Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171321 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #765 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 20:06:21 »
Super fajnie to wygląda. Trzymam kciuki za powodzenie projektu.  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline R~Q

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #766 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 09:32:50 »
A ja myślę, że dodatki w sensie te teczki itp. byłyby niezłym smaczkiem dla zachodniego czytelnika, powiew egzotyki Wschodu.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #767 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 10:09:58 »
A ja myślę, że dodatki w sensie te teczki itp. byłyby niezłym smaczkiem dla zachodniego czytelnika, powiew egzotyki Wschodu.
To jest decyzja brytyjskiego wydawcy, z którą ja akurat się zgadzam (przynajmniej przy tej edycji), dla polskiego czytelnika są one atrakcyjnym dodatkiem, dla Brytyjczyków mogą być zbyt hermetyczne. Przewidujemy naprawdę malutki nakład, zobaczymy jakie będą reakcje i przy ewentualnym dodruku lub drugim wydaniu zastanowimy się nad dodatkami.
Kurcze, to naprawdę nie jest takie proste, bo o ile jakieś polskie tytuły ukazują się zagranicą, to większość z nich ma dosyć uniwersalny charakter, a W7 jest mocno osadzony w polskich realiach i ciężko skalkulować jak będzie odebrany nad Tamizą.

Offline michał81

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #768 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 23:12:55 »
@turucorp może dziwne pytanie, ale czy będzie jakaś możliwość zakupu tego angielskie zbiorczego wydania u nas? Czy jedyną opcją jest ściąganie go z zagranicy. Ja bym chętnie nabył do kolekcji.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #769 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 08:21:42 »
To chyba pytanie do którejś księgarni specjalistycznej?
My mamy jakiś tam minimalny wpływ (w formie konsultacji  ;) ) na decyzje Ongrysa w kwestii dystrybucji, ale AfterLight to wydawnictwo brytyjskie, któremu udzielamy licencji.
Wiem, że są w Polsce ludzie, którzy dosyć regularnie wspierają ich na KS i tak nabywają.
Dla polskiego czytelnika właściwie nie będzie tam nic nowego, bo materiał jest zredukowany tylko do komiksu, jedyną kosmetyczną zmianą w zawartości jest forma kolejnych "teczek", stąd też podtytuł "𝐂𝐚𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐟 𝐭𝐡𝐞 𝐒𝐭𝐫𝐚𝐧𝐠𝐞 & 𝐔𝐧𝐧𝐚𝐭𝐮𝐫𝐚𝐥."

Offline michał81

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #770 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 11:07:07 »
To chyba pytanie do którejś księgarni specjalistycznej?
Jak teraz to napisałeś to pomyślałem o atomie na którym kupuje. Nieraz człowiek to ma takie zaćmienie.....


Dla polskiego czytelnika właściwie nie będzie tam nic nowego, bo materiał jest zredukowany tylko do komiksu, jedyną kosmetyczną zmianą w zawartości jest forma kolejnych "teczek", stąd też podtytuł "𝐂𝐚𝐬𝐞𝐬 𝐨𝐟 𝐭𝐡𝐞 𝐒𝐭𝐫𝐚𝐧𝐠𝐞 & 𝐔𝐧𝐧𝐚𝐭𝐮𝐫𝐚𝐥."
Jestem tego świadom, że tam nie będzie nic nowego, co jest w zeszytach które już ma.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #771 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 12:14:51 »
Jestem tego świadom, że tam nie będzie nic nowego, co jest w zeszytach które już ma.
W sumie to będzie, bo każdy zeszyt zamiast okładki i strony tytułowej zaczyna się stylizowaną teczką na dokumenty  :D

Offline Lyricstof

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #772 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 16:09:10 »
A na samym Kickstarterze nie ma takie opcji, że można wspierać z innego kraju. Jeżeli to jest realne to ten projekt z wysyłką do całej Europy, miałby większe powodzenie. Chociaż na Wyspach Brytyjskich mieszka wielu Polaków i to też jest potencjalny target na ten komiks.

Co do odbioru przez Anglików tego komiksu, to myślę że nie będzie tu dużego problemu ze zrozumieniem, pomimo wszystko (czyli naszych realiów z lat 60, SB itp.) to jest to dosyć uniwersalna opowieść.

Sam chętnie bym go kupił.  ;)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #773 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 17:23:13 »
Co do odbioru przez Anglików tego komiksu, to myślę że nie będzie tu dużego problemu ze zrozumieniem, pomimo wszystko (czyli naszych realiów z lat 60, SB itp.) to jest to dosyć uniwersalna opowieść.

Z tego co mnie pamięć nie myli, AfterLight robi zbiórki na KS z opcją "wysyłka na cały świat".
Jeśli chodzi o Brytyjczyków, to wydawnictwo wrzuca na razie enigmatycznie, na rozgrzewkę pojedyncze kadry, więc oni jeszcze nie wiedzą co i jak, ale jest już dosyć pozytywny odbiór.
Kwestia dodatków, tak jak wspomniałem, wydawnictwo podjęło taka decyzję, mi to pasuje z wielu względów (m.in. nie muszę na nowo kreować dokumentów, które w odróżnieniu od komiksów nie są przygotowane na warstwach). Obecna koncepcja jest optymalna na pierwsze podejście, kontekst historyczny i geopolityczny wyjaśnimy w przedmowie, a przewidywany nakład jest malutki, jeśli załapie to przy dodruku/drugim wydaniu będziemy się zastanawiać  ;)

Offline Lyricstof

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #774 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 15:04:30 »
Na FB AfterLight Comics podano datę startu kampanii Section VII na KS. - 3.05.

https://www.facebook.com/Afterlightcomics
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Ningobel

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #775 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 00:46:03 »
Był "przeciek" o boxie- slipcasie na zeszyty wiadomo coś wiecej? Fajnie by było wystawić na regale a tak to leżą w kartonie :/

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #776 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 01:22:06 »
Był "przeciek" o boxie- slipcasie na zeszyty wiadomo coś wiecej?

Ale po co „przeciek”, skoro możesz normalnie tutaj zapytać bezpośrednio u źródła?
Slipcase będzie realizowany tak jak to zostało przez nas zapowiedziane, czyli razem z wydaniem specjalnym p.t. „Import-Eksport”, po zakończeniu drugiego sezonu.

Offline Ningobel

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #777 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 10:07:40 »
Z tym przeciekiem to taki żart. Usłyszałem o tym w podcascie kadr ci w oko, a że kickstartera przegapiłem :( to nie wiedziałem że było info w updacie, dopiero teraz spojrzałem na stronę zbiórki. Mój 3 post ale na forum jestem od początku, choć głównie czytam, to wiedziałem gdzie zapytać ;)
Fajna sprawa choć chyba wolałbym nieco grubszy. Helena dodatkowo już zamówiona w wersji czarno białej, mam też blanka.
Na marginesie jakoś nie zatrybiłem że Helena cała jest czarno biała a nie tylko okładka, dopiero tutaj doczytałem, a w zasadzie większość mam z okładką :)

Offline marcing

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #778 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 19:56:51 »

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #779 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 02:43:56 »
Idzie jak burza :)

Pierwszy próg osiągnięty w niecałe 9h ;)
Można oficjalnie potwierdzić, że komiks zostanie wydany przez wydawnictwo After Light :)