Autor Wątek: Tajfun  (Przeczytany 16832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #45 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 09:17:16 »
Jakoś się nie zebrałem, żeby kupić to nieszęsne Monstrum i teraz już nigdzie nie ma. Damn.

Jest jeszcze w jednym sklepie komiksowym (nie dyskont) dostępny i inne części Tajfuna od Ongrysa też, nie wszystkie, ale są. Monstrum kosztuje tam 31,50.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline GoNzO

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 13:31:42 »
Dawać zbiorczego Tajfuna tak jak Żbiki ☺

Offline Gieferg

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 22:13:43 »
Jest jeszcze w jednym sklepie komiksowym (

Nie ma.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Marzec 2020, 22:16:19 wysłana przez Gieferg »

Offline Rodrigues

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 10:16:32 »
Pisałem o tym w temacie gildii, ale napiszę jeszcze raz tutaj.
W sklepie Gildii ponownie dostępny jest album "Jądro / Synonim zła" oraz mini albumik "30 lat Tajfuna - w hołdzie Tadeuszowi Raczkiewiczowi". Jest to dla mnie zaskoczenie bo pierwsza pozycja była zdaje się wydana w limitowanym nakładzie.
 

Offline Rodrigues

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 16:22:19 »
Ktoś to widział na żywo?

https://alejakomiksu.com/komiks/26717/Tajfun-Agenci-Nino/









Gdzie to można nabyć?  ???

Offline Szekak

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 16:24:25 »
Bezpośrednio od gierka na fb. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Spiff

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 21:56:06 »

Cytuj
@ starcek
Odp: Tytus
« Odpowiedź #293 dnia: Nd, 18 Czerwiec 2023, 14:04:31 »
Cytuj
Ten pomniejszony Kuśmider był mało przyjemny. Może na fali powiększonych wydań dojdzie do reedycji?
Mało przyjemny z powodu swojej pomniejszoności.
Ma jednak coś, co bardzo sobie cenię, a czego w wznowieniach nigdy nie będzie.
:)
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline nori

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 19:38:39 »
Tajfun, agent kosmicznej agencji wywiadowczej „Nino”, zawitał na łamach gazety „Świat Młodych” w 1984 roku. Do 1988 roku ukazały się w sumie cztery serie poświęcone jego przygodom, w których towarzyszyły mu dwie przepiękne agentki: Kriss i Maar. I co w tych przygodach nie było! Zgrabne połączenie wątków science fiction z sensacyjnymi uzupełniały brawurowe pościgi, strzelaniny, zdrady, karate, kung fu, samuraje, potwory i kosmici! Scenariusze były naiwne, wręcz głupkowate, ale jak to się czytało i oglądało! Tadeusz Raczkiewicz, ojciec Tajfuna, potrafił sklecić niezwykle dynamiczne plansze, choć zdarzały mu się także gorsze momenty i pojawiały się prawdziwe potworki. Za czasów „Świata Młodych” powstały tylko cztery historie, autor jednak powrócił do swoich postaci i w latach 2012-2103 wydawnictwo Ongrys opublikowało albumy z całkowicie nowymi przygodami, narysowanymi przez Raczkiewicza zarówno do swoich, jak i obcych scenariuszy.

Ale nie o te nowe przygody chodzi, a coś, co powstało jako hołd dla autora. Przygody Tajfuna i spółki tworzone przez całkowicie nowych autorów.



Już w 2014 roku ukazał się książeczka „Antologia 30 lat Tajfuna”. Mały format, zaledwie 24 strony wypełnione głównie fanartami, do tego krótki artykuł. Fajna ciekawostka, stanowiąca przystawkę do czegoś naprawdę nieprzeciętnego.



Tajfun nowe przygody Antologia” to już pełnoprawny album, twarda oprawa, duży format, 160 stron. A w środku, oprócz paru artykułów, wywiadu i fanartów, także dłuższe i krótsze pełnoprawne komiksy z Tajfunem, tworzone przez wielu twórców. Album tworzony był jako prezent dla autora, niestety, przed samą premierą Tadeusz Raczkiewicz zmarł przedwcześnie. Powstał hołd, i to hołd nad wyraz udany! Oczywiście, jako, że to antologia, tworzona przez całkiem sporą grupę artystów, poziom jest różny, zarówno scenariuszy, jak i rysunków. Ale czytając historię za historią naprawdę świetnie się bawiłem.







