Autor Wątek: Sytuacja polskiego komiksu  (Przeczytany 66500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #360 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 16:28:19 »
Przyznam, że ja też nie rozumiem po co ta cała szopka z nagrodami PSK. Forsy z tego nie ma, splendor tylko u starych kumpli, a polewka wśród fanów spora.
Poza starymi kumplami i fanami jest jeszcze zwykły czytelnik, niekoniecznie dobrze zorientowany w takich niuansach, który chętniej kupi dzieło nagradzane, bo zdaje mu się, że to jakiś certyfikat.
To jak z nagrodami dla burmistrzów: zapłacą za jakiś tytuł, np. Dobry Gospodarz - na 20 000 wyborców, tysiąc będzie pękać ze śmiechu, tysiąc robić zniesmaczone miny, a do 18 000 przebije się tylko: nasz burmistrz dostał tytuł Dobry Gospodarz, czyli chyba jest dobrym burmistrzem.

Do tego o nagrodzie napisze parę mediów, darmowa i dość szeroka promocja, opłacalna w stosunku do kasy włożonej w zakup tytułu.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #361 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 16:35:57 »
Czytam czasem Twoje wypowiedzi w różnych dyskusjach i mam wrażenie, że starasz się zrobić ze swoich rozmówców debili.

Może przeczytaj na początek swoje wypowiedzi?
Co ma wspólnego organizowanie festiwalu Komiksowa Warszawa z konkursem, w którym głosowało ponad 60 osób?!
60 wydawców komiksowych zagłosowało?
A może to Holcman z Timofem we dwóch liczą głosy w wielkiej tajemnicy, tak żeby tylko wydane przez nich komiksy wygrały?
"Polska Akademia Sztuki Komiksu - nieformalne ciało składające się z członków PSK, wydawców, działaczy fandomu, dziennikarzy i zwycięzców poprzednich edycji", czyli dla Ciebie duet Holcman i Timof?
Wydawnictwo 23, Booka, Graphos, Egmont, czyli Holcman i Timof są monopolistami do nagród?
Wyskoczyłeś z koncepcją "powszechnego głosowania", może w takim razie odniesiesz się do moich kontrargumentów?
A nie, czekaj, nie jesteś debilem, nie dasz się omotać moim staraniom. Lepiej udawać, że wiesz lepiej i wszyscy przychylają się do Twojej koncepcji.
Rozumiem, że według Twojej wizji świata imprezy komiksowe mogą być organizowane tylko i wyłącznie przez przypadkowych przechodniów, którzy akurat byli w pobliży z tragarzami?
Bo inaczej to wiadomo, Holcman i Timof, zbrodnia i kara, dwuosobowy kartel, który trzęsie krajowym rynkiem komiksowym jak Romeo i Julia Weroną.

BTW wiecie co? zróbcie sobie swoją nagrodę komiksową, jest Was tu więcej niż duet, niewątpliwie będzie bardzo prestiżowo, obiektywnie i z klasą.
Może przy okazji jakiś festiwal sobie ogarniecie?
Albo przynajmniej salkę potu?
Nie rozumiem, po co sobie zawracacie głowy nagrodami, o których wiecie doskonale, że są ustawione?
Pokażcie frajerom na co Was stać, szable w dłoń!  ::)

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #362 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 16:54:11 »
Co ma wspólnego organizowanie festiwalu Komiksowa Warszawa z konkursem, w którym głosowało ponad 60 osób?!

Ty myślisz, że myśmy się wczoraj urodzili? Nagrody PSK od samego początku związane były z FKW. Tajemnicą poliszynela jest, że PSK powstało po to, żeby przejąć imprezę w Warszawie i to się im udało. Jako stowarzyszeniu łatwiej im było zorganizować FKW, niż mutantom WSK. Pierwsza edycja FKW w 2010 roku (Basen Artystyczny) to była również pierwsza edycja nagród PSK. I tak już zostało. PSK, FKW, Orient Meny to jest ten sam projekt, ci sami ludzie. Więc nie wciskaj nam tu ciemnoty, please.

A co do roli wydawców w PSK, to we władzach zasiadają właściciele Timofa, Studia JG, ATY, Bum Projektu i śp. Wydawnictwa Komiksowego. Ja nie mówię, że ci ludzie nie mają prawa wygrywać nagród, ale kiedy sami sobie je przyznają, to coś mi zgrzyta.

