Autor Wątek: Zefir  (Przeczytany 7252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Zefir
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 07 Wrzesień 2020, 16:23:07 »
"Zefir" to jakieś śledziowe super-hero?
Z tego co mi wiadomo to tak, ale sam nie znam.

Offline Kadet

Odp: Zefir
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 08 Wrzesień 2020, 19:25:12 »
"Zefir" to jakieś śledziowe super-hero? Czy coś innego?
Pytam poważnie, bo nie znam, a w sieci jest mało konkretnych informacji na temat (albo szukam nie tam, gdzie trzeba).

"Zefir" ukazywał się w gazetce komiksowej dla młodego czytelnika "Mix Komiks" obok innych komiksów, głównie amerykańskich. To przygody takiego młodego chłopaka w wieku szkolnym, który próbuje być osiedlowym superbohaterem. Z tego, co pamiętam, nie ma żadnych supermocy i mierzy się z zagrożeniami na skalę raczej osiedlową, ale choćby przez rodzimość realiów wyróżniało się to w swoim czasie. Sam niestety mam tylko kilka numerów, raczej niesystematycznych.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Castiglione

Odp: Zefir
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 08 Wrzesień 2020, 21:28:41 »
Później pojawiło się trochę wątków sf, ale to chyba dopiero w momencie, gdy serię kontynuował Myszkowski.

Nową wersję z ciekawości kupię.

Offline HugoL3

Odp: Zefir
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 00:20:13 »
Mam na działce wszystkie numery z Zefirem. Tak myślę. Na pewno te premierowe. Zbierałem tę gazetkę chyba przez 3 lata.

Online Tymon Nadany

Odp: Zefir
« Odpowiedź #19 dnia: So, 30 Lipiec 2022, 10:38:03 »
Komiksy w Mix Komiks były oczywiście dosyć miałkie i poszatkowane, ale dla mnie w podstawówce to była super gazetka (zdarzyło mi się nawet wygrać film na VHS w konkursie rysunkowym). Zacząłem zbierać w 2004 roku i kompletowałem przez jakieś dwa lata, do czasu aż zaczęły dominować zrąbane polskie komiksy w stylu jakichś qczaków czy demonków - ja oczekiwałem wtedy historii o kreskówkowych superbohaterach, na których się wychowałem - Justice League, Batman Beyond, Spider-Man, X-Men, Digimon.

/quote]







Co ciekawe przedruki tych amerykańskich komiksów z serii Adventures znikły z łamów Mix Komiks w 2007 jak Egmont zaczął wydawać różne permutacje magazynów marvela dla dzieci, ach ten ten demoniczny Tomasz Kołodziejczak.

Offline Castiglione

Odp: Zefir
« Odpowiedź #20 dnia: So, 30 Lipiec 2022, 10:59:24 »
Serio musiałem czekać 3 lata, żeby dostać odpowiedź o złym TK? Nice.