Autor Wątek: Szukam komiksu  (Przeczytany 45520 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nataliagk

Szukam komiksu
« dnia: Śr, 02 Wrzesień 2020, 22:59:45 »
Witam wszystkich użytkowników. Proszę o pomoc.
Poszukuję komiksu z mojego dzieciństwa. Urodziłam się w 1984 r., a więc jest to prawdopodobnie komiks wydany po 1990 r. Pamiętam, że w tym komiksie młody chłopak oglądał telewizję i w pewnym momencie został wciągnięty przez tv do świata po drugiej stronie szklanego ekranu. Nie pamiętam żadnych innych szczegółów z tego komiksu, od wielu lat próbuję samodzielnie go znaleźć w Internecie, ale niestety do tej pory mi się nie udało.
Czy ktoś z Was kojarzy ten komiks i mógłby mi podać jego tytuł?
Pozdrawiam serdecznie:)

Offline Nawimar III

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 02 Wrzesień 2020, 23:07:09 »
Czy to nie był przypadkiem "Pierścień Tutenchamona"?
 

Offline nataliagk

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 02 Wrzesień 2020, 23:43:02 »
Dziękuję za odpowiedź, ale to niestety nie jest ten komiks. Nie kojarzę tej okładki, a bardzo interesuję się starożytnym Egiptem, więc na pewno zapamiętałabym ten motyw.
Coś mi się w pamięci kołacze i nie jestem tego na 100% pewna, ale coś mi się kojarzy, że motywem przewodnim tego komiksu był kosmos, ale głowy nie dam.

Offline Nawimar III

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 00:00:40 »
Nie ma sprawy, tym bardziej, że to i tak nie to  8) Jedyne co mi jeszcze po tej podpowiedzi do głowy przychodzi to ,,Kosmiczny detektyw" maestro Skrzydlewskiego. Pech w tym, że tam ewentualny wątek wciągniecia do ekranu dotyczył raczej interaktywnej, eksperymentalnej gry. Sam już jednak średnio to pamiętam.

Offline keram2

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 06:11:09 »
Sądzę, że chodzi o komiks "Timothee Titan" (Tymoteusz Tytan) wydany przez Orbitę.

Offline R~Q

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 06:27:42 »
"Czarnoksiężnik z krainy DOS" (nie telewizor a komputer a Donald to nie taki młody chłopak ale prawie).

;)

Offline HugoDumont

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 10:13:01 »
Sądzę, że chodzi o komiks "Timothee Titan" (Tymoteusz Tytan) wydany przez Orbitę.

Tak, również sądzę że chodzi o tę pozycję.

Offline nataliagk

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 12:06:45 »
Taak, to jest ten komiks - "Timothee Titan". Jestem szczęśliwa, że w końcu dzięki Wam udało mi się odnaleźć ten komiks. Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i życzę miłego dnia:)

Offline gashu

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 04 Wrzesień 2020, 11:57:17 »
Swoją drogą - "Pierścień Tutanchamona" to była fajna rzecz!
Zupełnie zapomniałem o tym komiksie, a posiadałem go jako dzieciak.
« Ostatnia zmiana: Pt, 04 Wrzesień 2020, 12:11:40 wysłana przez gashu »

Offline Mruk

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 11 Wrzesień 2020, 15:25:44 »
"Pierścień Tutanchamona" to była fajna rzecz!
Zupełnie zapomniałem o tym komiksie, a posiadałem go jako dzieciak.

Ciekawe, czy jakbyś przeczytał go teraz jeszcze raz, dalej uważałbyś ze jest fajny...

Offline bibliotekarz

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 11 Wrzesień 2020, 16:55:57 »
Tak trochę na marginesie przypomniała mi się podobna historia. W latach 80-ych leżąc jako dzieciak w szpitalu miałem tam kolegę, któremu tata pożyczył swój komiks. Trzeba było się więc z nim obchodzić bardzo ostrożnie. To była jakaś tajemnicza historia rozgrywająca się w kosmosie, na innej planecie, zgrabnie narysowana. Dla mnie w tamtych czasach to była bomba. Nie dość że komiks to jeszcze science fiction, czyli wszystko co najulubieńsze. Nigdy później nie widziałem tego komiksu i nie zapamiętałem tytułu. Szukałem go później, ale nie udało mi się na niego natrafić. Dopiero ze dwa lata temu rozpoznałem go na Alei Komiksu po okładce - "Ostatnia przystań" Szyszki.
Batman returns
his books to the library

Offline Death

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 11 Wrzesień 2020, 18:38:33 »
Pierwszy raz jestem zawiedziony wiedzą szanownych kolegów z forum, że od razu nie rozpoznali Tymoteusza. :) Aż dziwne, bo w tych konkursach z kadrami to jest poziom kosmiczny i dla mnie obecnie nieosiągalny. Widać wzrokowcy, a nie opisowcy. :)
Tymoteusz mega, a Pierścień faktycznie był fajny, ale strasznie dziwnie w porównaniu z innymi komiksami z tamtych czasów rysowany.

Offline keram2

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 11 Wrzesień 2020, 20:34:41 »
Ja rozpoznałem od razu.
Podejrzewam, że kolegów zmyliło umieszczenie pytania w dziale "komiksy polskie".
Nawimar dwukrotnie strzelił z polskimi albumami, a sądzę, że gdyby pytanie było w dziale ogólnym (lub europejskim) to strzelałby trochę inaczej.

Offline Eyeless

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 11 Wrzesień 2020, 21:58:37 »
Tak trochę na marginesie przypomniała mi się podobna historia. W latach 80-ych leżąc jako dzieciak w szpitalu miałem tam kolegę, któremu tata pożyczył swój komiks. Trzeba było się więc z nim obchodzić bardzo ostrożnie. To była jakaś tajemnicza historia rozgrywająca się w kosmosie, na innej planecie, zgrabnie narysowana. Dla mnie w tamtych czasach to była bomba. Nie dość że komiks to jeszcze science fiction, czyli wszystko co najulubieńsze. Nigdy później nie widziałem tego komiksu i nie zapamiętałem tytułu. Szukałem go później, ale nie udało mi się na niego natrafić. Dopiero ze dwa lata temu rozpoznałem go na Alei Komiksu po okładce - "Ostatnia przystań" Szyszki.
To wyszło w 2 tomach, jeszcze za komuny. Nakłady rzędu 100k, znalazłem nawet t. 2 na półce staroci, całkiem sympatyczna historia, nawet po tylu latach.
« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Wrzesień 2020, 22:00:11 wysłana przez Eyeless »

Offline krskonin

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 23:29:42 »
Poszuksuje nzwy komiksu z lat 80-tych. Ukazywal sie chyba w magazynie "Fantastyka".  Akcje odgrywala sie w kosmsoie i bohater by uzbrojony w rekawice przypominajaca szpon jastrzebia/orla. Tylko tyle pamietam, czytalem go jak bylem malym dzieckiem...