Autor Wątek: Sytuacja polskiego komiksu  (Przeczytany 65988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #300 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 17:20:54 »
Spisek to może faktycznie zbyt mocne słowo, którego strona "postępowa" zwykła w nadmiarze emfazy przesadnie nadużywać. Niemniej o jakiejś umowie pewnie można śmiało mówić, bo taki wniosek nasuwa się zarówno z nominacji jak i nagradzanych przez szanowną kapitułę. Wszak ślepi nie jesteśmy i nie urodziliśmy się wczoraj. A to, że dałeś się w ten cały interes wkręcić firmując go swoim nazwiskiem i nie biorąc przy tym  udziału w głosowaniu to już możesz mieć pretensje jedynie do siebie. Choć z drugiej strony nie zdziwię się jeśli nie głosowałeś, bo i tak byłeś świadom, że w gruncie rzeczy nie ma po co, a wyniki są już z góry ustalone.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #301 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 17:25:14 »
A to, że dałeś się w ten cały interes wkręcić firmując go swoim nazwiskiem i nie biorąc przy tym  udziału w głosowaniu to już możesz mieć pretensje jedynie do siebie. Choć z drugiej strony nie zdziwię się jeśli nie głosowałeś, bo i tak byłeś świadom, że w gruncie rzeczy nie ma po co, a wyniki są już z góry ustalone.
Chyba się nie rozumiemy.
Nikt mnie nie pytał o zdanie, po prostu, tak jak wiele innych osób dostałem info, że jestem zaproszony do jury.
Równie dobrze mogli tam wstawić Ciebie albo Kaprala, ciekawe czy wtedy też pisałbyś o "firmowaniu swoim nazwiskiem"?
A w kwestii nominacji i głosowania finalnego, nawet chciałem, ale w pracy nie mam dostępu, a w domu nie miałem czasu.

Offline Nawimar III

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #302 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 17:29:37 »
Turucorp: "Nikt mnie nie pytał o zdanie, po prostu, tak jak wiele innych osób dostałem info, że jestem zaproszony do jury".

Serio?! No to już w ogóle odlot :) Pogratulować dobrego samopoczucia organizatorom.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #303 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 17:38:03 »
Serio?! No to już w ogóle odlot :) Pogratulować dobrego samopoczucia organizatorom.

Nagroda przyznawana wewnętrznie przez PSK - źle
Zapraszają blisko 160 osób - spisek i kompromitacja
Mam wrażenie, że jedynie sytuacja, w której jednoosobowo Ty przyznawałbyś tę nagrodę, Ciebie by satysfakcjonowała :O

Offline Nawimar III

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #304 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 18:00:42 »
Nie w tym rzecz. Tym bardziej, że nie bardzo wierzę w skuteczność tego typu nagród (nie tylko zresztą tej). To tak jakby wciąż wierzyć w zasadność promowania uczestników sceny muzycznej za pomocą festiwali w Opolu czy Sopocie. Wiadomo, że to już nie te czasy i nie tak się tego typu "lansing" odbywa. Mnie tylko dziwi, że organizatorzy tej sytuacji w której brałeś udział wciąż zdają się dawać wiarę temu przekonaniu. I OK; w końcu chcącemu nie dzieje się ponoć krzywda i jeśli ktoś ma taką potrzebę to niech sobie organizuje zabawę choinkową choćby w lipcu. Tylko ta swoista monotematyczność nominowanych i wygranych po raz kolejny śmieszy, bawi i bynajmniej przestrasza :)

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #305 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 18:55:46 »
Niemniej o jakiejś umowie pewnie można śmiało mówić, bo taki wniosek nasuwa się zarówno z nominacji jak i nagradzanych przez szanowną kapitułę. Wszak ślepi nie jesteśmy i nie urodziliśmy się wczoraj.

Jakby ktoś nie umiał liczyć, to podaję konkrety na podstawie listy PSK:
http://pask-nagrody.pl/o-nagrodach/

Od 2009 roku przyznano 50 nagród, z czego:
40% dla Kultury Gniewu
32% dla Timofa
10% dla Wydawnictwa Komiksowego
Czyli powyższa trójka zgarnęła w sumie 82% nagród

Pozostałe 18% rozdzielono w miarę równo między Taurusa, Centralę, Egmont, ATY i Bazgrolle.

