednak da się w niej odnaleźć coś oryginalnego, świeżego? Czy to po prostu inspiracja tamtymi dziełami i swego rodzaju zaadaptowanie ich na rzeczywistość PRL, bazowanie na polskich legendach miejskich, mitologii słowiańskiej? Czy jedynie swoisty komiksowy patriotyzm i wspieranie polskiego komiksu popularnego (z którym w naszym kraju jest słabo) jest tym co powinno głównie motywować do zakupu, czy jednak jest to dzieło na tyle dobre, iż da się w nim zauważyć jakieś inne podejście, niż w innych seriach "monster of the week"?

Offline misiokles

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #744 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 22:58:18 »
Wydział 7 to podejście 'potwór zeszytu' i póki co - bez głównej fabuły ciągnącej się w tle wszystkich numerów. Takie było założenie twórców na pierwszy sezon, gdyż byli niepewni czy seria się przyjmie - co chyba jest zrozumiałe. Porównania z BBPO i Archiwum X są zasadne, z tą różnicą, że akcja dzieje się na terenie naszego kraju (z drobnymi wyjątkami). I to wystarczy - mamy w geografii, historii i mitologii dość sporo 'dobra' by je nie wykorzystywać. Nie ma tu oryginalnego podejścia do monster of the week, mamy jedynie mało przemielone przez popkulturę elementy świata ponadnaturalnego, ale Kontny pisze je tak, że po lekturze zeszytu jest się ciekawym co będzie z następnym.

Offline kierpic

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #745 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 16:01:51 »
Lubię zeszyty W7, mają świetne okładki, ale sztosem by było przeczytać całą serię w integralu.

Zastanawiam się za to, czy dla spójności fabuły, nie lepiej wyszłoby ograniczenie ilości rysowników?
Mimo tego, że wszyscy są świetni, to czuję że w tym barszczu jest za dużo grzybów ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Marzec 2021, 16:13:26 wysłana przez kierpic »

Offline Arne

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #746 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 18:20:19 »
Bo to zupa grzybowa, a nie barszcz ;)

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #747 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 07:25:05 »
Nowe grzyby do tego „barszczu/grzybowej”.

« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Marzec 2021, 08:09:21 wysłana przez turucorp »

Offline Lyricstof

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #748 dnia: So, 20 Marzec 2021, 14:11:55 »
Na FB Wydziału pojawiły się posty z rysunkami na blankach W 7. Niektóre znane, inne nie. Na pewno warto zobaczyć.
W związku z tym mam pytania: Dlaczego tylko dwa wybrane zeszyty mają wersję blank? I kto o tym decyduje wydawca czy twórcy serii?
I jeszcze jedno, czy w drugim sezonie będą, są planowane warianty blank?

Tak minie to trochę zastanawia, bo chyba fajnie by było, aby do każdego zeszytu była wersja pustookładkowa, tak jak to jest w przypadku Żbika. Jednak chyba jest sporo osób, które dodatkowo skusiłby się na tę wersję właśnie.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #749 dnia: So, 20 Marzec 2021, 15:08:28 »
Zarówno wersja alternatywna jak i wersja blank to dodatkowa inwestycja (odrębny druk okładek, dużo mniejsza dystrybucja). O ile wersje alternatywne/limitowane mają w miarę duże grono nabywców, o tyle blanki to naprawdę nisza (przynajmniej w przypadku W7). My decydujemy, Ongrys realizuje, ale nie chcemy nadużywać tej formy.
Tak, w drugim sezonie będą blanki, ale jeszcze nie zapadła decyzja, w których numerach.
Rezygnujemy niestety, przynajmniej na razie, z wersji cz-b, co mnie osobiście bardzo boli, bo np. finałowy zeszyt drugiego sezonu aż się prosi o taką edycję :(