Autor Wątek: Tytus  (Przeczytany 102524 razy)

Jaszczu i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tytus
« Odpowiedź #105 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 15:29:23 »
Jak sądzicie, wznowią teraz Księgę Zero i 80-lecia? Chciałbym nabyć Księgę Zero, ale wątpię żeby się ruszyli.
Byłoby super :) Te rarytasy sprzed lat zasługują by być w obiegu z resztą albumów :)

O wznowienie "Witka Sprytka" też proszę choć posiadam :)

Offline PJP

Odp: Tytus
« Odpowiedź #106 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:05:16 »
Ostatnio udało mi się kupić Księgę 80-lecia i zdziwiony byłem, że tak dobrze się czyta. Myślałem, że to jakieś odpady poprodukcyjne ;) Oczywiście, że dużo rzeczy się powtarza później albo jest nieco zmienionych. Papcio Chmiel nie był wyjątkiem w recyklingu pomysłów.

Offline starcek

Odp: Tytus
« Odpowiedź #107 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 17:52:59 »
Dla mnie to właśnie największa frajda porównywać jak niektóre pomysły ewoluowały. W pewnym momencie lektury tych ramotek zacząłem żałować, że od pewnego czasu w „Świecie Młodych” drukowano kolejne księgi w zasadzie 1:1, bez radykalnych zmian. Mniej materiału do porównania.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Castiglione

Odp: Tytus
« Odpowiedź #108 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 20:53:58 »
Ech, lata temu miałem i Księgę zero i 80-lecia, a później sprzedałem... Żałuję, bo wtedy mniej zbierałem komiksy, a teraz chętnie bym postawił te wydania na półce.

Offline Kadet

Odp: Tytus
« Odpowiedź #109 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 20:19:15 »
Egmont pisał chyba na FB, że nie będą wznawiać Księgi Zero, bo ich zdaniem dziś ten materiał zasługuje na opracowanie edytorskie od nowa.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Arne

Odp: Tytus
« Odpowiedź #110 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 20:59:02 »
W zeszłym tygodniu trafiła do mnie najnowsza, wydana już po śmierci Papcia, księga przygód Tytusa, Romka i A'Tomka, z tzw. serii historycznej:

Szkoda, że więcej już nie będzie... (a przynajmniej nie od Papcia :) )

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tytus
« Odpowiedź #111 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 21:48:43 »
I jak wypada? :)

Offline Kadet

Odp: Tytus
« Odpowiedź #112 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 22:19:44 »
Oj, ale chyba niestety korekta przysnęła, bo "Ciało Pańskie" i "Krew Pańska" w znaczeniu Najświętszego Sakramentu to raczej wielkimi literami...  :-\ (po części ze względów religijnych, ale także, żeby po prostu odróżnić od zwykłego ciała, które należy do jakiegoś niesprecyzowanego pana).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline hansior

Odp: Tytus
« Odpowiedź #113 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 21:07:00 »
Na Onecie w relacji na żywo z lądowania łazika na Marsie syn Papcia Chmiela opowiada o tym, prowadzi wywiady z gośćmi.

I oczywiście pochwalił się planszą z księgi III, na której oprowadza Tytusa i ekipę po lotnisku NASA :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Luty 2021, 21:31:16 wysłana przez hansior »

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tytus
« Odpowiedź #114 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 10:55:50 »
I oczywiście pochwalił się planszą z księgi III, na której oprowadza Tytusa i ekipę po lotnisku NASA :)

Teraz aż szkoda, że ten album jest w obiegu wyłącznie w starym wydaniu, które moim zdaniem ogólnie jest dziesięć razy lepsze jako komiks ale tego jednego smaczku szkoda. 

Bender

  • Gość
Odp: Tytus
« Odpowiedź #115 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 15:11:54 »
Dlatego marzy mi się porządne kolekcjonerskie wydanie Tytusów z albumami w obu wersjach, z zachowaniem czarno-białych stron ect.

Offline tuco

Odp: Tytus
« Odpowiedź #116 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 17:38:14 »
Dlatego marzy mi się porządne kolekcjonerskie wydanie Tytusów z albumami w obu wersjach, z zachowaniem czarno-białych stron ect.
a jako dodatki wersje kadrów ze znacząco zmienionym tekstem lub ciekawymi retuszami (np. krótkie włosy Tytusa vs. modna czupryna z lat '70 vs. ścięta czupryna, itp.)

Offline nori

Odp: Tytus
« Odpowiedź #117 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 12:13:55 »
Wczoraj w kiosku widziałem pierwszy tom Tytusa, oznaczony jako "wspominkowa kolekcja" czy jakoś tak. Jest to ponownie wznowienie tego "wydania zgodnego z oryginałem".
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline PJP

Odp: Tytus
« Odpowiedź #118 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 20:07:24 »
No to czekamy na Księgę Zero i 80-lecia ;)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tytus
« Odpowiedź #119 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 21:37:43 »
Ponoć materiału Tytusowego pozaksięgowego co nie trafił ani do księgi Zero ani do księgi 80lecia było sporo i spokojnie by dwa kolejne wypełniło

Fajnie by to było jakby to jakoś chronologicznie puścili