Autor Wątek: Sytuacja polskiego komiksu  (Przeczytany 66486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline srogin

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #405 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 11:19:53 »
Facebook jest już za mały dla "Sztuki Komiksu"?

Offline starcek

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #406 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 11:36:59 »
Albo Wilq. To dopiero porażka.
Wilq niesie w sobie bezmiar wiedzy na temat nowoczesnego języka. Pychotka.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline misiokles

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #407 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 11:44:43 »
Jakby ktoś chciał zapoznać się z polskim komiksem i zobaczył część nominowanych oraz komiks nagrodzony to dałby sobie spokój z krajowym komiksem.

Podobnie jak z Oscarami. Gdyby ktoś chciał się zapoznać z kinematografią tylko posiłkując się zwycięzcami to by szybko uciekł. Wniosek - szkada czasu na multikonto.

Offline muaddib

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #408 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 12:16:37 »
Facebook jest już za mały dla "Sztuki Komiksu"?
Chyba dałem się podpuścić...

Offline Guru_Komiksu

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #409 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 12:45:46 »
Cytuj
Nie wszystkie emocje trzeba wyrażać "ładnymi" rysunkami. Czasami patyczak niesie większy ładunek emocjonalny niż realistyczna kreska. Dużo zależy od wyobraźni czytelnika.

Jest w tym trochę racji, ale niekiedy sama wyobraźnia nie wystarczy - niektórzy, w tym ja, chcą mieć przyzwoicie narysowany i wydany komiks. Przecież we wspomnianych komiksach lepsza kreska pomogłaby tym opowieściom. Mogłyby być na pewno bardziej sugestywne a z pewnością milsze dla oka. Łatwiej wybaczyć komiksowi ze świetnymi rysunkami a kiepską fabułą, niż z dobrą historią i beznadziejnymi rysunkami. Gorzej, gdy i to i to jest fatalne.

Cytuj
Facebook jest już za mały dla "Sztuki Komiksu"?

Nie wiem o co chodzi z tą "Sztuką Komiksu". Forum czytam od pewnego czasu, ale zarejestrowałem się teraz, bo zwyczajnie jak zobaczyłem co wygrało na MFKiG jako najlepszy album roku, to musiałem wyrazić swoje zdanie na temat drogi jaką podąża polski komiks. Czy w tym kraju nie ma osób, które mogłyby stworzyć coś podobnego do Indyjskiej Włóczęgi, czy Trzeciego Testamentu. Juliusz?

Offline srogin

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #410 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 12:53:48 »
Nie wiem o co chodzi z tą "Sztuką Komiksu". Forum czytam od pewnego czasu, ale zarejestrowałem się teraz
Załóż sobie jeszcze ze trzy konta (najlepiej podszywając się pod Mazura, Bystroń, czy Gonzalesa), to będziesz mógł porozmawiać tutaj z kimś "na poziomie".

Offline amsterdream

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #411 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:04:16 »
Forum czytam od pewnego czasu, ale zarejestrowałem się teraz, bo zwyczajnie jak zobaczyłem co wygrało na MFKiG jako najlepszy album roku, to musiałem wyrazić swoje zdanie na temat drogi jaką podąża polski komiks.

A co w tym roku wygrało?

Offline LordDisneyland

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #412 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:05:53 »
Już nie pamiętałem, że ktoś taki jak Katarzyna Babis ps.Kiciputek istnieje, ale jest, jeździ po stolicy i okleja z zapałem ulice-

https://twitter.com/kasiababis/status/1327554399426793472

Najwyraźniej stacjonuje teraz w Warszawie- bo o ile pamiętam,  5 lat temu startowała do sejmu z Lublina, z partii Razem?
,, - Eeeeech.''

Offline Guru_Komiksu

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #413 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:25:12 »
Cytuj
Załóż sobie jeszcze ze trzy konta (najlepiej podszywając się pod Mazura, Bystroń, czy Gonzalesa), to będziesz mógł porozmawiać tutaj z kimś "na poziomie"

Acha, czyli każdy nowy użytkownik tutaj jest traktowany jako jakiś troll i element niepożądany. Super. Kiepski z ciebie detektyw panie srogin, bo kompletnie mnie z kimś innym mylisz.

