Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171311 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #630 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 12:36:09 »
Gdyby nie chodziło o ciebie? Nie mogłoby nie chodzić o ciebie, bo nikt inny nie robiłby tu takiego syfu.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #631 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 13:27:41 »
O czym właściwie jest ten wątek?
O Kapralu, który nawet nie doczytał jednego zeszytu (albo nie zrozumiał fabuły?)?

"Komisja Wenecka jest niedoinformowana".
"Unia Europejska nas nie rozumie".
Ty już nawet gadasz PiSem.

Pozostali mogą sobie dowolnie gdybać czy przypinać nam jakieś „ideologiczne konfabulacje”, ale sugerowałbym, żeby robili to w dziale offtop.

"Cenzuro wróć!" - zażądali artyści.

Mam cichą nadzieję, że moderator stanie na wysokości zadania i posprząta wylewający się tutaj upolityczniony syf równie skutecznie jak robił to wczoraj w innym temacie.

Milicja! Na pomoc!

Offline OokamiG

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #632 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 13:47:30 »
A ja nie słyszałem o tym szpitalu i dowiedziałem się z komiksu, że istniał. Więc komiks ma tu warol edukacyjny. Poza tym tło historyczne jest w utworach popkulturowych często wykorzystywane. W USA nikt nie piekli się o to, że zamach na JFK jest podstawą do wielu bardziej i mniej ambitnych tworów. Tylko w tym zaścianku historia traktowana jest jako jakaś świętość. Szanujmy ofiary, nie powtarzajmy tych błędów i bawmy się historią, dzięki temu ucząc się o czasach słusznie minionych.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Listopad 2020, 13:49:15 wysłana przez OokamiG »

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #633 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 13:53:33 »
Wygląda na to, że „Import eksport” będzie miał 64 strony, już w wkrótce ujawnimy najwyższy próg zbiórki (właśnie sfinalizowaliśmy kwestie z tym związane  8) ), dzięki wszystkim za wsparcie.
„Letnicy” są już fizycznie dostępni, pojawiają się pierwsze recenzje, mam nadzieję, że wszyscy czytelnicy będą równie zadowoleni.
Na dniach postaramy się zaprezentować okładki do kolejnego zeszytu, czyli „Pościg na E81”, który właśnie wędruje do drukarni.

Kwestię żenującego zachowania jednego z użytkowników forum pozwolę sobie pozostawić w rękach moderacji, osoby zmęczone moimi próbami podejmowania dialogu z tego typu osobnikami przepraszam za zaśmiecanie forum.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Listopad 2020, 13:55:29 wysłana przez turucorp »

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #634 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 13:56:03 »
A ja nie słyszałem o tym szpitalu i dowiedziałem się z komiksu, że istniał. Więc komiks ma tu warol edukacyjny.

Dowiedziałeś się, że istniał, no i co z tego? Nie dowiedziałeś się co tam się działo, więc to wiedza bezużyteczna. Na tej podstawie nie nauczysz się jakich błędów nie należy powtarzać. I nie pouczaj mnie, proszę, na temat zabawy historią. Z tym nigdy nie miałem najmniejszego problemu :)

Offline OokamiG

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #635 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 13:58:30 »
Ale mogę pogłębić swoją wiedzę, dzięki temu, że dowiedziałem się o takim miejscu w innych źródłach. Nie oczekuję tego od komiksu.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #636 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 14:04:27 »
Ale mogę pogłębić swoją wiedzę, dzięki temu, że dowiedziałem się o takim miejscu w innych źródłach. Nie oczekuję tego od komiksu.

Ale tu nawet nie o tę wiedzę chodzi, ile o elementarną uczciwość i przyzwoitość wobec faktów historycznych. Jeżeli w jednym komiksie masz fajnych UB-eków, złych Ruskich i biednych hitlerowców, to coś tu naprawdę jest nie halo.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Listopad 2020, 14:06:24 wysłana przez Kapral »

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #637 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 14:05:07 »
Ale mogę pogłębić swoją wiedzę, dzięki temu, że dowiedziałem się o takim miejscu w innych źródłach. Nie oczekuję tego od komiksu.