Offline Hans

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #363 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 16:59:08 »
Po co te nerwy?
Czy ja nazwałem kogokolwiek frajerem? Czy określałem kogokolwiek mianem kartelu?

Nie wiem w czym tkwi Twój problem, ale jasno napisałem:

Nie siedzę w środowisku  ale dla mnie - osoby z zewnątrz, wygląda to tak, jakby 2-3 wydawców zebrało się, ustaliło nagrodę by sprzedawać i promować komiksy które wydają.
Jest wolny rynek i niech robią co chcą, tylko tytułowanie tych nagród jako nagród całego środowiska komiksowego jest troszkę nie na miejscu.
Skoro chcą, może wypadałoby zrobić ankietę ogólnodostępną dla wszystkich i dopiero pośród tych nominacji wybierać komiksy mające szansę wygrać. Wykluczyłoby to podejrzenia o spekulacje oraz na pewno zwiększyłoby zainteresowanie tą statuetką.

Tobie oczywiście nic nie pasuje. Jedno rozwiązanie - Be, drugi pomysł - Be i sam tylko krytykujesz wypowiedzi innych, samemu nic nie wnosząc.
Kapral umieścił Ci statystyki nagród, a liczby nie kłamią. Pozwoliłem sobie zajrzeć na komiksy zagraniczne i nie wmówisz mi, że przez tyle edycji poprzednich nagród PSK, tytuły które zostały wybrane w danych latach nie miały konkurencji. Akurat miały i to bardzo dobrą. Ale nie ten wydawca je wydawał i tyle, a może i aż tyle.
Ale są rzeczy których albo nie widzisz, albo starasz się nie dostrzegać. A pewne grupki zawsze będą skupione wokół poszczególnych osób, dlatego wydaje mi się, że powszechność i jawność głosowania nie tylko podniosłaby jakość, ale także wiarygodność tej nagrody.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #364 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 17:06:40 »
Szanowny Kapralu, skoro od początku wiesz, że to wszystko to jedna wielka ustawka, to po co w ogóle zawracasz tym sobie głowę?
Wystarczyło napisać to w pierwszym poście i wypiąć się na wszelkie dywagacje.
Tak jak zasugerowałem w poprzednim poście, widzę, że jest tu spora grupka prawdziwych komiksowych patriotów, którzy dobro wspólne narodowej kultury komiksowej i wewnętrzny obiektywizm stawiają ponad swoje marne biznesiki i widzimisie.
Skoro wszystko jest źle, to zróbcie cos lepiej, przecież macie olbrzymi potencjał, mnóstwo zapału i potraficie dniami i nocami dywagować o zbrodniach na komiksie, które popełniają lewacy i kapitaliści.
Nie rozumiem, skoro sami gracie larum, to dlaczego na koń nie siadacie? Za szable nie chwytacie?
Kraj i komiks toną w plugastwie, a Wy jeno w klawiatury biernie klepiecie?
Dlaczego!!!?  :'(

A pewne grupki zawsze będą skupione wokół poszczególnych osób, dlatego wydaje mi się, że powszechność i jawność głosowania nie tylko podniosłaby jakość, ale także wiarygodność tej nagrody.
Powszechność i jawność, czyli co?!
Wszyscy w kraju mogą głosować? I każdy głos jest ogólnodostępny do sprawdzenia?
Napisałem ci jak to będzie wyglądało, przeczytałeś?  :(

Offline Nawimar III

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #365 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 22:17:54 »
Turucorp - "Skoro wszystko jest źle, to zróbcie cos lepiej (...)"
 
To jest niestety "argument" na miarę czasów prosperowania forum Wraka czyli bardzo dawno temu. Optymistycznie zakładam, że od tamtej pory poczyniliśmy jednak pewne postępy. Zwłaszcza, że nie w tym tkwi sedno problemu omawianej sprawy.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #366 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 22:52:54 »
Zwłaszcza, że nie w tym tkwi sedno problemu omawianej sprawy.