Offline gashu

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #306 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 20:11:47 »
IPN zero?
Komiks i My zero?
Jednak spisek!

Offline Arku

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #307 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 20:28:23 »
Te nagrody to kondominium niemiecki - rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym. Taka jest rzeczywistość.

Offline amsterdream

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #308 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 20:41:28 »
Nie wiem o czym do mnie mówisz :O
Profil "Sztuka komiksu" zmienił prowadzącego, kiedy jego założyciel osierocił swoje "dziecko" na skutek kilkukrotnych banów ze strony administracji FB.
Ktoś widocznie doszedł do wniosku, że szkoda marnować tak fajna nazwę i się nią legalnie zaopiekował, idąc w stronę tęczy.
A sam ojciec-założyciel powrócił na FB i tak jak już wspomniałem, zajął się pirackim przejmowaniem cudzych profili, podrabianiem innych i żarliwą agitacją na rzecz fizycznego zgładzenia osób zajmujących się komiksem, które mu nie podchodzą.

Przecież to są jakieś kompletne bzdury. Sztuka komiksu - Comic Art to był profil, który jechał równo po polskim grajdołkowie i był ością w gardle tego środowiska. W pewnym momencie zrobił lekki pojazd po tej personie:

Jakby ktoś nie wiedział to była przewodnicząca jury PSK w tamtym roku - Katarzyna Babis.
Na KBG ludzie nie mogli tego przeżyć i zaczęli się zwoływać do masowego zgłaszania Sztuki Komiksu i w końcu strona poleciała. W międzyczasie jakiś pajac z KBG stworzył profil o tej samej nazwie (czyli de facto się podszył) i poszedł w stronę tęczy. Oryginalna Sztuka Komiksu miała prawie 1500 obserwujących, nowa ma niecałe 500.
Tak działa skrajna lewica na całym świecie - albo jesteś z nami albo cię zniszczymy.

Offline Pawel.M

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #309 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 20:52:52 »
Cóż, ludzie o poglądach skrajnych nie powinni zasiadać w takich jury, bo to zazwyczaj ludzie o mentalności plemiennej: być nasze - być dobre, być nie nasze - być złe.

Turucorp
Co do tego fanpage, to są bodajże trzy o tej samej nazwie, więc pewnie mówimy o różnych.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #310 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 21:37:33 »
Przecież to są jakieś kompletne bzdury. Sztuka komiksu - Comic Art to był profil, który jechał równo po polskim grajdołkowie i był ością w gardle tego środowiska. W pewnym momencie zrobił lekki pojazd po tej personie:

Jakby ktoś nie wiedział to była przewodnicząca jury PSK w tamtym roku - Katarzyna Babis.
Na KBG ludzie nie mogli tego przeżyć i zaczęli się zwoływać do masowego zgłaszania Sztuki Komiksu i w końcu strona poleciała. W międzyczasie jakiś pajac z KBG stworzył profil o tej samej nazwie (czyli de facto się podszył) i poszedł w stronę tęczy. Oryginalna Sztuka Komiksu miała prawie 1500 obserwujących, nowa ma niecałe 500.
Tak działa skrajna lewica na całym świecie - albo jesteś z nami albo cię zniszczymy.