Ależ masz prawo mieć takie oczekiwania, pytanie tylko, czy trzeba takie wyjaśnienia na siłę wciskać do bardzo ograniczonego objętościowo zeszytu?
Kwestia „T-4” przewijała się w kilku dyskusjach przed premierą pierwszego zeszytu serii, po lekturze praktycznie nikt nie wrócił do nas z pretensjami.
Prawie nikt, jak widać powyżej po zachowaniu jednego oszołoma :(

Offline Takesh

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #638 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 14:09:22 »
A czy "Wydział 7" nie jest czasem wymyśloną historią? Która czerpie z naszej rzeczywistości, ale nią nie jest? CZYLI dzieje się w alternatywnej rzeczywistości??? Gdzie niektóre wydarzenia mogą inaczej przebiegać lub nie występować wogóle?Hmmm....

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #639 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 14:14:39 »
Kwestia „T-4” przewijała się w kilku dyskusjach przed premierą pierwszego zeszytu serii

Aha, czyli w pełni świadomie robicie czytelnikom wodę z mózgów. Coraz lepiej.

A czy "Wydział 7" nie jest czasem wymyśloną historią? Która czerpie z naszej rzeczywistości, ale nią nie jest? CZYLI dzieje się w alternatywnej rzeczywistości??? Gdzie niektóre wydarzenia mogą inaczej przebiegać lub nie występować wogóle?Hmmm....

Genialny pomysł! Takimi wykrętami można usprawiedliwić każdą głupotę i każde przekłamanie. Historia alternatywna to jednak coś zupełnie innego, drogi znawco :)

Offline Uluru

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #640 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 14:15:23 »
Ale tu nawet nie o tę wiedzę chodzi, ile o elementarną uczciwość i przyzwoitość wobec faktów historycznych. Jeżeli w jednym komiksie masz fajnych UB-eków, złych Ruskich i biednych hitlerowców, to coś tu naprawdę jest nie halo.

Tu na jednym forum jest czepialski Kapral i mizoginista Antari o jeszcze paru przyjemniaczkach nie wspominając  i też musimy żyć z tym faktem.

Offline qla

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #641 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 14:17:05 »
... Jeżeli w jednym komiksie masz fajnych UB-eków, złych Ruskich i biednych hitlerowców, to coś tu naprawdę jest nie halo.
Czyli jakby to wszystko nie było w jednym komiksie, to by było ok?
Kapitan żbik też powinien być zły, no bo przecież milicja nie była dobra w tamtych czasach... czy naprawdę uważasz, że jeśli powiedzmy UB było bee, to wszystkie osoby były złe? Czy wszyscy hitlerowcy byli źli? uważasz, ze każdy z chęcią walczył za Hitlera? Nie bez powodu straszno ludzi karą śmierci za dezercje.

Jednym słowem, wyluzuj. To jest komiks. Fikcja literacka. Nie komiks historyczny.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #642 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 14:22:30 »
Jednym słowem, wyluzuj. To jest komiks. Fikcja literacka. Nie komiks historyczny.

Jasne. Następnym razem można zrobić komiks, w którym Auschwitz było np. całkiem sympatycznym obozem sportowym, a dobrzy Niemcy grali tam sparringi w piłeczkę kopaną z reprezentacjami Romów, Żydów i Słowian. Taka fikcja literacka. Nie komiks historyczny :)

Offline Takesh

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #643 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 14:27:44 »
Czyli "Wydział 7" JEST komiksem historycznym, a nie zwykłą rozrywkową pulpą?? Muszę baczniej sprawdzać, co czytam...

Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #644 dnia: Wt, 17 Listopad 2020, 14:31:01 »
Odniosłem wrażenie, że jest rozrywkową pulpą osadzoną w tej konkretnej historii, a nie w jakiejś alternatywnej. Tak jak na przykład "Czterej pancerni i pies", "Kapitan Kloss", "W pustyni i w puszczy" albo "Trzej muszkieterowie". Ale mogę się mylić, bo jak już wspomniałem, nie doczytałem "Wydziału 7" do końca :)