Trzeba przyznać, twórcom nie brakowało pomysłów, a i ogrom nawiązań do oryginalnych przygód stanowi niezwykle przyjemne urozmaicenie. Nieco jedynie odstraszyła mnie historia, na która natknąłem się mniej więcej w połowie albumu. Rysunkowo straszyła, więc ja pominąłem, a było co pomijać, gdyż liczy ponad 50 stron. Po zaliczeniu całej pozostałej zawartości, no cóż, przydałoby się jednak powrócić do tego potworka, co uczyniłem, przeczytałem i…

O ja pierniczę, jakie to jest dobre! Rysunki straszyły tylko na pierwszy rzut oka, okazało się, że autor potrafi narysować prawdziwe małe cudeńka, a jak mu różne pojazdy wychodzą to już szczęka potrafi zaryć o glebę! A scenariusz! Abstrakcja, humor, tona nawiązań do popkultury, szczególnie tamtych lat, i to tej komiksowej jak i filmowej! Najróżniejszych smaczków tutaj jest prawdziwe zatrzęsienie!



Paweł Gierczak, bo to on odpowiada za ten niezwykły epizod, na szczęście kontynuował swoją przygodę z Tafunem, i obecnie dostępne są jeszcze dwa pełnoprawne, wydane nakładem samego autora. Od razu podkreślę, same wydania stoją na najwyższym poziomie: świetny papier, druk, format A4. A zawartość to sam miód! Zwariowana, szalona, bawiąca się konwencją, i jeszcze bardziej przepełniona najróżniejszymi smaczkami, zarówno do wcześniejszych epizodów, jak i innych komiksów czy filmów!



Jak ktoś lubi Tajfuna, i zna jego wcześniejsze przygody, gorąco polecam, tym bardziej, że nowe przygody obecnie bez problemu można nabyć bezpośrednio u autora, a do tego ozdobione są przepięknymi wrysikami.


8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline greg0

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 22:04:50 »
Ważne żeby narzekać...

Offline Rodrigues

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 16:45:03 »
Tajfun w moim serduszku  :-*


Offline Spiff

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 20:02:59 »
Dzisiaj (17 listopada 2023 ) przypada 74 rocznica urodzin nieodżałowanego Tadeusza Raczkiewicza.


Tadeusz Raczkiewicz - grafika z tomiku "Dwa lata wakacji"
...

« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Listopad 2023, 20:06:39 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline nori

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 21:06:13 »
Tadeusz Raczkiewicz zasłynął za sprawą swojego cyklu komiksów o Tajfunie, detektywie pewnej kosmicznej agencji, w których to zgrabnie łączył wątki science-fiction z sensacyjnymi, całość podlewając niezwykle gęstym sosem bezpretensjonalnej akcji! Scenariusz? Strasznie naiwny. Ale jak to się czytało! I oglądało, gdyż owszem, czasami Raczkiewicz miał problemy z perspektywą czy anatomią, ale potrafił tworzyć komiksowe plansze o niesamowitej dynamice!

Kolejna, już szósta, grafika z cyklu "Klasyka Polskiego Komiksu" poświęcona została temu artyście, tym bardziej, że oprócz przygód Tajfuna stworzył także wiele innych niezwykle ciekawych komiksów, więc z pewnością warto zapoznać się z jego twórczością.

Przy tworzeniu graficzki ponownie zebrała się grupa pasjonatów polskiego komiksu: Piotrek i Daniel z Kultowych Komiksów, Robert Radomski, Radosław „Łamignat” Gieremek z Fundacji Kreska oraz Wojtek „Mertusor”. Długie rozmowy, nie tylko o komiksach, z takimi zajawkowiczami to prawdziwa przyjemność!

Sporą liczbę albumów Raczkiewicza wydało wydawnictwo "Ongrys". Wychodząc z założenia, że co szkodzi zapytać, udało się także, że Pan Leszek Kaczanowski rzucił okiem na graficzkę, przekazał sporo cennych uwag, a przy okazji podrzucił okładkę "Afery Bradleya", czyli brakującego na chwilę obecną wśród wznowień albumu artysty, który będzie miał premierę w przyszłym roku, wraz z wydaniami zbiorczymi (liczba mnoga nieprzypadkowa).

Serdecznie zapraszamy:



Coraz więcej serwisów wydziwia z obrazkami, zmieniają nazwy, dodatkowo kompresują, zmieniają formaty… Stąd wersję oryginalną graficzki, bez kompresji, umieszczam na serwerze zewnętrznym w archiwum zip (10 mega). W środku jest plik w formacie png: Jak czytać Klasyka Polskiego Komiksu – Tadeusz Raczkiewicz – Chronologia v10.png.

Poprzednie grafiki:

Klasyka Polskiego Komiksu:
Marvel/DC:
Inne:
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline greg0

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #57 dnia: Pt, 01 Grudzień 2023, 19:22:09 »
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/ongrys/msg252769/#msg252769
W wydaniu albumowym kilka kadrów ma zmieniony/ poprawiony przez autora kolor.
Fajny materiał ciekawostkowy, który można by umieścić w dodatkach do zbiorczaka. 8)
Ważne żeby narzekać...

Offline PJP

Odp: Tajfun
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 01 Grudzień 2023, 20:33:36 »
Właśnie wracam po latach 8)