Cytuj
A co w tym roku wygrało?

https://www.gildia.pl/komiksy/441521-koniec-lipca

Offline srogin

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #414 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:36:01 »
Kiepski z ciebie detektyw panie srogin, bo kompletnie mnie z kimś innym mylisz.
Jeżeli tak, to przepraszam. Porównywanie komiksów do stolca mnie zmyliło.

Offline misiokles

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #415 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:36:13 »
Acha, czyli każdy nowy użytkownik tutaj jest traktowany jako jakiś troll i element niepożądany.
Nie każdy, ale każdy kto pisze pierwszy post na forum z pretensjami. Historia tego forum i jak starego forum gildii pokazuje, że 'nowi' użytkownicy wjeżdżający na pełnej kurwie mają sporo za uszami :) Statystyka.

Offline gashu

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #416 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:39:12 »
Drogie TM-Semic. Wymieńcie proszę rysowników w Spider-manie. Postaci Todda McFarlane'a są zbyt pryszczate, Buscemy kwadratowe, a Mary Jane Erica Larsena jest brzydka. Niech wszędzie będzie Dżim Li.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Listopad 2020, 13:41:08 wysłana przez gashu »

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #417 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:46:41 »
Jest w tym trochę racji, ale niekiedy sama wyobraźnia nie wystarczy - niektórzy, w tym ja, chcą mieć przyzwoicie narysowany i wydany komiks. Przecież we wspomnianych komiksach lepsza kreska pomogłaby tym opowieściom. Mogłyby być na pewno bardziej sugestywne a z pewnością milsze dla oka.

Ta opinia wbrew pozorom nie jest z tyłka wzięta. Wszyscy komiksiarze wiedzą, że wabikiem, który przyciąga uwagę do komiksu są rysunki. Zwłaszcza u okazjonalnych czytelników, którzy nie śledzą rynku, nie czytają recenzji itd. Idzie taki ktoś do księgarni, widzi fajne obrazki, to może kupi. A obrazków, które mu się nie spodobają nie weźmie do ręki, bo scenariusza w księgarni nie widać. Scenariusz to można docenić w trakcie lektury, ale najpierw musi do niej dojść.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #418 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:57:13 »
Ta opinia wbrew pozorom nie jest z tyłka wzięta.
Idź do zwykłej księgarni, najlepiej sieciówki i zobacz sobie co tam jest z Polaków na półkach, następnie wróć tutaj i napisz jeszcze raz to samo co właśnie napisałeś  ::)

Offline Guru_Komiksu

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #419 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 14:00:32 »
Cytuj
Nie każdy, ale każdy kto pisze pierwszy post na forum z pretensjami. Historia tego forum i jak starego forum gildii pokazuje, że 'nowi' użytkownicy wjeżdżający na pełnej kurwie mają sporo za uszami

Rozumiem, aczkolwiek nie sądzę, abym wjechał na pełnej k... To też nie są pretensje, tylko wyraziłem swoje zdanie na temat pewnych komiksów od ich strony graficznej. Nie podobały mi się tego typu "dzieła" i nie podobają teraz a jak widzę, że jeszcze zostają docenione, to niezbyt dobrze świadczy o rodzimej scenie komiksowej. Takie komiksy się sprzedają poza gronem najbardziej zapalonych komiksiarzy? Są tylko robione pod festiwale jako sztuka dla sztuki? Przecież jak zaczną się pojawiać newsy o tym, że najlepszym albumem został dany komiks, to ktoś zupełnie niezwiązany z komiksami może z ciekawości sprawdzić jak prezentuje się zwycięzca i potem zająknąć się "co to k... jest?" (jak mój kumpel). Bowiem nie oszukujmy się, najpierw przyciąga warstwa wizualna. Jak się ma wyrobione nazwisko, wtedy można sobie pozwolić na eksperymenty.