Autor Wątek: Wydawnictwo Kameleon  (Przeczytany 4257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Wydawnictwo Kameleon
« dnia: Wt, 05 Luty 2019, 13:05:43 »
Niegdyś znane jako Wydawnictwo Roberta Zaręby tudzież po prostu Strefa Komiksu to 100 procent polskiego komiksu. Wśród autorów udzielających się w "barwach" tego wydawcy odnajdujemy m.in. rzeczonego ("Smert' Lachom", "Krucjaty: Bóg tak chce!"), Zygmunta Similaka ("Zawisza Czarny", "W cieniu gwiazdy"), Ryszarda Dąbrowskiego ("Likwidator", "Kicia robi dym") i Mariusza Moroza ("Przeklęta Puszcza 1280", "Endorf").

W najbliższych planach Kameleona jest album "Saladyn i Ryszard Lwie Serce":



Offline Strefa Komiksu

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 13:33:53 »

Offline Nawimar III

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 12:58:30 »
Podczas wczorajszej wizyty na Targach Książki Historycznej podpytałem wczoraj wydawcę o plany na przyszłość. Niebawem do sprzedaży trafi album "Zakon" przybliżający dzieje krzyżaków, a w dalszej perspektywie projekty związane m.in. z Władysławem Łokietkiem. Można spodziewać się również kolejnych okładek w wykonaniu Artura Chochowskiego.

Online bibliotekarz

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 15:06:33 »
Ktoś czytał Saladyna? Similak wypada tam lepiej niż we wcześniejszych pracach? Zbieram takie rzeczy, ale jeśli to ma być tak narysowane jak Woje Mieszka to szkoda zachodu.
Batman returns
his books to the library

Offline kas1

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 15:26:40 »
W moim odczuciu to ciągle ten sam, równy poziom. Żadnych wzlotów ani upadków, chociaż Wojów Mieszka akurat nie pamiętam.

Offline keram2

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 17:59:38 »
Podczas wczorajszej wizyty na Targach Książki Historycznej podpytałem wczoraj wydawcę o plany na przyszłość. Niebawem do sprzedaży trafi album "Zakon" przybliżający dzieje krzyżaków, a w dalszej perspektywie projekty związane m.in. z Władysławem Łokietkiem. Można spodziewać się również kolejnych okładek w wykonaniu Artura Chochowskiego.

Ja rozmawiałem z wydawcą tydzień temu w Łodzi (Salon Ciekawej Książki) i w przyszłym roku (chyba w maju) możemy spodziewać się komiksu Mariusza Moroza o bitwie pod Grunwaldem, oraz albumu przedstawiającego chorągwie krzyżackie.

Offline Nawimar III

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #7 dnia: So, 08 Październik 2022, 21:20:43 »
Mała przypominajka komiksu sprzed lat przy którym, jako zagrzały fan twórczości Litwosa, świetnie się bawiłem  :)
 
http://mezotyda.blogspot.com/2022/10/zagoba.html
 

Offline Nawimar III

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #8 dnia: So, 24 Luty 2024, 21:59:10 »
Dobre wieści o kolejnej inicjatywie duetu Zaręba/Simililak (z FB):
 
"Pierwszy tom trylogii historycznej o początkach państwa polskiego, pt. "Korona. Krwawy świt" poszedł do druku. Komiks będzie miał premierę podczas Krakowskiego Festiwalu Komiksu. Zapraszam wszystkich na stoisko Wydawnictwa Kameleon".


Offline srogin

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #9 dnia: So, 24 Luty 2024, 22:08:51 »
Warto wzmiankować, że okładka została ukradziona za pomocą "sztucznej inteligencji".

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #10 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:22:03 »
Słaby motyw z tą okładką  :(

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 25 Luty 2024, 09:49:02 »
Słaby motyw z tą okładką  :(

Zapewne i tak lepsze od tego, co w środku, biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia twórców.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Megatron

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 25 Luty 2024, 20:28:04 »
Jak to jest, że ktoś bierze się za komiks historyczny i nie chce odrobić podstaw? Nie ma na tym obrazku nic co można by zobaczyć w Xw.

Offline Nawimar III

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 25 Luty 2024, 21:46:51 »
Też słyszałem, że X wiek to jedyne stulecie średniowiecza, w którym nie używano tarcz włóczni ani hełmów. Ogień również chwilowo pozostawał zapomniany. Zaiste to był piękny czas.

Offline Megatron

Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 00:17:20 »
Jeśli podchodzisz tak ogólnikowo, to daj im hełmy wehrmachtu, bo to też hełmy.

Tu nie chodzi o zadowolenie bronioznawców, tylko uzyskanie unikalnego settingu dla którego warto po komiks sięgnąć. Nie musisz wiedzieć nic o Xw, nie musisz zatrzymywać się i podziwiać każdy kadr, ale powinieneś mieć przekonanie, że twórca daje Ci coś na czym się zna.