Autor Wątek: Sytuacja polskiego komiksu  (Przeczytany 66744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #465 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 22:04:58 »
A taki Picasso to był dobrym plastykiem czy miernotą przereklamowaną?

Picasso ? Masz na myśli tego gościa, który zajebiście opanował warsztat zanim wziął się za eksperymentowanie ?






Offline starcek

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #466 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 22:19:07 »
Było nawet jeszcze gorzej, bo potrafił machnąć rysunki pokazujące jak z realistycznego portretu stopniowo uzyskiwał kubistyczny.
 
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #467 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:14:20 »
Przenoszę odpowiedź tutaj. Bowiem w temacie z Thorgalem zrobił się spam.

Co do topki - ja pytam z czystej ciekawości, bez przekąsu. Frapującym się wydaje fakt braku miejsca dla J.Ch. w Twojej pierwszej dziesiątce.
Ogólnie to przydałaby się taka topka (tyle ich jest, a o autorach żadnej) dla całego forum. Zaznaczam na wstępie, że nie ogarnę tego ale gdyby ktoś chciał... ;)

Rysownicy, których wg mnie rysują/rysowali lepiej niż Christa.

Maciej Mazur
Jerzy Ozga
Grzegorz Rosiński
Bogusław Polch
Jerzy Wróblewski
Sławomir Kiełbus
Zbigniew Kasprzak
Arkadiusz Klimek
Marek Oleksicki
Jakub Rebelka

Są na dobrej drodze, by takimi być: Przemysław Świszcz, Kamil Murzyn.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #468 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:30:25 »
Ale kogo?

Offline keram2

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #469 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:38:27 »
Nie wiem czy jest sens zestawiać tak twórców tworzących w różnych konwencjach.

Dla mnie rysownik komiksów to nie tylko ktoś kto dobrze rysuje, ale ktoś kto potrafi swoimi rysunkami opowiedzieć ciekawą historię (do swego bądź czyjegoś scenariusza), dlatego postawiłbym Christę wyżej od wszystkich z tej listy, no poza Rosińskim.

W ogóle takie zestawianie jest trochę idiotyczne.
Bardzo podobały mi się rysunki Macieja Mazura i wiązałem z tym autorem duże nadzieje, ale wyszło jak wyszło i zestawianie go z Christą to głupota.

Przepraszam, ale nie potrafię oceniać na podstawie "czysto technicznych" zdolności, dla mnie liczy się to co autor stworzył, a nie co mógłby stworzyć bo ma "fajną kreskę".


Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #470 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:41:20 »
Jaki guru, takie zestawienie  :-\

Offline Guru_Komiksu

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #471 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:43:00 »
Było pytanie do mnie, więc odpowiedziałem. Nie obchodzi mnie, czy ktoś się z tym zgadza, czy nie, bo każdy ma swoją listę ulubionych scenarzystów, rysowników, autorów w ogóle, serie itd.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #472 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:45:00 »
Nie obchodzi mnie, czy ktoś się z tym zgadza, czy nie

A nas chyba nie obchodzi Twoja lista  ;D

Offline Guru_Komiksu

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #473 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:46:58 »
A nas chyba nie obchodzi Twoja lista  ;D
A cytowałem ciebie i odpowiadałem na twoje pytanie? Nie. Zresztą jak ciebie niby tak nie obchodzi, to po co w między czasie aż 3 wpisy?

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #474 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 11:53:50 »
Bo tak strasznie mnie to nie obchodzi, że aż mnie trzęsie :)

Offline Guru_Komiksu

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #475 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 12:10:25 »
Bo tak strasznie mnie to nie obchodzi, że aż mnie trzęsie :)
Jak cię tak trzęsie to pewnie początek pasażowalnych encefalopatii gąbczastych. Zaraz zostaną ci pieluszki dla dorosłych.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #476 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 13:28:18 »
Brakuje mi takich komiksów czerpiących z naszego folkloru, ale zrobionych z jajem.
Przepraszam  :-[

Offline Megatron

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #477 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 15:45:46 »
Nie jest mi znany powód dla którego popadasz w smutek. Jeśli napisałem, że czegoś mi brakuje, to nie znaczy że nie ma niczego. Na samym zdjęciu jest też Komisarz Uberschauer, mam też komiksy Mieszko, Lux Tenebris i inne jednotomówki. Wydział 7 też czytam, choć nie na bieżąco ze względu właśnie na Ciebie. Komiks jest ciekawy, jednak kontakt z nim przypomina mi niekończące się bicie piany o nic na forum i odbija jak po tłustej smażonej cebuli ;)

Niemniej to wszystko daje niedosyt. Książek jest tyle, że nie nadążam za nowościami!

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #478 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 17:35:01 »
Nie jest mi znany powód dla którego popadasz w smutek. Jeśli napisałem, że czegoś mi brakuje, to nie znaczy że nie ma niczego. Na samym zdjęciu jest też Komisarz Uberschauer, mam też komiksy Mieszko, Lux Tenebris i inne jednotomówki. Wydział 7 też czytam, choć nie na bieżąco ze względu właśnie na Ciebie. Komiks jest ciekawy, jednak kontakt z nim przypomina mi niekończące się bicie piany o nic na forum i odbija jak po tłustej smażonej cebuli ;)

Niemniej to wszystko daje niedosyt. Książek jest tyle, że nie nadążam za nowościami!

Nie popadam w smutek, tylko profilaktycznie przepraszam w imieniu części rodzimych autorów, którzy, mimo starań, nie są w stanie spełnić Twoich oczekiwań.
Nie wiem jakim cudem udało ci się powiązać moje wypowiedzi z „kontaktem z komiksem”, ale rozumiem, że jest to efekt, jak widać skutecznych działań pewnej grupy użytkowników tego forum (szczególnie, że akurat w tym temacie od pewnego czasu staram się ograniczać swoją obecność jedynie do kwestii informacyjnych). To dosyć unikatowe, że moje wypowiedzi powodują u Ciebie tak specyficzne objawy podczas lektury komiksu. Na przyszłość postaram się jeść mniej czosnku i cebuli podczas prac nad kolejnymi projektami.
Pozdrawiam.

Offline Megatron

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #479 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 21:32:23 »
profilaktycznie przepraszam w imieniu części rodzimych autorów, którzy, mimo starań, nie są w stanie spełnić Twoich oczekiwań.

Tzn za kogo? Tworzysz pustą dyskusję pomimo, że nie mieliśmy żadnych utarczek. Mam komplet KiK i go lubię, ale czy to oznacza, że współcześnie oczekuję podobnej fabuły? Uważasz, że Wydział 7 i Komisarz Uberschaer to już przegrzanie rynku? Dla mnie niedosyt jest w liczbie, a nie jakości tytułów.

Mogłem wrzucić samą fotę, pochwalić się zwyczajnie. Wrzuciłem też opis łączący te zakupy z nadzieją na pomysły w rozszerzeniu zainteresowań, lub że pomogę zainteresować czymś innego czytelnika o podobnych gustach, a nie na spinę z gościem robiącym to dla zasady.