Autor Wątek: Polska scena zinowa  (Przeczytany 3166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lou

Polska scena zinowa
« dnia: Nd, 06 Październik 2019, 11:01:03 »
Ziny nasze powszednie. Sporo tego mamy na rynku: Mydło, Warchlaki, Klub Zin, projekty Maćka Pałki, Ciut, ziny Krztoni, Mei, tona projektów Łukasza Kowalczuka, Kicman, Hain, Kaczmarczyk itd. Itd.
Kolekcjonuję ziny, kupuję głównie te stworzone przez artystki lub w dziewczyńskich kolektywach. Pewnie wyrosło to z mojej miłości do undergroundowych magazynów komiksowych z lat 70. ubiegłego wieku.
Bardzo cieszę się, że są takie inicjatywy jak ta towarzysząca poznańskiemu DDK w ramach którego co roku pojawia się masa nowych publikacji do zdobycia.
Na scenie zinowej najbardziej kibicuję Mei. W sumie to jest moją ulubioną polską artystką. Śledzę jej twórczość od czasów Nansze.
Kupujecie polskie ziny? Czytacie? Czy to dla was takie meh?
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Nawimar III

Odp: Polska scena zinowa
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 12:50:26 »
W toku lat 90. miałem sposobność czytywać całkiem sporo zinów i muszę przyznać, że za ich sprawą omal nie straciłem wiary w polskich twórców komiksu młodego pokolenia. Formalnie i fabularnie były to dla mnie zjawiska bardzo trudne do zaakceptowania. Lubiłem natomiast publicystkę w nich zamieszczaną, często zabawnie i rzeczowo rozpisaną, a w epoce przed- tudzież wczesnointernetowej nierzadko poszerzającą horyzonty w zakresie znajomości medium. Obecnie nieco inaczej odbieram to zjawisko, raczej jako swoisty poligon twórczy, choć nie zawsze wiodący ku sensownym kierunkom. Współczesne tego typu produkcje czytuję raczej incydentalnie, bo nie jest to oferta dla mnie. Tak się bowiem złożyło, że mam inne oczekiwania w zakresie estetyki i treści. Niemniej dobrze, że osoby o innej wrażliwości niż moja najwyraźniej mają w czym przebierać.

Offline Logan

Odp: Polska scena zinowa
« Odpowiedź #2 dnia: So, 28 Marzec 2020, 14:19:22 »
To ja podrzucam swoje dotychczasowe ziny. 2 z 3 do pobrania za darmo lub za "co łaska":

https://gumroad.com/mateuszsmoter

Online isteklistek

Odp: Polska scena zinowa
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 15 Marzec 2022, 11:53:49 »
Posiada ktoś zinn Macieja Pałki “Pandemia party”? Będzi 4 wydanie, a nigdzie nie ma próbki, więc prosiłbym zdjęcia zawartości. Autor odpisał, że nie wstawia, bo to pozycja dla dorosłych.

Online Leyek

Odp: Polska scena zinowa
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 10:18:21 »
Chyba w tym temacie najlepiej pasuje:

Cytuj
Po wielu perturbacjach, zmianach koncepcji i innych przygodach Niegrzeczna Antologia jest w druku. 
Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane pracę, dużą część z nich zobaczycie w środku.
Powinna być na Niech żyje komiks!, cała niegrzeczna kasa powędruje na konto w Fundacji  Amelka i Mozaika - zagadkowy chromosom 20
Komiks wydrukowaliśmy na jedynym słusznym papierze - ekologicznym Nautilus Classic.  (tak jak trzy poprzednie nasze publikacje i dwa dodruki).
Okładka Aleksandra Basak ilustratOLKA
Tył okładki Katarzyna "PannaN" Witerscheim ART
W środku:
Edward Lutczyn “Niegrzeczne tatuaże”
Str. 2 - Małgorzata Lewandowska - ilustracje i opowieści “S.T.C.I.”
Str. 7 - Andrzej Włudecki, Tomxyz “Bądźcie grzeczni na wakacjach”
Str. 10 - Marcin Bałczewski - autor, Jarosław Ejsymont “Strzyga”
Str. 12 - Jan Milewski “Codex Nero”
Str. 14 - Wojtek WU Zieliński Wojtek Rysuje “Pożegnanie”
Str. 15 - melon “Niegrzeczne przygody”
Str. 16 - Marcin Bałczewski, Jacek Krumholc “Samotny ogrodnik”
Str. 18 - @Karolina Saletnik Saletnikk “Dawna melodia”
Str. 24 - Bartek Biedrzycki, SAS - Sara Sapkowska “W labiryncie”
Str. 25 - Mateusz Kurczoba Sporek - My Art & Blog “Fungi FussHotel”
Str. 32 - @Anna Kucharska “Niegrzeczne Abecadło”
Str. 36 - Adam Święcki. Ilustracje, komiksy, książki. “Ostatnia”
Str. 44 - Adam Święcki “Prof. Fiutek”
Str. 45 - Grzegorz Wawrzyńczak Grzechu Maluje “Amazon”
Str. 47 - Nika Jaworowska Illustrations Painting “Bez krawata”
Str. 48 - Monika Laprus-Wierzejska Portfolio “Nie czytasz, nie idę z Tobą do łóżka”
Str. 49 - Adam Święcki
Str. 50 - Piotr Burzyński Świetliki Burzyńskie
Str. 51 - Kamil K Karpiński ART “Syrenka”
Str. 52 - Jan Milewski “Transilvanian Hunger”
Dziękuje wszystkim :)
Andrzej
Już niebawem na Gildia.pl - Księgarnia internetowa


Offline misiokles

Odp: Polska scena zinowa
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 10:22:17 »
Nie przepadam za niegrzecznością w komiksie, ale zestaw nazwisk mocarny! Czekam na premierę!

Offline Rodrigues

Odp: Polska scena zinowa
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 11 Styczeń 2023, 17:20:13 »
Taki oto Zin pojawił się do kupienia na Gildii (premiera datowana na dzień dzisiejszy):









Cytuj
Komiksowe podsumowanie wyzwania Inktober. 31 planszy komiksowych narysowanych do tematów Inktobera 2022 tworzy historię tajemniczego śledztwa, które wciąga parę łódzkich detektywów w głębszy spisek niż by się tego spodziewali. Wartka akcja! Wybuchy! Teorie Spiskowe! Sekretne stowarzyszenia!

https://www.gildia.pl/komiksy/548838-s11-oddzial-sledczy
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Styczeń 2023, 17:25:01 wysłana przez Rodrigues »

Offline Lyricstof

Odp: Polska scena zinowa
« Odpowiedź #7 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 13:08:27 »
Tuszynista, czyli wieści z niezalu.

https://tuszynista.blogspot.com/search/label/Premiery

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.