Autor Wątek: Wydział 7  (Przeczytany 171203 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #210 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 15:17:47 »
Nooo, wraca moja wiara w zeszytówki!  :) Jeśli uda się skrócić nieznośnie długie przerwy między wydaniami poszczególnych odcinków oraz bardziej efektywnie "komiksowo" wykorzystać dostępną objętość (co postulowałem już dawno, a przykład świetnej "Martwej wody" potwierdza, że miałem rację), to sukces serii jest murowany!
Zeszyty idą co trzy miesiące, to od początku jest założeniem tej serii, i ze względu na "cykl produkcyjny" to jedyne bezpieczne rozwiązanie.
Większość czytelników domaga się dodatków, i to też będzie zachowane, chyba, że rysownik się "rozrysuje" i zrobi więcej plansz niż to przewiduje scenariusz.
Dzięki za pokładanie wiary, kwestie "racji" niestety zderzają się z realiami rynku, a twarde dane decydują o wielu elementach serii ;)

Offline misiokles

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #211 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 15:28:58 »
Ja tylko chcę powiedzieć, że mój egzemplarz Martwej Wody z limitowaną okładką jest... grubszy o 8 zdublowanych kartek (4 na początku i cztery na końcu). Sprawdźcie swoje egzemplarze czy nie dostaliście o 8 kartek za mało :)

Offline Kalander

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #212 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 15:29:26 »
Mi akurat właśnie tych dodatków w ostatnim zeszycie mocno brakowało, lubię takie zabiegi pogłębiające lore, także no ile czytelników, tyle opinii i raczej nikt tu nie powinien mówić o żadnej "racji" :)

Offline Torpedo

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #213 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 15:42:07 »
Żeby była jasność - nie mam nic przeciwko dodatkom, ale przy mikrej objętości zeszytówki po prostu wolałbym więcej komiksowej fabuły niż ozdobników.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #214 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 15:57:32 »
Żeby była jasność - nie mam nic przeciwko dodatkom, ale przy mikrej objętości zeszytówki po prostu wolałbym więcej komiksowej fabuły niż ozdobników.
Dodatki nie są "ozdobnikami", większość dokumentów dopowiada fabułę, mamy niestety ścisłe ograniczenie zeszytu do max 32 stron, ale w skali sezonu dało to (przy pierwszym, który właśnie zamykamy) ponad 130 stron samego komiksu. Dla porównania np. "Doktor Star" Lemiere ma 86 stron komiksu w trejdzie, "Helboy w piekle" - 108 stron  ::)

Offline KubciO

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #215 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 22:22:21 »
Wydział 7 na Fb:
"Martwa woda" w wykonaniu Antonio Marinettiego, na razie nic więcej w tej kwestii nie ujawnimy ;)


Kapral

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #216 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 10:57:05 »
Czy to ten Antonio Marinetti, tzn. ten z Sanoka?

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #217 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 11:01:04 »
Czy to ten Antonio Marinetti, tzn. ten z Sanoka?

Tak, od bodaj dwunastu lat mieszka w Polsce.

Offline Koalar

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #218 dnia: Pn, 09 Grudzień 2019, 17:39:11 »
Czemu 2. zeszyt Larinae jest niedostępny w wielu księgarniach internetowych?
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #219 dnia: Pn, 09 Grudzień 2019, 20:08:46 »
Czemu 2. zeszyt Larinae jest niedostępny w wielu księgarniach internetowych?

Zeszyty są dosyłane "partiami" do jednego magazynu, a następnie rozsyłane do księgarni, kiedy schodzi cała partia, muszą czekać na dostawę kolejnej, co czasami trwa (można to zobaczyć np. na Gildii, która podaje często czas oczekiwania).

Offline KubciO

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #220 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 18:33:36 »
Info z Fb:

Świątecznym prezentem dla was - i dla nas też! - niech będzie informacja, że Prosiak zakończył pracę nad rysowaniem zeszytu #6, który otworzy drugi sezon serii. Poniżej komplet plansz!
Teraz jeszcze tylko tusz, kolor, okładki (tutaj też będziemy mieli rewelacyjną niespodziankę!) i nowe strony redakcyjne...
Ale to wszystko już w przyszłym roku! W tym udało nam się dowieźć wszystkie zaplanowane zeszyty, a przyszły rozpoczniemy od odcinka specjalnego o Helenie (rysuje Arkadiusz Klimek).
Uff! A teraz trzeba piec ciasta!




Offline Klint

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #221 dnia: Pn, 20 Styczeń 2020, 16:33:23 »
Kiedy możemy spodziewać się następnego albumu ?

Offline turucorp

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #222 dnia: Pn, 20 Styczeń 2020, 17:09:46 »
Kiedy możemy spodziewać się następnego albumu ?
Chyba jednak raczej zeszytu (nie bójmy się tego określenia ;) )
Numer specjalny (pierwszy), czyli "Helena" (rys. A.Klimek) przegotowujemy na marzec, start drugiego sezonu, czyli zeszyt w wykonaniu Prosiaka, chcielibyśmy zaprezentować na Komiksowej Warszawie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #223 dnia: Pn, 20 Styczeń 2020, 18:51:45 »
Chyba jednak raczej zeszytu (nie bójmy się tego określenia ;) )

Chcieli powrotu zeszytówek, a kiedy powróciły, nazywają je albumami ;)

Offline misiokles

Odp: Wydział 7
« Odpowiedź #224 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 20:24:27 »
I w końcu dorwałem się do Dobranocki. Fajne zamknięcie sezonu, takie nieoczywiste, rzadko kiedy koniec kończy się
Spoiler: PokażUkryj
prequelem


Mała uwaga" do scenariusza wdarła się mała niekonsekwencja. Wiedźma w którymś momencie mówi, że zapowiada się bezksiężycowa noc, choć parę plansz dalej okazuje się, że chodzi o księżycową noc, tylko pochmurną :)