Autor Wątek: Sytuacja polskiego komiksu  (Przeczytany 66020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #240 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 19:50:39 »
Litości, Egmont nie miał nic wspólnego z odwołaniem spotkania rysowników okładek. Zrobili to organizatorzy festiwalu komiksowego, którzy Egmont nie są. Turocorp, takiego zakrzywienia rzeczywistości bym się po tobie nie spodziewał.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #241 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 23:10:02 »
Litości, Egmont nie miał nic wspólnego z odwołaniem spotkania rysowników okładek. Zrobili to organizatorzy festiwalu komiksowego, którzy Egmont nie są. Turocorp, takiego zakrzywienia rzeczywistości bym się po tobie nie spodziewał.
Przepraszam, ale nie widziałem nigdzie oficjalnej wypowiedzi organizatorów festiwalu, jedyną osobą, która publicznie odniosła się do całej sytuacji jest szef Egmontu, który na konferencji (materiał dostępny w sieci) jednoznacznie stwierdził, że podjął taką decyzję że względów bezpieczeństwa.
Jeśli masz inne oficjalne informacje, to bardzo bym prosił, żebyś je tutaj zamieścił, wyjaśnijmy tę sprawę jednoznacznie i do końca, zamiast opowiadać bajki w stylu @Hansa i zaogniać sytuację.

Offline Hans

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #242 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 00:49:48 »
zamiast opowiadać bajki w stylu @Hansa i zaogniać sytuację.
Nie wiem skąd takie dziwne zarzuty, ale żadnego zaogniania sytuacji z mojej strony nie ma. Śmieszy mnie jednak ta sytuacja. Wypowiadasz się w kwestii oddziaływania różnych stron na czytelników podając tylko i wyłącznie Twój punkt widzenia. Ja natomiast jasno zaznaczyłem, że jest też masa innych miejsc, w których ludzie zakrzywiają rzeczywistość do granic możliwości, dając innym bardzo zły podgląd ogółu.
I abyś zrozumiał wszystko doskonale, nie popieram twórczości Kijuca i nie o niego tu chodzi, chodzi tylko o fakt uzurpowaniu sobie przez określone grupy „jedynego właściwego zdania” z całkowitym brakiem poszanowania innych poglądów.

Offline Arion Flux

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #243 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 01:06:36 »
Choć bardzo mi się podoba fraza "zakrzywianie rzeczywistości", szczegolnie w formie zarzutu podniesionego przez Misioklesa w poscie powyżej: "takiego zakrzywiania rzeczywistości bym się po tobie nie spodziewał" brzmi super :) , to jednak racja w tym przypadku lezy po stronie turucorpa, pomijajac jedynie lekkie zakrzywienie rzeczywistosci w postaci tego, ze TK mówi, iż była to wspolna decyzja nasza [Egmontu i być moze samych artystow?] i Festiwalu", o czym mozna przekonac sie pod poniższym linkiem (fragment z ustawionym czasem):

https://www.youtube.com/watch?v=8CMuDW1v_oo&feature=youtu.be&t=3740
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Styczeń 2020, 01:09:31 wysłana przez KukiOktopus »

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #244 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 07:09:27 »
Najśmieszniejsze, że ja naprawdę uwielbiam zakrzywiać i skrzywiać rzeczywistość  :o
@Hans, jeśli dla Ciebie nie ma różnicy miedzy grupą, na której administratorzy programowo jadą z wyrzygiem swoich frustracji, przy aplauzie użytkowników, a grupą, na której użytkownicy wymieniają się poglądami, bez kneblowania żadnej ze stron dyskusji, to ja niestety ci nie jestem w stanie pomóc. Ale nie opowiadaj mi bajek, że te dwie sytuacje są tożsame  ::)

Offline keram2

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #245 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 10:23:44 »
Przepraszam, ale nie widziałem nigdzie oficjalnej wypowiedzi organizatorów festiwalu, jedyną osobą, która publicznie odniosła się do całej sytuacji jest szef Egmontu, który na konferencji (materiał dostępny w sieci) jednoznacznie stwierdził, że podjął taką decyzję że względów bezpieczeństwa.
Jeśli masz inne oficjalne informacje, to bardzo bym prosił, żebyś je tutaj zamieścił, wyjaśnijmy tę sprawę jednoznacznie i do końca, zamiast opowiadać bajki w stylu @Hansa i zaogniać sytuację.

Cóż, ja żadnych oficjalnych informacji nie mam, ale z tego co pamiętam organizatorzy powiedzieli, że nie chcą Kijuca i wtedy Egmont odwołał spotkanie w myśl zasady albo wszyscy albo nikt.
Takie krążyły pogłoski, nie wiem na ile prawdziwe, ale jeśli tak było, to popieram Egmont.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #246 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 10:37:54 »
Cóż, ja żadnych oficjalnych informacji nie mam, ale z tego co pamiętam organizatorzy powiedzieli, że nie chcą Kijuca i wtedy Egmont odwołał spotkanie w myśl zasady albo wszyscy albo nikt.
Takie krążyły pogłoski, nie wiem na ile prawdziwe, ale jeśli tak było, to popieram Egmont.
No właśnie "krążyły pogłoski", z tych "krążących pogłosek" powstał cały ruch oburzonych wykluczeniem Kijuca, którzy sobie przy okazji dośpiewali to i owo i w efekcie mamy gównoburzę niczym PiS-PO.
Serio, jeśli JEDYNYM oficjalnym i udokumentowanym faktem jest wypowiedź naczelnego Egmontu, to te wszystkie "krążące pogłoski", dośpiewane sytuacje i pozostałe domysły są niczym więcej jak, mniej lub bardziej świadomym, zaognianiem sytuacji.

