Autor Wątek: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani  (Przeczytany 7490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pimpek

  • Gość
Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 10:15:22 »
W ostatnim filmie Tomasz Kołodziejczak powiedział, że "Emilka Sza" to one shot

Offline radef

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 24 Maj 2022, 23:20:22 »
W ostatnim filmie Tomasz Kołodziejczak powiedział, że "Emilka Sza" to one shot
Ale autorzy ostatnio stwierdzili, że są pomysły na kontynuację, ale na razie będą skupiać się na "Delisiach", które są robione dla kanadyjskiego wydawcy.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline CUJO

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 22:48:40 »
Czas odkopać stary wątek, bo dawno nikt tu nie pisał :) A warto chyba wrzucić info, że powstała gra planszowa o Delisiach - premiera już w Łodzi na MFKiG! Więcej info tutaj:
https://alejakomiksu.com/komiks/28066/Delisie-Wielka-imprezka/?fbclid=IwAR2X4FMY7WbD-7ScvrFCbuDLGQ4akKGBkLWrGuxbt5Axy--4m1dey_mc9Vs

Offline Koalar

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #33 dnia: So, 28 Październik 2023, 00:00:22 »
Podobała mi się Emilka Sza, fajny pomysł i bardzo dobre wykonanie. Żarty są fajne, a kreska Meago żywa i po prostu profesjonalna. Najbardziej podobało mi się łamanie komiksowej czwartej ściany, ale to już było raczej poza główną historią. Ze dwa razy w dłuższych pantomimach niestety nie do końca zrozumiałem, co robi Emilka, ale to naprawdę trudna sprawa, żeby przekazać za pomocą rysunków to samo, co mim robi za pomocą ruchu (w wielu innych krótkich sekwencjach wyszło bardzo dobrze). Jeszcze w paru miejscach zredagowałbym tekst, przykładowo raz bohaterka mówi w jednym dymku w stylu potocznym (bajerować) oraz książkowym (zadurzyć), co się nie klei.
Tak czy siak z chęcią przeczytam ewentualny kolejny album.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Lyricstof

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #34 dnia: So, 28 Październik 2023, 00:11:32 »
Też mi się ten komiks bardzo podobał, świetny pomysł, pomysły, fajne nawiązania. A co ciekawe mój syn był bardzo zaciekawiony ta historią.

Rozmawiałem też kilka razy na temat tego komiksu z Maćkiem Kurem i w jednej z ostatnich wypowiedzi Maciej wspomniał, że jest zielone światło na innego rysownika, rysowniczkę i wtedy byłaby kontynuacja.
Ale jak będzie, oby było coś dalej.

Ogólnie Meago chyba nie ma czasu na razie na ten komiks.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Koalar

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 12:50:23 »
W sklepie Egmontu jest zestaw 3 tomów i gry planszowej (139,95 zł) z autografem Maćka Kura i i wrysem Meago:
https://egmont.pl/Pakiet-Delisie-z-autografem,78879746,p.html

Cytuj
W tomie pierwszym komiksu znajdziesz specjalny wrys Magdy Kani oraz autograf Maćka Kura, autorów serii.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline CUJO

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 23:41:03 »
Hej🙂

Jeśli ktoś lubi skarpetki inne od innych, to jest okazja na kupienie takich z Emilką🙂Fajne, ale aż trochę szkoda nosić - no, chyba że kupi się dwie pary, jedna na stopy, druga na półkę (ech, ta natura kolekcjonera...😁)

https://geeksocks.pl/shop/emilka-sza/?fbclid=IwAR19omsqcv_YbL2ppwsf9j1LV4JBprR10tdLYYN9M0XbSmmsJF2fejunDkc