Autor Wątek: Paneuropa  (Przeczytany 2083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klint

Paneuropa
« dnia: Nd, 03 Październik 2021, 09:22:13 »
Mam gorącą prośbę do Forumowiczów a zarazem uczestników MFGiK
1. Gdyby ktoś z Was mógłby na stanowisku wydawców powyższego tytułu zadać pytanie (oraz umieścić tu bądź w wiadomości prywatnej odpowiedź) ; czy jest szansa na zdobycie  wydrukowanego albumu poza targami? Np w punktach informacyjnych KE?
2. Jeżeli odpowiedź byłaby negatywna to prosiłbym o info na priv gdyby ktoś miałby chęć po koleżeńsku wysłać do mnie takowy album paczkomatem. Również po koleżeńsku się odwdzięczę.


Online kenji

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 06:45:47 »
Nie pytałem - ale mogę Ci wysłać, bo mam 2 egzemplarze.

Offline Klint

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 19:57:25 »


Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wyraziły chęć wsparcia mojej kolekcji o powyższe tytuły.
Szczególne podziękowania kieruję do : @michał81 , które owe komiksy do mnie podesłał.

Serce niezmiernie rośne, że środowisko komiksiarzy na tym forum zbiera nie tylko pasjonatów jakże szlachetnej sztuki komiksowej, ale przede wszystkim ludzi o koleżeńskiej i szlachetnej postawie.

Raz jeszcze wielkie super dzięki i zabieram się za lekturę  ;D

Offline Szekak

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 20:04:17 »
Dobrze wybrales, ja nie mialem dwojki do oddania. :)

Podziel sie opinia jak przeczytasz.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Klint

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 22:00:26 »
PANEUROPA vs COVID 19 - komiks stworzony za pieniądze a także na zlecenie Komisji Europejskiej i niestety czuć to praktycznie na każdej stronie. Twórcy mieli kilka ciekawych pomysłów jednakże ramy narzucone przez KE (zapewne finansowe) skutecznie pozbawiają komiks choćby odrobiny szaleństwa i przełamania schematów. Sceny walki są tak kadrowane tak aby nawet przez chwilę nie wyglądały na brutalne. Przysłowiową truskawką na torcie jest warstwa graficzna ze wskazaniem na rysunki Rafała Szłapy. Największym plusem jest to że jest darmowy :)

Online misiokles

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 22:03:44 »
Dwie poprzednie części były również pozbawione brutalności i tworzone na wzór komiksów superhero ala TM-Semic. To nie robota wydawcy tylko ogólnie przyjętej konwencji by ten komiks był dla czytelnika prawie w każdym wieku. Ja to kupuję.

Offline horror

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 18:40:55 »
a czy ktoś dysponuje kontaktem do wydawcy tej publikacji, żeby ewentualnie pozyskać takie komiksy dla szkolnej biblioteki?

Online misiokles

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 18:46:40 »
Wydawcą jest Komisja Europejska
https://ec.europa.eu/poland/about-us/contact_pl

Offline Arne

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 14:06:04 »
Wie ktoś może kto jest autorem regularnej okładki "Paneuropa vs Covid-19?
(Tej z Atena i ratownikami medycznymi na tle Koloseum).
Resztę udało mi się rozpoznać: Darłowo Stefaniec, Łódź - Trust (a jakże!), Wrocław - Szlapa, Katowice - Karpowicz, ale tej jednej nie kojarzę.

Offline Szekak

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 14:35:24 »
W stopce powinno byc.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arne

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 17:31:44 »
Szekak, jakby było w stopce, to bym nie pytał ;D
Na temat autorów okładek nie ma ani wyrazu w komiksie :(
To co wyszperałem, to wyszperałem w internecie, albo porównując style rysowania, ale z tą regularną okładką mam problem :(

Offline keram2

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 17:52:07 »
Wie ktoś może kto jest autorem regularnej okładki "Paneuropa vs Covid-19?
(Tej z Atena i ratownikami medycznymi na tle Koloseum).
Resztę udało mi się rozpoznać: Darłowo Stefaniec, Łódź - Trust (a jakże!), Wrocław - Szlapa, Katowice - Karpowicz, ale tej jednej nie kojarzę.

W stopce pisze:
Okładka wydania głównego - Grazia la Padula
W łódzkiej i wrocławskiej również są stopki z nazwiskami, więc nie musiałeś "rozpoznawać".

Offline Arne

Odp: Paneuropa
« Odpowiedź #12 dnia: So, 16 Październik 2021, 07:50:02 »
W stopce pisze:
Okładka wydania głównego - Grazia la Padula
W łódzkiej i wrocławskiej również są stopki z nazwiskami, więc nie musiałeś "rozpoznawać".

Faktycznie, jest podane😃
Chyba częściowo osleplem, że nie zobaczyłem tego przy sprawdzaniu stopki😎
Dzięki!