Autor Wątek: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!  (Przeczytany 34791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HaVoK

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #720 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 16:55:35 »
Poprawiam

Klincz-esko-slowacki i polska aneksja pod flagą biało-czerwoną

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #721 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 16:57:24 »
Klincz-esko-słowacki i Polska aneksja pod flagą biało czerwoną

Offline Rodrigues

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #722 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 17:02:52 »
10 pkt - HaVok
7 pkt - Motyl
6 pkt - srogin (zw. etapu II)
3 pkt - Rodrigues
3 pkt - Remy LeBeau
3 pkt - Jaxx (mod.)
3 pkt - Lyricstof
2 pkt - vision2001
2 pkt - Death
2 pkt - kubisz (zw. etapu I)
1 pkt - roble
1 pkt - muaddib
1 pkt - Reverith
1 pkt - LukCook
1 pkt - kierpic (mod.)

Offline Rodrigues

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #723 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 17:07:37 »
Zapomniałem dodać:


Offline Death

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #724 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 17:17:14 »
Tunele

Offline Death

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #725 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 17:20:05 »
Czekaj, kurde, to nie zagadka:D

Offline Rodrigues

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #726 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 17:25:47 »
Nie ziomuś to już koniec, a ten obrazek też jest z Klinczu ;)

Offline Jaxx

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #727 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 17:43:12 »
No i dotarliśmy do końca 16 edycji. Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

I Miejsce: 17 pkt - HaVoK
II Miejsce: 16 pkt - srogin
III Miejsce: 12 pkt - kubisz

8 pkt - Rodrigues
7 pkt - muaddib
7 pkt - Motyl
5 pkt - Lyricstof
5 pkt - Jaxx
4 pkt - Death
4 pkt - Remy LeBeau
3 pkt - vision2001
2 pkt - pokia
2 pkt - kierpic
2 pkt - Reverith
1 pkt - bfg
1 pkt - PabloWu
1 pkt - JakubM
1 pkt - kaczogród
1 pkt - kaishaku
1 pkt - kosmoski
1 pkt - Guru_Komiksu
1 pkt - Leyek
1 pkt - Kadet
1 pkt - LukCook
1 pkt - roble

HaVoK zostaje też zwycięzcą Etapu III i przypadnie mu w udziale szósta nagroda.

HaVoK: wielkie gratulacje dla Ciebie - za wiedzę, wytrwałość i nieustępliwe parcie do przodu. Świetny wynik i zasłużone pierwsze miejsce. Twoja znajomość komiksów jest niesamowita, w III Etapie zmiażdżyłeś konkurencję.

Srogin: gratulacje również dla Ciebie - jak zwykle pokazałeś klasę i byłeś graczem, z którym trzeba się liczyć. II Etap to była całkowicie Twoja piaskownica, w III poszło nieco słabiej, ale i tak Twoja gra była imponująca.

Kubisz: gratulacje, pierwszy raz na pudle - w pełni zasłużona obecność na podium. Nie odpuściłeś i grałeś dalej, co się bardzo chwali i osiągnąłeś fantastyczny wynik.

Wszystkim pozostałym również gratuluję i dziękuję za grę. Byliście świetni!

Klasyfikacja najszybciej odgadniętych zagadek wygląda następująco:

I miejsce: Motyl - 28 sekund za zagadkę "Ballada dla Sophie" (zadający: HaVoK)
II miejsce: Death - 32 sekundy za zagadkę "Mały świat Golema" (zadający: srogin)


Swoje nagrody będziecie wybierać po zwycięzcach kolejnych etapów. Skontaktuję się z Wami wszystkimi w odpowiedniej kolejności.

