Autor Wątek: Sytuacja polskiego komiksu  (Przeczytany 66019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arku

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #345 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 11:26:21 »
Kapralu te nagrody są dla Ciebie. Żebyś mógł narzekać , że nominację nie takie, akademia nie taka, laureaci nie tacy. To takie polskie osacry. Nawet pomysł na akademię to ppagiat z akademii filmowej z tą różnicą, że te komiksowe nagrody nikogo nie interesują.Przepraszam, Ciebie interesują i to jest wielki sukces organizatorów.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #346 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 11:26:48 »
Nie żebym się licytował, ale uważam, że moje suchary są znacznie smaczniejsze.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #347 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 11:29:25 »
E tam, masz chyba Covid :)

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #348 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 11:35:03 »
E tam, masz chyba Covid :)

testy robiłem w marcu, więc nie wiem jak teraz  ::)

Offline Hans

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #349 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 13:29:08 »
Nie siedzę w środowisku  ale dla mnie - osoby z zewnątrz, wygląda to tak, jakby 2-3 wydawców zebrało się, ustaliło nagrodę by sprzedawać i promować komiksy które wydają.
Jest wolny rynek i niech robią co chcą, tylko tytułowanie tych nagród jako nagród całego środowiska komiksowego jest troszkę nie na miejscu.
Skoro chcą, może wypadałoby zrobić ankietę ogólnodostępną dla wszystkich i dopiero pośród tych nominacji wybierać komiksy mające szansę wygrać. Wykluczyłoby to podejrzenia o spekulacje oraz na pewno zwiększyłoby zainteresowanie tą statuetką.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #350 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 14:14:04 »
Skoro chcą, może wypadałoby zrobić ankietę ogólnodostępną dla wszystkich i dopiero pośród tych nominacji wybierać komiksy mające szansę wygrać. Wykluczyłoby to podejrzenia o spekulacje oraz na pewno zwiększyłoby zainteresowanie tą statuetką.

Wyobraź sobie, że takie eksperymenty już przeprowadzano przy kilku nagrodach.
W efekcie wygrywały komiksy nawet nie z największą fanbazą, ale takie, które w danym momencie miały najbardziej aktywną fanbazę.
W praktyce musiałbyś wtedy dopuścić do głosowania 38 mln mieszkańców kraju (chyba, że wprowadzisz limit wiekowy), i każdy kto ma np 60K obserwujących na FB, albo 100K, bo są i tacy, bez problemu ma nominację do nagrody.
Z takich nominacji powstaje ci baza "komiksów", z których musisz coś wybrać.
Przy odrobinie szczęścia do kategorii "komiks zagraniczny" załapie sie kilka tomów z Maczety i tyle.
 

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #351 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 15:18:03 »
Faktem jest, że kiedyś mangowcy potrafili rozwalić każdy plebiscyt. Ale te czasy chyba już minęły. Może wystarczyłoby, gdyby głosy jury były jawne?

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #352 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 15:33:52 »
Faktem jest, że kiedyś mangowcy potrafili rozwalić każdy plebiscyt. Ale te czasy chyba już minęły. Może wystarczyłoby, gdyby głosy jury były jawne?

Mangowcy?
Wyobraź sobie, że np. Dem ma 140 000 obserwujących na FB i 500 000 na YT
Wystarczy, że zrobi 30 sek animki z tekstem "Helo ziomy, głosujcie na mnie", wklei linka i macie z głowy konkurs komiksowy  ::)

Offline Hans

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #353 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 15:50:28 »
Może wystarczyłoby, gdyby głosy jury były jawne?
A to przy tej nagrodzie głosowanie nie jest jawne? Wyniki są dostępne tylko dla organizatorów, czyli wcześniej wspomnianych wydawców, którzy organizują ten konkurs?  Nieźle  8)

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #354 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 15:53:52 »
Wyniki są dostępne tylko dla organizatorów, czyli wcześniej wspomnianych wydawców, którzy organizują ten konkurs?  Nieźle  8)

Skąd wziąłeś informację, że organizatorami są wydawcy?!  :o

Offline Nawimar III

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #355 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 15:57:49 »
Bo wiadomo, że organizatorami (a przede wszystkim podliczającymi głosy) są Piaskowy Dziadek do spółki z Kiwaczkiem ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #356 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 15:58:56 »

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #357 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 16:01:04 »
JPDL
idźcie się leczyć.

Offline Hans

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #358 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 16:10:06 »
Skąd wziąłeś informację, że organizatorami są wydawcy?!  :o
Czytam czasem Twoje wypowiedzi w różnych dyskusjach i mam wrażenie, że starasz się zrobić ze swoich rozmówców debili.
Zatem tym razem, aby uciąć wszelkie niedomówienia - odsyłam Cię do ewidencji CEIDG. Jeśli wpiszesz tam imię i nazwisko  np Pawel Timofiejuk to UWAGA! - wyskakuje tam wydawnictwo Timof itd, a jeśli wpiszesz tam Szymon Holcman to ....... wyskakuje ........ Kultura Gniewu!
Zatem odpiszę w podobny sposób jak Ty do mnie.

Wiem że nagłe połączenie tych nazwisk i wydawnictw Cię zaskoczyło, ale okazuje się, że główni organizatorzy festiwalu komiksowa Warszawa, są wydawcami.
Rozumiem Twój szok i niedowierzanie, lecz fakty są niezaprzeczalne.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #359 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 16:16:31 »
Ojtam, ojtam. W tym roku Prezes PSK (Timof) zgarnął tylko cztery nominacje, a Wiceprezes (Mazur) dwie. Nie ma o co robić szumu :D