Świadomie kłamiesz, czy tylko nie ogarniasz rzeczywistości?  ::)
Babis nigdy nie była przewodnicząca w żadnym jury PSK, przewodniczyła jury konkursu na krótką formę komiksową na łódzkim MFKiG, to dwie różne akcje, kompletnie ze sobą nie powiązane.
Prowadzący „Sztukę komiksu” poleciał kilkukrotnie za naruszenia regulaminu FB, a nie za to, że ktoś go zgłosił.
Procedury FB działają poprzez weryfikację zgłoszeń, a nie „widzimisie” zgłaszających.
Gnój, bo inaczej go nie nazwę, przez długi czas podawał fałszywe informacje zarówno o autorach jak i o komiksach, o ile jego pozornie poprawne posty o niektórych komiksach zawierały multum błędów merytorycznych i tragicznych pomyłek, o tyle część postów miała świadomie charakter obelżywy i kłamliwy.
W chwili obecnej prowadzi conajmniej kilka profili, o różnym charakterze, część to „podróbki” istniejących stron FB, część  - skrajnie prawicowe wyrzygi, prawdopodobnie macza też palce w pirackim przejmowaniu stron autorskich niektórych twórców.
Można sobie dywagować o domniemanych destrukcyjnych działaniach „komiksowej lewicy”, jednak nikt z tej „lewej strony” nie posuwa się do napuszczania kibiców np. Legii na jakiegoś autora/autorkę namawiając do linczu, albo hakowania cudzych profili.
Czy do ludzi takich jak Ty dotrze jakie to bagno dopiero jak jakieś oszołomy zabiją np. Babis? Czy może urządzicie sobie z tej okazji „komiksową balangę” w radosnym stylu?


« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Wrzesień 2020, 21:41:50 wysłana przez turucorp »

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #311 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 21:56:02 »
Czy do ludzi takich jak Ty dotrze jakie to bagno dopiero jak jakieś oszołomy zabiją np. Babis? Czy może urządzicie sobie z tej okazji „komiksową balangę” w radosnym stylu?

To już nawet nie jest śmieszne. 6735 osób nie jest w stanie sobie poradzić z jednym kolesiem? I to jest ten wielki problem środowiska komiksowego? Gościa od niszowego profilu na facebooku postrzegacie jako geniusza zła, która tylko czyha na Wasze życie i nasyła na Was swoich minionów? No bez jaj :)

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #312 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 21:59:40 »
To już nawet nie jest śmieszne. 6735 osób nie jest w stanie sobie poradzić z jednym kolesiem? I to jest ten wielki problem środowiska komiksowego? Gościa od niszowego profilu na facebooku postrzegacie jako geniusza zła, która tylko czyha na Wasze życie i nasyła na Was swoich minionów? No bez jaj :)
Widziałeś post, w którym taguje Babis kibolom?
Nie chcę tu tego linkować, ale znajdż chwilę i rzuć okiem proszę (priv).
Uuu, zblokowałeś mnie, jak miło.
« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Wrzesień 2020, 22:05:33 wysłana przez turucorp »

Motyl

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #313 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 22:04:29 »
Nagroda przyznawana wewnętrznie przez PSK - źle
Zapraszają blisko 160 osób - spisek i kompromitacja
Mam wrażenie, że jedynie sytuacja, w której jednoosobowo Ty przyznawałbyś tę nagrodę, Ciebie by satysfakcjonowała :O

Bez uszczypliwości, ale trochę matematyki i faktów, bo się gubisz.

Do głosowania zostało zaproszonych 126 osób, tyle widnieje w zakładce Akademia.
Z tych 126 osób 70 nie zaktualizowało swoich kont, nie dodało do nich żadnych opisów.
Zapytałem losowe osoby z tych kont, czy głosowały. Trzy nie wiedziały w ogóle, że zostały wybrane, dwie nie znalazły czasu. Sam również nie głosowałeś i swojego konta nie zaktualizowałeś. Podejrzewać, że kilka osób z tych kont mogło głosować, bo są to osoby udzielające się w środowisku.
Więc można zakładać, że jeśli tylko wszystkie osoby, które chciały się pobawić ze swoimi biogramami i dodały zdjęcia zagłosowały, plus ktoś jeszcze z tych, które tego nie zrobiły, to z tych 126 osób może zagłosowała połowa. Nie oceniam, czy to dużo, czy mało, ale przy okazji nagrody Zajdla, na którą mogą głosować uczestnicy Polconu, na imprezie, na której zwyczajowo bywało 2000-3000 osób, głosów ważnych potrafiło być  między 200 a 400. Ogólnie mówiło się, że prestiż tej nagrody przy tylu głosach jest - co tu dużo kryć - niewielki. Zatem jak nazwiesz głosowanie powiedzmy 63 osób na nagrodę komiksową w Polsce?

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #314 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 22:08:16 »
Uuu, zblokowałeś mnie, jak miło.

A dlaczego miałoby być miło?