Autor Wątek: Gieferg & AI - "Kroniki argetańskie"  (Przeczytany 4995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Popiel

Odp: Gieferg & AI - "Kroniki argetańskie"
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 06 Maj 2024, 16:35:35 »
W moim przypadku cała satyfakcja płynie z przełożenia na formę wizualną tego co swego czasu sam wymyśliłem. A jeśli ktoś by to za mnie narysował, nie będzie wcale większa, niż gdy sobie sam to wygeneruję, zatem po co mi to?
Otóż może wiesz, ale może nie - dla scenarzysty podczas pracy nad komiksem nie ma większej satysfakcji, niż zobaczyć swój pomysł, scenariusz - przefiltrowany przez wrażliwość rysownika. Jest to po pierwsze jakiś tam miernik wartości samej historii - że ktoś w ogóle chce nad nią pracować - ale też i przyjęcie innej perspektywy jej odczytania.

Radość z zobaczenia pierwszych plansz, wizualizacja bohaterów, to, jak "wyreżyserowane" przez rysownika są sceny między nimi, zgłaszanie ewentualnych uwag, burza mózgów z kimś, kto chce z Tobą współpracować - to naprawdę jest wartość nadrzędna.
I moim zdaniem o niebo przewyższa ona mozolne wpisywanie poleceń do bezdusznego programu.
Udziela się tu kilku rysowników (a na FB to już w ogóle). Podeślij kilku z nim swoje teksty. Możesz być zaskoczony.

Online Leyek

« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 06 Maj 2024, 16:58:17 »
Bo można odnieść wrażenie, że niektórym się wydaje, że to magiczna różdżka, cyk, i gotowe, że żadnej w tym roboty i żadnego wysiłku. A tymczasem robię to już ze dwa miechy i jeszcze będę robił pewnie przez kilka kolejnych.

Ulala ile to roboty i wysiłku. Doskonalenie przez tych wszystkich rysowników warsztatu przez długie lata to przy tym pikuś.
2 miesiące wpisywania komend i patrzenia jak kręci się kółeczko czy pasek ładowania. Nie wiem jak dałeś radę podołać.

Przecież nie musisz nic tłuc. Przecież AI "graficzne" i AI "literackie" działające wspólnie stworzą dużo więcej i dużo szybciej bez Twojego udziału. ;)

I to boskie AI pewnie zrobi to lepiej ;)

Offline Gieferg

« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 06 Maj 2024, 17:58:27 »
Nie wykluczam, że inne opcje może kiedyś mnie zainteresują, ale na tę chwilę moje priorytety są jakie są. Swoje pomysły "przefiltruję" sobie sam, nigdy nie lubiłem z nikim współpracować we wszelkiego rodzaju twórczych procesach (a od lat sporo czasu takim poświęcam).  I jak już wspomniałem - robię to tak, a nie inaczej, również dlatego, że nikt tego wcześniej w ten sposób nie zrobił, cała gadka o tym, że powinienem robić tak jak to się zwykle robi, jest kompletnie bezcelowa. Chcecie na nią marnować czas, proszę bardzo, ale ten konkretny projekt ma taki, a nie inny charakter i to się nie zmieni, a z tymi, którzy wpadają tu tylko i wyłącznie po to by sugerować tego typu zmiany, albo się czepiać wykorzystania AI, nie będę w tym wątku dyskutował (mogę w tym drugim, który linkowałem wcześniej,bo tam jest miejsce na tego typu dyskusje).

« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Maj 2024, 18:07:24 wysłana przez Gieferg »

Offline Jaszczu

« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 06 Maj 2024, 19:52:05 »
To ja cię tylko lojalnie ostrzegam, że Robert Zaręba ogłosił na Facebooku, że wraz z Rychem Dąbrowskim rozpoczynają promptowanie całego albumu z Likwidatorem. Jeśli zależy Ci na tym pierwszeństwie, to działaj, bo tu każdy dzień ma znaczenie. Robert już ma pewne osiągnięcia w tym temacie bo niedawno wydał komiks Zygmunta Similaka z okładką wygenerowaną przez AI i najwidoczniej rozsmakował się w tym pionierstwie. Zegar tyka.

Offline Gieferg

« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 06 Maj 2024, 19:57:47 »
Co on ma na myśli przez "epizod"?

"Władca kniei" będzie miał ze 120-150 stron, fajnie by było być pierwszym, ale nie będę przyspieszał prac tylko po to, żeby zdążyć przed kimś. Anyway, dzięki za info, dobrze wiedzieć, że nie jestem sam ;)

Offline Zwirek

« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 06 Maj 2024, 20:53:10 »
Jaszczu, mówisz o tej okładce?
https://www.gildia.pl/komiksy/597174-korona-krwawy-swit
BTW spójrzcie na komentarz pod spodem.

Offline Jaszczu

« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 06 Maj 2024, 21:56:30 »
Tak, o tej właśnie.

Offline Gieferg

« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 13 Maj 2024, 00:11:02 »
36 stron, zrobiłem sobie przerwę w kleceniu nowych, żeby doszlifować tę, którą wcześniej pokazywałem, zatem jej poprawiona wersja jest teraz również do wglądu do porównania z cyklu "znajdź pięć różnic"...
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Maj 2024, 00:12:36 wysłana przez Gieferg »

Offline Zwirek

« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 13 Maj 2024, 00:57:50 »
Ten nowy krój pisma o wiele lepiej wygląda.

Offline Gieferg

« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 13 Maj 2024, 10:31:25 »
Zastosowałem się do paru dobrych rad udzielonych na forum :)

Offline Gieferg

« Odpowiedź #55 dnia: So, 08 Czerwiec 2024, 21:44:08 »
Miałem przerwę bo bawiłem się w tworzenie z pomocą AI muzyki (świetna sprawa :P), no ale ostatnio znów nad tym przysiadłem i stuknęło właśnie 45 stron - tyle, że do końca się wcale nie zbliżam, bo po drodze coraz bardziej daje o sobie znać potrzeba wprowadzania ręcznych poprawek celem zwiększenia spójności wizualnej. Parę zabiegów, które stosowałem przy ostatnich stronach nie było stosowane wcześniej, więc będzie potrzeba serii poprawek, szczególnie, że z ostatnio zrobionych stron jestem zdecydowanie bardziej zadowolony niż z poprzednich...

Może po drodze sklecę jakiś zwiastun w formie audio-video :)
« Ostatnia zmiana: So, 08 Czerwiec 2024, 21:49:59 wysłana przez Gieferg »