Autor Wątek: Tytus  (Przeczytany 101042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Tytus
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 15:17:25 »
Cytuj
prawdopodobnie w takim samym formacie jak reszta serii.
Słowem prawdopodobnie oznaczam informacje niesprawdzone, wynikające z różnych przesłanek czy też niepewnych źródeł. Czasem się zdarzy, że tego typu informacja będzie fałszywa, za co najmocniej przepraszam. Nie pamiętam jak było w tym wypadku, czy informacja o formacie była na stronie Axela, czy coś na Ruchu, a może tylko wywnioskowałem z danych. Piszę kilkanaście-kilkadziesiąt tekstów miesięcznie i czasem zdarzy się jakiś błąd.

Oczywiście pojawi się stosowane sprostowanie.
Cytuj
Wygląda na to, że informacja o formacie eskalowała, jak w grze w głuchy telefon. Każdy kolejny portal podawał informację coraz bardziej zgodną z własnymi pobożnymi życzeniami. Każdy dodawał coś od siebie, ale chyba najbardziej do pieca dowalił Radek Koch z Kaczej Agencji, a po nim CD Jack z IGN. Dziękuję Wam bardzo chłopaki. Będziecie oddawać mi forsę?
Biorąc pod uwagę, że nie minęło 14 dni od zakupu, to możesz się z niego wycofać bez powodu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Kapral

  • Gość
Odp: Tytus
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 15:54:08 »
A gdzie magiczne słowo?

Offline Komiksoświr

Odp: Tytus
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 17:09:02 »
No to wyskoczyli z tym Tytusem. Była nadzieja by ujednolicić kolekcję a tu lipa. A A4 przy takiej formie wydania niewygodne dość jest. No ale trudno. I tak lepsze to niż te wielgachne wydania z księgarni co się czyta okropnie.

Offline Bazyliszek

Odp: Tytus
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 19:31:12 »
Muszę zacząć robić zdjęcia. Ten format jest większy niż standardowe Tytusy ale niezbyt wielki. A w środku plansze i tak nie są na całe strony, tylko pomniejszone przez teksty z boku. Dla mnie to jest jednak rozczarowanie i gorsza rzecz niż zwykłe Księgi z fabułą. Oderwane plansze, które w zamierzeniu mają bawić, ale ja się zaśmiałem tylko na ostatni gag czarnobiały o Muzeum Powstania Warszawskiego. Z reszty nie. A opisy obrazków to niestrawne umoralniające dykteryjki edukacyjne. Patrzyłem tylko na numery stron sprawdzając czy daleko do końca. Kolekcja nie dla mnie i ogólnie nie polecam. Szkoda, że Axel Springer nie wskrzesił Dobrego Komiksu zamiast tych Tytusów.

Offline Bazyliszek

Odp: Tytus
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 22:02:28 »
Drugi tom historycznej Kolekcji Tytusa jest lepszy niż jedynka. Te kadry układają się wreszcie w jakąś fabułę z początkiem i końcem a nie są tylko migawkami jak poprzednio. No i lepiej się śmiało z bolszewików podczas zwycięskiej z nimi wojny 1920, niż podczas bestialstw popełnianych przez Niemców podczas przegranego Powstania.

Offline Castiglione

Odp: Tytus
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 12:43:36 »
Sporo tego miałem w wydaniach od Prószyńskiego, może nawet komplet? Później to spieniężyłem, razem niestety z Księgą Zero i Księgą 80-lecia, tych dwóch ostatnich trochę teraz żałuję, bo to były bardzo fajne edycje. Ogólnie lekturę miło wspominam, im później, tym mocniej zaczynały mnie drażnić rysunki i fabuła, ale to raczej dopiero w tych tomach wydawanych przez Egmont, z tego co pamiętam pierwsze 25 ksiąg jeszcze trzymało poziom.

Pamiętam, że drażnił mnie zmienny format, tomy w dwóch rozmiarach, do tego część drukowana w pionie, a część w poziomie.

Tych historycznych wariacji nigdy nie miałem ochoty kupować, zawsze zdawało mi się, że jak dla mnie to za dużo moralizatorstwa. Nic w tych wydaniach nie wydawało mi się atrakcyjne czy zachęcające do kupna i to się raczej nie zmieni.



Na marginesie...

A gdzie magiczne słowo?
Jak nie wiesz, co oznacza słowo "prawdopodobnie" to proponuję zacząć korzystać ze słownika.

Offline Arne

Odp: Tytus
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 15:04:47 »
Czy ktos wie ile bylo tomow kolekcji " historycznej" Tytusa wydawanej teraz na miekko i dostepnej w kioskach? Bo mam 7 tomow i pozniejszych juz nie widzialem, a tych w twardej oprawie i wiekszym formacie bylo przeciez wiecej...

Offline Deg

Odp: Tytus
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 21:06:55 »
Kioskowej jest na pewno 8, bo tyle mam. W trakcie jej wydawania ukazał się kolejny tom w twardej oprawie: https://www.gildia.pl/komiksy/409884-tytus-romek-i-a-tomek-na-jedwabnym-szlaku-z-wyobrazni-papcia-chmiela-narysowani
This is my truth, tell me yours.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tytus
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 12:09:43 »
O potędze Tytusa świadczy dla mnie, że mimo jak propagandowe i co tu wiele mówić anachroniczne są pierwsze tomy serii jest ciągle wznawiana i ciągle trafia do dzisiejszych dzieciaków (W każdym razie te co znam co poznały pokochały Tytusa pełnym sercem)

Offline Nawimar III

Odp: Tytus
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 11:28:15 »

Online Leyek

Odp: Tytus
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 22:05:31 »
O tym, że syn Papcia pracuje w NASA to dopiero ze 2 tygodnie temu się dowiedziałem, chyba przy okazji startu Falcona/Dragona. Bo to że jego córka mieszka w Stanach to już wiedziałem wcześniej (jeśli dobrze kojarzę to chyba się pojawiała w jakichś tych głupotach w stylu Żony Hollywood).

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C79006%2Cartur-chmielewski-nowoczesne-badania-kosmosu-wielka-szansa-dla-polski.html

Offline starcek

Odp: Tytus
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 22:34:36 »
Syn Papcia już dawno na emeryturze z NASA.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tytus
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 21:14:39 »

Offline nocny

Odp: Tytus
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 22:31:51 »
Dla mnie mega dziwaczna kolejność :)

Kapral

  • Gość
Odp: Tytus
« Odpowiedź #29 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 08:05:05 »
Prószyński ma dla nas dwie wiadomości: dobrą i złą.
https://www.proszynski.pl/TYTUS__ROMEK_I_A_TOMEK_POMAGAJA_KSIECIU_MIESZKOWI_OCHRZCIC_POLSKE__Z_WYOBRAZNI_PAPCIA_CHMELA_NARYSOWANI-p-37017-1-30-.html

Dobra jest taka, że w styczniu ukaże się nowy tom Tytusa  :-*

A teraz zła - będzie to tom ostatni  :'(