Nagrody będą szły z paru miejsc:

- Postapo, pakiety "Rajtuzy/Archiwum" oraz "Dzieci/Latawiec/Perpetuum", a także Pawełek Pinokio i Skazaniec 666: Jaxx
- Mieszko, RIP: Guru_Komiksu
- Brygada, rysunek Rodriguesa: Lyricstof
- rysunek Marcina Medzińskiego i Tomxyz: kierpic

Jeszcze raz - dziękuję wszystkim grającym i obserwującym. Podziękowania kieruję również do kierpica i Guru za współprowadzenie. Wiem, że moje niektóre decyzje nie znajdywały poparcia wśród graczy, ale starałem się możliwie obiektywnie prowadzić ten konkurs, według moderatorskiego rozumienia zasad. Szanuję inne zdanie graczy i jeżeli komuś popsułem przyjemność z konkursu, mogę tylko przeprosić - nie to było moją intencją. Mam nadzieję, że wszyscy powrócicie w komplecie w kolejnej edycji, którą poprowadzą HaVoK, srogin i kubisz.

Dziękuję wszystkim - za tę edycję i za wszystkie poprzednie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Luty 2024, 17:55:11 wysłana przez Jaxx »

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #728 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 18:06:54 »
Od pewnego momentu HaVoK i Motyl grali jak natchnieni. Nie miałem z Wami szans w III etapie. Gratuluję wiedzy i korzystnej strategii.  :)

Online kubisz

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #729 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 18:10:53 »
Mój wynik to dla mnie samego jakiś absolutny kosmos :o Nareszcie się to skończyło ;) Dzięki za wspólną grę.

Offline Motyl

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #730 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 19:06:39 »
Gratulacje dla laureatów (Kubisz zagrał przebojowo niczym wieloletni weteran konkursu) oraz podziękowania dla wszystkich graczy za wspólną grę. Ten etap był bardzo wymagający. Podziękowania dla Jaxxa za eleganckie kadry, czyli takie, których aż chce się szukać w komiksach. Rzecz jasna gratulacje też dla Lafa, który w alternatywnym rankingu zajął pierwsze miejsce z dwoma punktami :)

Offline HaVoK

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #731 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 20:48:09 »
Dziękuję wszystkim za grę i gratuluję. Wielkie Gratulacje wysyłam w stronę Kubisza, który jeżeli się nie mylę miał stuprocentową skuteczność (fantastycznie). Co do ogromnej wiedzy o komiksach - nie wiem, czy można w ten sposób to ująć. Miałem sobie zagrać tylko w pierwszym etapie, bo to etap bez wyjadaczy toczący się w odpowiednim dla mnie tempie. TZN, że w ciągu godziny nie przeleci nagle kilka kadrów. W pracy nie  mam możliwości śledzenia gry, a bez niej trudno osiągnąć dobry wynik. I tak, jak poprzednio przegrałem pierwszy etap jednym punktem. Ale jakoś tak się złożyło, że większość zagadek była zadanych akurat z komiksów, które mam lub czytałem, choć 4 zagadki (na które udzieliłem odpowiedzi były bardzo trudne). Wracając do tej wiedzy. Tak, grałem strategią, bo każdy ma jakąś piętę achillesową.

Żałuję trzech zagadek. Wiedziałem, że to noga rysowana przez Jose Ortisa, ale nie sądziłem, że Tysiąc Twarzy Kuby Rozprówacza już się ukazało. Drugi kadr Kubisza totalnie mnie zbił z tropu i palnąłem Prosto z Piekła.
Płatki śniegu to oczywiście Rusty Brown, ale nie miałem jak się upewnić.
Ja Wampir - przecież to oczywiste, że to rysunek Risso, w dodatku po zdjęciu było widać, że to offsetowy papier. Sprawdziłem Chicanos, ale w sieci już mi się nie chciało szukać tego wampira...

Większość nagród (jedną chciałby zostawić sobie na pamiątkę) zostanie zlicytowana, a kwota z licytacji przeznaczona na cele charytatywne. Albo na jakieś stowarzyszenie albo na Polską Akcję Humanitarną.

A teraz druga sprawa:

Pokia napisał:

"Ta edycja poza pierwszą rundą kompletnie nie dla mnie.
To Liga Mistrzów, niedostępna dla pozostałych."