Offline keram2

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #247 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 11:00:00 »
No właśnie "krążyły pogłoski", z tych "krążących pogłosek" powstał cały ruch oburzonych wykluczeniem Kijuca, którzy sobie przy okazji dośpiewali to i owo i w efekcie mamy gównoburzę niczym PiS-PO.
Serio, jeśli JEDYNYM oficjalnym i udokumentowanym faktem jest wypowiedź naczelnego Egmontu, to te wszystkie "krążące pogłoski", dośpiewane sytuacje i pozostałe domysły są niczym więcej jak, mniej lub bardziej świadomym, zaognianiem sytuacji.

A nie sądzisz, że te "dośpiewane sytuacje i pozostałe domysły" to w miarę logiczne wyciągnięcie wniosków z informacji i przecieków, bo w oficjalną wypowiedź szefa Egmontu to zdaje się sam nie wierzysz?

Offline turucorp

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #248 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 11:24:41 »
A nie sądzisz, że te "dośpiewane sytuacje i pozostałe domysły" to w miarę logiczne wyciągnięcie wniosków z informacji i przecieków, bo w oficjalną wypowiedź szefa Egmontu to zdaje się sam nie wierzysz?
Prywatnie podziwiam Tomasza, że tak sprytnie rozegrał sytuację, w której najpierw podjął decyzję, żeby uhonorować Kijuca takim zleceniem (chociaż akurat za to nie podziwiam, bo kierował się jakimiś osobistymi względami, a i sam Kijuc wykonał zlecenie poniżej swoich umiejętności), a następnie przekierował odpowiedzialność za podjęte decyzje na osoby, które miały problem z autorem. Majstersztyk manipulacji.
Ale w kwestii bajek i domysłów, powtórzę jeszcze raz, jeśli jedyne co mamy to oficjalne oświadczenie szefa wydawnictwa, a nie organizatorów festiwalu, to nie widzę podstaw, żeby się czepiać osób, które protestowały, bo mają do tego pełne prawo, nie widzę też podstaw to przerzucania na nie odpowiedzialności za cokolwiek.
Jeżeli nie ma oficjalnego stanowiska organizatorów, to nie widzę też innego źródła jak w/w wypowiedź.
Sprawa jest o tyle kuriozalna, że przy okazji dośpiewano sobie zbyt wiele i obciążono odpowiedzialnością za decyzje osoby i część środowiska, które nie miały na to żadnego realnego wpływu.
Jeśli komuś odpowiada tworzenie takiej atmosfery, to proszę bardzo, ale nie mam zamiaru grzecznie patrzeć jak nakręcana jest jakaś spirala bazująca na manipulacji, pomówieniach i wymyślonych bajaniach na poziomie kloaki (vide Sztuka Komiksu na FB)


 

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #249 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 14:34:53 »
Znamy już nominacje do nagrody Orient Mena:
http://alejakomiksu.com/nowosci/25722/Nominacje-do-Orient-Menow-2020/

Odnoszę wrażenie, że członkowie PASKA-a kierowali się jakimś kluczem w doborze tytułów, ale nie wiem jakim (wg. wydawnictwa, tematyki, niszowości?), bo z regulaminu nijak to nie wynika.
http://pask-nagrody.pl/o-nagrodach/

Offline Nawimar III

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #250 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 14:57:50 »
W przypadku tej nagrody to już standardowe zjawisko :)

Offline keram2

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #251 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 15:13:51 »
Ja już dawno temu zorientowałem się, że roczne podsumowania, nominacje i nagrody nie są z mojej bajki.
Większości tytułów nie czytałem, uznając z góry (opis, plansze), że to nie dla mnie, o niektórych nawet nie słyszałem.

Nie to żebym się skarżył, jestem nastawiony na komiks "tradycyjny" (nie żądajcie bym wyjaśniał co to znaczy) i ok uznaję, że są tacy, którzy na komiksie znają się lepiej i niech sobie nagradzają kogo chcą.

Nie lubię tylko, gdy niektórzy zadzierają nosa i mówią, że to właśnie jest sztuka komiksowa, a tradycyjne albumy są dobre dla początkujących, niewyrobionych, którzy muszą "dojrzeć" do tytułów głębszych, poważniejszych itp.

Offline misiokles

Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #252 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 15:16:56 »
Ponad połowa nominowanych komiksów to komiksy 'tradycyjne'. Wiem, bo je przeczytałem.

Motyl

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #253 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 15:33:54 »
Znamy już nominacje do nagrody Orient Mena:
http://alejakomiksu.com/nowosci/25722/Nominacje-do-Orient-Menow-2020/

Odnoszę wrażenie, że członkowie PASKA-a kierowali się jakimś kluczem w doborze tytułów, ale nie wiem jakim (wg. wydawnictwa, tematyki, niszowości?), bo z regulaminu nijak to nie wynika.
http://pask-nagrody.pl/o-nagrodach/

Możesz rozwinąć myśl z tym kluczem? Czy chodzi ci o tytuły, które uzyskały nominacje? Wybór tytułów do głosowania był bardzo szeroki. W pierwszym głosowaniu, z którego wyłoniono tytuły nominowane, można było oddać w każdej kategorii trzy głosy na komiksy opublikowane w zeszłym roku.

Kapral

  • Gość
Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« Odpowiedź #254 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 16:31:07 »
No choćby wydawcy.
5 nominacji zdobyła KG, 4 Timof, 3 Wydawnictwo 23, reszta to jednostrzałowi self-publisherzy i nagroda pocieszenia dla Egmontu :)

Czy naprawdę inne wydawnictwa, zwłaszcza te duże, nie mają na koncie dobrych komiksów, wartych choćby nominacji? Tak się tylko zastanawiam.