Jak nie w tym, to w czym?
Skoro poznański automatyczny system zliczania głosów (aż się poszedłem zapytać co i jak) jest przez Was postrzegany jako machloje Timofa i Holcmana, to jaką macie koncepcję przejrzystego i bezdyskusyjnego głosowania i doboru jury?
Tylko zweryfikowani genetycznie przedstawiciele białej rasy, bez żadnego związku z kimkolwiek z wydawnictw, bez znajomych autorów i sprzedawców? I głosowanie poprzez upublicznienie swoich typów na ogólnodostępnej stronie do wglądu?

Offline Nawimar III

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #367 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 22:58:20 »
"Jak nie w tym, to w czym?"
 
Masz to doprecyzowane na kilku poprzednich stronach. Skoro nie przekonują Cię słowa to w wolnej chwili proponuję przyjrzeć się - w końcu! - wskazanym już co najmniej dwukrotnie liczbom.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #368 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 23:21:03 »
"Jak nie w tym, to w czym?"
 
Masz to doprecyzowane na kilku poprzednich stronach. Skoro nie przekonują Cię słowa to w wolnej chwili proponuję przyjrzeć się - w końcu! - wskazanym już co najmniej dwukrotnie liczbom.

A, czyli dalej wizja, że kalesony są ze szczerego złota, a zmiany służą jedynie stworzeniu zasłony dymnej, żeby „żyd i rusek” mogli kręcić swoje mętne biznesy?
OK, nie mam już więcej pytań.

Offline Nawimar III

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #369 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 23:29:38 »
Turucorp: „żyd i rusek”
 
Świetne ;D  Zapomniałeś jeszcze o koledze Szocie, który o ile w miarę dobrze pamiętam przejawiał skłonności do ekshibicjonizmu  :o  Czyli w tym gronie to już chyba tylko ślązakowców brakuje... Może coś z tym zechcesz uprzejmie zrobić  8)

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #370 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 00:16:24 »
Turucorp: „żyd i rusek”
 
Świetne ;D  Zapomniałeś jeszcze o koledze Szocie, który o ile w miarę dobrze pamiętam przejawiał skłonności do ekshibicjonizmu  :o  Czyli w tym gronie to już chyba tylko ślązakowców brakuje... Może coś z tym zechcesz uprzejmie zrobić  8)

Przepraszam, na punkcie ludzi ze Śląska też masz jakieś obsesje?
A, no tak, „ukryta opcja niemiecka”, czasami zapominam.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #371 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 05:52:16 »
Turu, jesteś żałosny. Kiedy brakuje Ci argumentów, sięgasz po pałkę antysemityzmu, ksenofobii i cholera wie czego jeszcze? Weź no Ty się walnij w czerep, ale tak solidnie, żeby Ci wiecej takie brudne chwyty nawet przez myśl nie przeszły.

EDIT. A tak już całkiem na marginesie, to chciałem zwrócić uwagę na kuriozalny fakt, że spośród 126 osób wpisanych do Polskiej Akademii Sztuki Komiksu zaledwie połowa potraktowała to na tyle serio, żeby się zalogować na stronie, i nie wiadomo ile z nich w ogóle zagłosowało. To najlepiej świadczy jak poważne jest to przedsięwzięcie i jaki lekceważący stosunek ma do niego samo środowisko komiksowe.
« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Wrzesień 2020, 06:55:20 wysłana przez Kapral »

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #372 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 08:02:14 »
Turu, jesteś żałosny. Kiedy brakuje Ci argumentów, sięgasz po pałkę antysemityzmu, ksenofobii i cholera wie czego jeszcze?

A teraz skup się, to nie ja, to był cytat z jednego z tych, którym tutaj dupy obrabiacie. Zgadnij, z którego?  ::)
Albo nie zgaduj, tylko weź tabletki lub melisy się napij. Ochłoń, bo wychodzi na to, że bardziej się przejąłeś tą nagrodą niż potencjalni członkowie akademii.
O, dobra, chyba już rozumiem powód Twojej frustracji... że też na to wcześniej nie wpadłem :o

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #373 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 08:14:19 »
O, dobra, chyba już rozumiem powód Twojej frustracji... że też na to wcześniej nie wpadłem :o

No dawaj, wyrzuć to z siebie, frustraciku, bo już cię skręca, żeby mi przyp...ić. Jak nie insynuacje antysemickie to chociaż tania psychoanaliza, nie? Żenada level hard.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #374 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 08:20:34 »
I tradycyjnie w rozmowie z Tobą nadchodzi ten moment  ::)