No właśnie. Uważam, że konkurs, aby miał sens, powinien przejść metamorfozę. Świetny był ten pomysł z etapami, szczególnie z tym pierwszym etapem, w którym spokojnie mogą pograć gracze do tej poty bez podium, ale na dłuższą metę konkurs raczej będzie kręcił się prawdopodobnie wokół tych samych graczy. Wiem, że Guru i Kubisz wkroczyli do pierwszej ligi i super, ale jednak.

Proponuje zostawienie wieloetapowości, jednak z wyraźnym podziałem na kategorię np:

Etap: Polski
Etap: Amerykański
Etap: Europejski
Etap: Azjatycki
Plus etap specjalny (roboczo - CKM - czyli etap, w którym można zadawać kadry tylko z główną postacią danej serii komiksowej)

Pięć etapów, każdy do pięciu punktów, ale każdy z graczy może uczestniczyć tylko w trzech z tych pięciu etapów.

Wydaje mi się, że podział na kategorie (można zrobić inne - jak suberbohaterskie, historyczne, autobiograficzne...) ułatwiłby grę innym, mniej doświadczonym graczom. Nie każdy czyta komiksy wydane przez ośrodki kultury, mangi lub Semiki i nie każdy ma tyle samozaparcia, by szukać tych kadrów.

Drugi pomysł to przyznawanie połówek. Jeżeli  gracz wpadanie na to z jakiej serii jest kadr, ale pomyli tom, to powinien dostać pół punktu. drugie pół trafia dla tego, który udzieli prawidłowej odpowiedzi.

trzeci pomysł - bardziej techniczny. Moderatorzy nie grają, ponieważ wydłuża to tylko grę.

I na koniec mam dwa  pytania. Jaki jest cel tej gry i czy w ogóle warto w nią grać?




Online kubisz

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« Odpowiedź #732 dnia: Nd, 04 Luty 2024, 21:31:53 »
Wielkie Gratulacje wysyłam w stronę Kubisza, który jeżeli się nie mylę miał stuprocentową skuteczność (fantastycznie).
Bardzo Ci dziękuję :) Nie wiem, czy to było 100%, ale jak już kiedyś pisałem - staram się nie strzelać, bo u mnie to właściwie zawsze byłyby ślepaki. Znajdę kadr lub jestem prawie pewien źródła - wtedy odpowiadam. Mam na półkach niewiele ponad 300 komiksów, z czego kilkanaście to Batmany (i to byłoby na tyle, jeśli chodzi o superhirołszczyznę), 7 mang (i to byłoby na tyle, jeśli chodzi o mangi) i całe zero semików (i to byłoby... no, wiadomo). Więc byłem skazany na innego rodzaju poszukiwania. Coś tam z tego wyszło, choć kosztowało mnie to mnóstwo czasu (dlatego trzeci etap odpuściłem). Niezmiennie - wielki szacun dla tych, którzy po jednym kadrze potrafią mocno sobie ograniczyć strefę, w której szukają odpowiedzi. (Ale nieskromnie dodam, że i mnie się kilka razy to udało ;) ). Albo i wiedzą od razu, co widać po tych zagadkach, co to ledwie kilkadziesiąt sekund pożyły - to już w ogóle jakieś wariaty ;) A ja do pierwszej ligi nie mam nawet podjazdu.



I na koniec mam dwa  pytania. Jaki jest cel tej gry i czy w ogóle warto w nią grać?
Póki są chętni, to raczej warto... Bo w każdej z ostatnich edycji chyba dobrze ponad 20 osób choć 1 punkt zdobyło. A cel? Musi mieć jeszcze jakiś oprócz "zabawy"? Choć z tym...
na dłuższą metę konkurs raczej będzie kręcił się prawdopodobnie wokół tych samych graczy.
...się zgadzam. Tylko ta wieloetapowość pozwala faktycznie pograć amatorom (bez żadnych złych skojarzeń przy tym słowie).



Uważam, że konkurs, aby miał sens, powinien przejść metamorfozę.
I z tym chyba też się zgadzam. Może wręcz jakaś rewolucja - typu "Z jakiego komiksu jest ten fragment okładki?".